Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #661  
Vechi 11.11.2014, 21:06:57
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Citat:
În prealabil postat de aubergine Vezi mesajul
Este membru Pedelist trimis sa faca campanie pentru Iohannis, Udrea si restul. E prea batator la ochi. In mod sigur este in partid si platit pentru ce face, sau securist deghizat, agent ce lucreaza pentru ei.
Afirmatii gratuite. Colegul Vsovi(vivi) e mai original si cei mai vechi pe aici îi cunoastem stilul, cum a spus si Yasmina.
  #662  
Vechi 11.11.2014, 21:18:09
aubergine aubergine is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.07.2013
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.030
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirela.t Vezi mesajul
Afirmatii gratuite. Colegul Vsovi(vivi) e mai original si cei mai vechi pe aici îi cunoastem stilul, cum a spus si Yasmina.
O fi original. Eu nu imi schimb parerea.
  #663  
Vechi 11.11.2014, 21:19:06
CristianR's Avatar
CristianR CristianR is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.236
Implicit

Citat:
În prealabil postat de aubergine Vezi mesajul
Conducatorii sunt leiti poporului, noi nu stam bine la capitolul civilizatie si nu stim sa avem o discutie civilizata, fara atacuri.
Cu o floare nu o sa se faca in veci primavara, sistemul e corupt nu il poate schimba un om.
Aveti un link?
Cred că puteți vedea emisiunea aici.
  #664  
Vechi 11.11.2014, 21:59:38
aubergine aubergine is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.07.2013
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.030
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CristianR Vezi mesajul
Cred că puteți vedea emisiunea aici.
Multumesc frumos!
  #665  
Vechi 11.11.2014, 22:29:31
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Cred ca in dezbatere am putut observa diferenta dintre cei doi candidati din punct de vedere diplomatic. Ponta intrerupea incontinuu si vorbea si peste Iohannis, si peste moderator, si peste jurnaliste. Johannis a fost mai cugetat, mai retinut cu atacurile la persoana, vorbind intr-un mod calm cu toata lumea.

Eu cred ca este evident care dintre ei are stofa de presedinte, si care dintre ei ar fi un reporter bun la un ziar de scandal.
  #666  
Vechi 12.11.2014, 00:43:45
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Cred ca in dezbatere am putut observa diferenta dintre cei doi candidati din punct de vedere diplomatic. Ponta intrerupea incontinuu si vorbea si peste Iohannis, si peste moderator, si peste jurnaliste. Johannis a fost mai cugetat, mai retinut cu atacurile la persoana, vorbind intr-un mod calm cu toata lumea.

Eu cred ca este evident care dintre ei are stofa de presedinte, si care dintre ei ar fi un reporter bun la un ziar de scandal.
Treaba e ca multi romani le considera identice.
Ca na, "hă hă, ce imi plac glumele mele" a prins la un parte din populatie acum ceva timp.
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.
  #667  
Vechi 12.11.2014, 03:04:34
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Ma intreb de unde oare le scoateti?
Visovi este un membru vechi al forumului,toti suntem obisnuiti cu felul dumnealui original de a scrie.
Cum adica este postaci platit? Poate cineva sa te plateasca pt ce scrii pe un forum?
Te platesc daca iesi la o mineriada,la un meeting,daca scrii la gazeta ...
Sa se inteleaga de la inceput, am sa scriu la modul general, nu legat de colegul nostru de forum.

Da, sunt oameni platiti sa scrie pe internet, la comentarii, pe forum-uri. De ex. stiu sigur ca sunt oameni platiti sa faca comentarii pro-Israel. Nu e ceva nou.
  #668  
Vechi 12.11.2014, 03:19:51
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

Nici unul din candidati nu a spus concret ce o sa faca. Adica, nu s-au pus in discutie problemele importante.

