Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 14.07.2010, 18:18:21
elena20 elena20 is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.09.2009
Mesaje: 36
Implicit Copil avortat care a supravietuit

cititi va rog din aceasta revista la pagina 23: http://www.readoz.com/publication/read?i=1027595
este vorba despre o doamna care a fost avortata cand era in burtica mamei de 7 luni.ea a supravietuit si acum este matura.
ce parere aveti?ati mai auzit de astfel de cazuri?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 14.07.2010, 22:30:24
FiulRisipitor's Avatar
FiulRisipitor FiulRisipitor is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 657
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru FiulRisipitor
Implicit

Am mai vazut un caz la care copilul se nascuse cu steriletul in picor si a trebui sa fie operat ca sa-l scoata. Din fericire a fost apoi crescut de parintii sai biologici.
Circula intr-o vreme pe internet o intreaga colectie de filmari intrauterine de la avort, unde se putea vedea foarte clar cum un copil de numai cateva luni se lupta sa traiasca.
Cine vrea sa inteleaga intelege cine nu.... Dumnezeu cu mila.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 14.07.2010, 23:06:57
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de FiulRisipitor Vezi mesajul
Am mai vazut un caz la care copilul se nascuse cu steriletul in picor si a trebui sa fie operat ca sa-l scoata. Din fericire a fost apoi crescut de parintii sai biologici.
Circula intr-o vreme pe internet o intreaga colectie de filmari intrauterine de la avort, unde se putea vedea foarte clar cum un copil de numai cateva luni se lupta sa traiasca.
Normal ca ne luptam sa traim. Altfel, rata avorturilor naturale si asa enorma, ar creste periculos de mult. Supravietuirea nu e pentru toti. E doar pentru cei care lupta.
Citat:
Cine vrea sa inteleaga intelege cine nu.... Dumnezeu cu mila.
Cand ma gandesc la avorturile spontane, nu pot decat sa ma intreb care mila?
Reply With Quote
  #4  
Vechi 14.07.2010, 23:36:34
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de elena20 Vezi mesajul
cititi va rog din aceasta revista la pagina 23: http://www.readoz.com/publication/read?i=1027595
este vorba despre o doamna care a fost avortata cand era in burtica mamei de 7 luni.ea a supravietuit si acum este matura.
ce parere aveti?ati mai auzit de astfel de cazuri?
:))) Elena tu ai 20 de ani si nu stii ce inseamna nastere prematura la 7 luni. Domnisoara, din avort nu se mai scapa!
Cind faci avort fatul iese bucati..kaput, mort!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 15.07.2010, 09:48:25
elena20 elena20 is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.09.2009
Mesaje: 36
Implicit

andreicozia, eu nu am 20 de ani.acel 20 vine de la altceva.citeste mai bine articolul.femeia aceea fusese avortata.scrie clar in articol.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 15.07.2010, 09:48:56
annajanette
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de elena20 Vezi mesajul
cititi va rog din aceasta revista la pagina 23: http://www.readoz.com/publication/read?i=1027595
este vorba despre o doamna care a fost avortata cand era in burtica mamei de 7 luni.ea a supravietuit si acum este matura.
Ce parere aveti?ati mai auzit de astfel de cazuri?
impresionant, intr-adevar acest caz a fost o palma adresata avorturilor. Acum care are sau nu impact este in functie de credinta fiecaria in Dzeu.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 15.07.2010, 11:30:30
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de annajanette Vezi mesajul
impresionant, intr-adevar acest caz a fost o palma adresata avorturilor. Acum care are sau nu impact este in functie de credinta fiecaria in Dzeu.
palma? Probabil n-ai citi mesajul lui andreicozia. Daca avorturile n-ar fi pe placul lui D-zeu, de ce sunt atatea avorturi spontane? Parca nimic nu se intampla fara voia lui.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 15.07.2010, 11:49:15
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
palma? Probabil n-ai citi mesajul lui andreicozia. Daca avorturile n-ar fi pe placul lui D-zeu, de ce sunt atatea avorturi spontane? Parca nimic nu se intampla fara voia lui.
ce simplu e sa dam vina pe Dumnezeu ptr tot ce e rau in lume.
fara sa cercetam niciodata cauza.
de ce avorturi spontane?
neglijenta, alimentatie neechilibrata, vizite cat mai rare la medic, efort fizic intens, la care se mai adauga si boli ereditare si lista e lunga......
asta medical vb

plus ca atunci cand omul se indeparteaza de Dumnezeu si Ii refuza ajutorul, Dumnezeu nu i-l da cu sila
dar nici asta nu e o regula:sunt cazuri si cazuri, care difera foarte mult de la unul la altul.

inca un lucru, ai 2.
te declari ateu, negi existenta unei divinitati dar nu pregeti sa arunci vina pe Dumnezeu cand ceva merge rau.
care Dumnezeu, ai2?
ca doar El nu exista.
mi se pare ca te cam contrazici....
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 15.07.2010, 12:59:42
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Cutremurator!!! Cred totusi ca nu prea se fac avorturi in luni atat de mari( cel putin de luna a 7 a nu am auzit chiar niciodata), si tocmai de aceea cred ca a si supravietuit...si de asemenea metoda a fost una diferita de aceea arhicunoscuta, care este foarte agresiva...si careia nu ii supravietuieste chiar nimeni.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 15.07.2010, 13:08:50
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndruscaCIM Vezi mesajul
Cutremurator!!! Cred totusi ca nu prea se fac avorturi in luni atat de mari( cel putin de luna a 7 a nu am auzit chiar niciodata), si tocmai de aceea cred ca a si supravietuit...si de asemenea metoda a fost una diferita de aceea arhicunoscuta, care este foarte agresiva...si careia nu ii supravietuieste chiar nimeni.
Mai conteaza!? Important e sa generalizam o exceptie!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Miracolul Bibliei de la Plopis – Lovita de fulger, Cartea Sfanta a supravietuit vlad90 Stiri, actualitati, anunturi 7 13.09.2011 14:02:10
Ofer caruicior copil mara2008 Stiri, actualitati, anunturi 0 28.08.2011 14:31:57
Un copil cu malformatii trebuie avortat? davidgabriel Intrebari utilizatori 189 27.03.2011 00:59:08
Voi ati adopta un copil? sophia Generalitati 47 17.03.2011 16:16:54
Povestea unui copil RaduIoan Intamplari adevarate 5 22.05.2009 14:28:02