Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 26.12.2009, 23:03:31
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit Ajutor urgent

Doamne ajuta!

Numele meu este Elena, am 29 de ani si de o saptamana sotul meu ( 30 ani) a primit vestea socanta, in urma unor investigatii medicale de rutina,fiind diagnosticat cu un cancer osos. Asteptam rezultatul biopsiei.......... iar eu am marea rugaminte sa va rugati si pentru noi ( numele sotului este VASILE) . Daca cineva a mai trecut prin asemenea experiente il rog sa mi se alature cu ceva sfaturi, medicale sau spirituale. O sa revin cu detalii dupa biopsie.


Craciun Fericit!!!!!!

Last edited by stasylena; 26.12.2009 at 23:07:21.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 26.12.2009, 23:08:51
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stasylena Vezi mesajul
Doamne ajuta!

Numele meu este Elena, am 29 de ani si de o saptamana sotul meu ( 30 ani) a primit vestea socanta, in urma unor investigatii medicale de rutina,fiind diagnosticat cu un cancer osos. Asteptam rezultatul biopsiei.......... iar eu am marea rugaminte sa va rugati si pentru noi ( numele sotului este VASILE) . Daca cineva a mai trecut prin asemenea experiente il rog sa mi se alature cu ceva sfaturi, medicale sau spirituale. O sa revin cu detalii dupa biopsie.


Craciun Fericit!!!!!!
Bine, va trecem maine dimineata la Sfanta Liturghie.
O sa-ti trimit pe privat reteta de aloe.
Curaj! Nu disperati, aveti incredere in Dumnezeu si Maica Domnului!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 26.12.2009, 23:20:18
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit

La Maica Domnului ma rog de cand ma stiu. M-am trezit acum ca dintr-un cosmar si nu-mi vine sa cred ca real. Medicii au dat prognosticuri rele, inainte de biopsie. E un cancer osos la femurul stang. Se pare ca celula cancerigena e destul de agresiva. Nu cunoastem gradul ei de agresivitate. In urmatoarele zile o sa primim raspunsul concret. Acum e doar tumora litica metafiza externa femur stang, probabil e si maligna, a afectat deja o parte buna din femur. Operatia de protezare se poate face doar in Germania....... dar ce ne facem cu aceasta celula???????? Cum sa luptam impotriva ei???????
Reply With Quote
  #4  
Vechi 26.12.2009, 23:22:59
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stasylena Vezi mesajul
La Maica Domnului ma rog de cand ma stiu. M-am trezit acum ca dintr-un cosmar si nu-mi vine sa cred ca real. Medicii au dat prognosticuri rele, inainte de biopsie. E un cancer osos la femurul stang. Se pare ca celula cancerigena e destul de agresiva. Nu cunoastem gradul ei de agresivitate. In urmatoarele zile o sa primim raspunsul concret. Acum e doar tumora litica metafiza externa femur stang, probabil e si maligna, a afectat deja o parte buna din femur. Operatia de protezare se poate face doar in Germania....... dar ce ne facem cu aceasta celula???????? Cum sa luptam impotriva ei???????
Stiu prea bine ce spui, draga mea, si eu am trecut printr-un tratament agresiv cu radiatii...Fa-i sotului tau urgent reteta pe care ti-am trimis-o pe privat, cu cantitatile exacte de mai jos (dar atentie, este oribila la gust):
-1/2 kg miere pura, fara aditivi;
-intre 40-50ml whiskey sau tuica (nu este voie sa punem vin, bere, lichior sau alcool pur)
-350g aloe (Aloe arborescens)
Daca intelegi limba engleza, iti trimit materialul in original...
Daca trebuie sa-i extirpe femurul, asta este, se poate trai si fara. Sa nu te superi pe mine ca-ti vorbesc asa, dar n-aveti incotro...daca este intr-adevar o tumoare maligna foarte agresiva, trebuie sa luati masuri imediat si sa nu stati pe ganduri. Iti vorbesc din experienta.

Last edited by elizabeta; 26.12.2009 at 23:26:38.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 26.12.2009, 23:28:29
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit

Are importanta varsta plantei de Aloe Vera????....Offffffff simt cum durerea asta mi se pune pe inima!!!!!!! Si de ce trebuie sa i se intample unui tanar, la varsta de 30 de ani???????

Last edited by stasylena; 26.12.2009 at 23:30:43.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 26.12.2009, 23:29:13
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stasylena Vezi mesajul
Are importanta varsta plantei de Aloe Vera????
Nu, nu trebuie sa fie neaparat o planta de 5 ani, asa cum este scris in carte, poate fi si mai tanara...dar trebuie sa respecti cantitatile cat mai exact cu putinta (nu la miligram, dar cat mai aproape de reteta).
Reply With Quote
  #7  
Vechi 26.12.2009, 23:41:14
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit

Afecteaza aceasta reteta care contine alcool ???? Sotul meu a trecut printr-o artroscopie si acum urmeaza tratament cu antibiotic, piciorul lui este pus in ghips ,timp de 12 zile, probabil pana mergem la control la Iasi, pe 4 ianuarie. Domnul dr Sirbu isi da toata silinta sa ne ajute in acest caz.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 26.12.2009, 23:46:30
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stasylena Vezi mesajul
Afecteaza aceasta reteta care contine alcool ???? Sotul meu a trecut printr-o artroscopie si acum urmeaza tratament cu antibiotic, piciorul lui este pus in ghips ,timp de 12 zile, probabil pana mergem la control la Iasi, pe 4 ianuarie. Domnul dr Sirbu isi da toata silinta sa ne ajute in acest caz.
Am inteles, alcoolul din reteta are rol de dilatator, dar daca faci reteta pentru un sfert din cantitati o data, nu este nevoie de alcool, doar sa tii borcanul in camara sau in frigider, adica la racoare si la intuneric.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 27.12.2009, 21:02:41
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

V-am pus, pe tine Elena si pe sotul tau Vasile, la Sfanta Liturghie azi dimineata.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 27.12.2009, 23:40:45
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit

Sarut mana de ajutor! Si Dumnezeu sa ne ierte pacatele tuturor!!!!!!!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nevoie de ajutor urgent Mtcrysty17 Generalitati 34 13.02.2011 11:04:53
Ajutor Urgent gmariusg Generalitati 21 28.09.2010 20:03:57
ajutor urgent padrevicentiu Generalitati 4 08.07.2010 15:19:58
Nevoie de ajutor urgent costel Umanitare 3 12.01.2009 20:00:58
AJUTOR URGENT roxanica Generalitati 5 27.12.2007 14:09:05