Eu initial vroiam sa il votez pe Klaus I. Nu ar fi prima oara cand avem un sef de stat neamt si de alta confesiune. Insa, dupa ce am vazut cum vorbesc oamenii la TV, in ziare, pe internet, m-am razgandit. Nu vreau sa fiu asociata cu astfel de oameni. Foarte multi sustinatori ai 'dreptei' au inceput sa injure pensionarii, taranii, oamenii fara educatie, asistatii sociali, Biserica. Apoi, multi tot scot in fata ideea asta: Transilvania vs ceilalti. Romanii din Sud si in Est sunt facuti albie de proci, uitand ca multi olteni, moldoveni, dobrogeni etc. au origini ardelenesti. Plus ca se tot flutura ideea cu desprinderea Transilvaniei. Sa nu mai zic de atacurile impotriva Bisericii.
Am vrut sa vad cu cine tine SUA, ptr. ca ei conduc defapt Romania(noi fiind defapt colonia lor) si impun orice. Si da, SUA tine cu Klaus, nu cu Ponta. (a se vedea Fundația Romania One)
Nu inghit nici protestele ptr. cei din Disapora. Cabinele de vot s-au deschis la ora 7 si s-au inchis la ora 21. PNL au fost cei care au organizat voturile din dispora, nu Ponta, plus ca trebuie luat in considerare tara gazda. Cand a iesit a doua oara Basescu, au fost trasi la raspundere romanii din dispora, acum sunt sustinuti, nu mai sunt capsunari.
  #669  
Vechi 12.11.2014, 03:22:16
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

Citat:
În prealabil postat de aubergine Vezi mesajul
Daca e vorba de experienta toti ceilati ar fi fost mai mai potriviti pentru ca au mai multa experienta.
Ponta prim-ministru, Macovei ministru, Udrea la fel, Tariceanu prim-ministru, Melescanu, ministru etc etc. Cu cea mai putina experienta e chiar Iohannis dar acesta a fost propus pentru ca da bine la masele snoabe, care pun botul la textul "e neamt, musai sa fie bun".
Macovei nu era implicata in politica si inainte de 89? Nu era impotriva huliganilor care protestau in 90?
Apoi, ea sustine ce sustine UE, adica homosexualitate, educatia sexului a copiilor de gradinita etc. Si din moment ce Macovei il sustine pe Klaus, se poate intelege ca si el sustine asa ceva, nu?
  #670  
Vechi 12.11.2014, 03:28:26
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

ActiveNews/ Mihai Somanescu: VIDEO Pe cine NU SUSȚIN americanii la alegeri. SUA doresc o Românie cu “norme culturale noi”

“Modernizarea” României, de care vorbește Don Lothrop este de fapt “construcția” unei societăți civile în țara noastră. Rețeta nu este nouă, Victoria Nuland recunoscând că SUA a investit 5 miliarde de dolari în societatea civilă din țara vecină, “în susținerea opțiunii și a tendinței poporului Ucrainei către un guvern mai puternic și democratic, care să-i reprezinte interesele“.

Dar ce înseamnă, concret, modernizarea societății de care vorbește Lothrop? Aflăm de pe siteul fundației, unde este expusă Teoria Potcoavei (click pe link pentru VIDEO).

Practic, în filmulețul respectiv se face o paralelă între situația Germaniei după al doilea război mondial și România după căderea regimului comunist și metoda care trebuie aplicată: 1) În primul rând, spune fundația americană, e nevoie de intervenția unor instituții democratice străine (unii i-ar zice intervenție în treburile altei țări suverane), 2) Întoarcerea românilor care au plecat din țară pentru a munci în Occident pentru că au “experiența traiului în libertate” și 3) Unirea celor nemulțumiți de modul în care merge țara pentru a-și impune propria “agendă democratică”.

Toate acestea se vor face, pentru a planta “Stejarii libertății”. Ce sunt acești stejari? “Instituții noi, norme culturale noi și chiar noi principii”. Re-educare, cu alte cuvinte.

complet aici: http://activenews.ro/video-pe-cine-n...i_1871464.html
Subiect închis