Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #81  
Vechi 08.07.2015, 13:37:23
Vitiate Vitiate is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.05.2015
Locație: Dromund Kaas
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 268
Implicit

Cristian, nu ma intereseaza ce fac altii in paturile lor si cu trupurile lor. Insa, cand statul sustine tot felul de porcarii care practic sunt un scuipat in Sfanta Fata a Domnului, atunci in sheol cu statul si cu parghiile lui infecte.
Si cum am mai scris: nu as face vreodata rau unui homosexual, fizic sau moral. Repet, in biserici sunt zugraviti tipi ca Socrate, Aristotel, Platon, care mai...aaaa...isi cunosteau ucenicii si altfel decat intelectual, si la randul fusesera initiati prin poarta din dos. Dar Biserica a avut intelepciunea sa ia ce au avut bun.
Insa cu promovarea homosexualitatii ca levier pentru distrugerea creatiei nu sunt de acord. Daca un homosexual onest citeste ce scriu acum: intreaba-le pe feministe ce a castigat femeia, acum destule decenii, in urma unei propagande la fel de agresive ca aceasta? Aaaa...cumva dreptul de a munci pana la epuizare, la fel ca barbatii, in conditiile in care de fapt femeia e programata genetic in primul rand ca gospodina si mama de catre Creator (sau, poftim, de catre evolutie, daca esti ateu)?
Deci, repet, NU instig la violenta anti-gay. NU!!! Instig la nesupunere civica contra statelor, care apropos sunt conduse de hetero, daca si numai daca statul va forta bizantinistele biserici oficiale sa accepte uniuni maritale de homosexuali in Biserica. Atat.

Last edited by Vitiate; 08.07.2015 at 14:36:44.
Reply With Quote
  #82  
Vechi 08.07.2015, 14:30:50
CristianR's Avatar
CristianR CristianR is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.233
Implicit

Mă bag și eu.
Deși nu cred că se va întâmpla vreodată.
Dacă, totuși, s-ar întâmpla, asta n-ar fi decât rodul felului în care (nu) ne trăim credința. Conducătorii pe care-i avem sunt o expresie, poate accentuată, a conștiinței noastre comune. La care trebuie lucrat din greu.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare