Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 15.04.2010, 23:04:16
LILIANA LILIANA is offline
 
Data înregistrării: 15.04.2010
Mesaje: 1
Implicit Ajutor din partea SFANTULUI NECTARIE

Am fost diagnosticata cu rana pe col foarte urata, am fost foarte speriata, imi era frica sa nu am cancer, mi se spusese ca e o rana foarte urata. M-am rugat la SFANTUL NECTARIE, am citit acatistul sfantului in fiecare seara si am mers la moastele sfantului sa ma rog, la manastirea Radu Voda, in Bucuresti, si dupa ce am facut colposcopia sa imi spuna clar despre ce este vorba, am primit vestea buna ca nu e vorba despre cancer si ca trebuie sa fac o mica interventie. I-am multumit sfantului si ma rog in continuarie sa ma ajute sa trec cu bine si de acest pas. Rugati-va la SFANTUL NECTARIE si cititi acatistul cu credinta pentru ca este foarte ajutator. Multa sanatate!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 16.04.2010, 00:53:44
annajanette
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

si eu am fost si m-am rugat cu credinta, desi ptr 2 saptamani totul a fost ok, pe urma problema mea a revenit....ori am gresit eu undeva ori nu stiu ce sa cred, insa am in continuare incredere in acest SFANT.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 16.04.2010, 07:58:06
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit www.sfantulnectarie.ro

Un site al Sf.Nectarie in care puteti sa adaugati si fratiile voastre minunile Sfantului spre Lauda lui Dumnezeu prin Sfintii Sai! si in care gasiti multe de folos... Va va fi de folos!!!! Bucurii!!!
__________________
Reply With Quote
  #4  
Vechi 16.04.2010, 08:16:37
horatiu.miron's Avatar
horatiu.miron horatiu.miron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2010
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 816
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LILIANA Vezi mesajul
Am fost diagnosticata cu rana pe col foarte urata, am fost foarte speriata, imi era frica sa nu am cancer, mi se spusese ca e o rana foarte urata. M-am rugat la SFANTUL NECTARIE, am citit acatistul sfantului in fiecare seara si am mers la moastele sfantului sa ma rog, la manastirea Radu Voda, in Bucuresti, si dupa ce am facut colposcopia sa imi spuna clar despre ce este vorba, am primit vestea buna ca nu e vorba despre cancer si ca trebuie sa fac o mica interventie. I-am multumit sfantului si ma rog in continuarie sa ma ajute sa trec cu bine si de acest pas. Rugati-va la SFANTUL NECTARIE si cititi acatistul cu credinta pentru ca este foarte ajutator. Multa sanatate!
Pai una e sa crezi ca ai cancer si sa n-ai, si alta e sa ai cancer si sa te vindeci de el. Tu nu te-ai vindecat, doar ai descoperit ca n-ai cancer.
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

User vechi: hmiron.
User si mai vechi: scrabble.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 22.09.2010, 00:09:23
dana florea dana florea is offline
 
Data înregistrării: 21.09.2010
Mesaje: 1
Implicit despre Sf Nectarie

Eu am auzit din intamplare despre Sfantul Nectarie si imi doream mult sa ajunga la mine, acatistul Sau. Am intrebat-o pe mama, daca mi-l gaseste sa mi-l cumpere. Asa au trecut cateva luni bne, ca am uitat.Cand, la sf anului, mama , imi trimite pachet si binenteles, intodeauna carticica cu calendarul anului noi, si uitandu-ma, sa vad ce sf este, am dat peste Sf Necatrie. Cat m-am bucurat.acum 2 sapt am fost cu cineva in spital, iar noaptea, citeam acatistul si ma rugam sa ma ajute cu munca, sa imi gasesc ceva, nu stiu daca a durat o sapt, ca am si gasit. II multuesc din suflet, de acum inainte mereu, asa sa ne ajute pe noi totii, dar si noi sa fim mereu aproape in rugaciune.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 24.01.2011, 02:01:27
Danut si Diana Danut si Diana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.03.2010
Mesaje: 1
Implicit Sf.nectarie

si eu impreuna cu sotul meu ne-am rugat la sf NECTARIE si ne-a ajutat de fiecare dat....e grabnic ajutator..de asemenea si MAICA DOMNULUI,rugati=va si ei impreuna cu d-zeu va vor ajuta si toate dorintele vi se vor implini...!!!!!!!!doamne ajuta!!!!!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 14.03.2011, 20:03:26
ribanuca ribanuca is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.02.2011
Mesaje: 2
Implicit AJUTOR NEPRETUTIT

MULTUMESC SF.NECTARIE, MAICA DOMNULUI SI DOMNULUI NOSTRU HRISTOS. RUGATI-VA CU CREDINTA SI CREDETI PUTEREA LUI ESTE MARE .CREDE-TI IN EL, CITITI ACATISTUL UNGETIVA CU MIR SI NU VETI RAMANE NE AJUTATI. DOAMNE AJUTA !
Reply With Quote
  #8  
Vechi 13.06.2011, 15:06:14
sorina cretu sorina cretu is offline
 
Data înregistrării: 13.06.2011
Mesaje: 1
Implicit mir de la Sf Nectarie

Sunt o mama a unei fetite de 3 ani care trebuie sa fie operata de un neurochirurg.Rugamintea mea este, daca poate cineva sa imi dea si mie un pic de mir din candela de la Sf. Nectarie pt fetita mea.Imi este greu sa ajung in Bucuresti, eu fiind din Brasov, iar in orasul nostru nu sunt moaste ale Sfantului Nectarie. Va rog din suflet sa ma ajute cineva iar Bunul Dumnezeu va va rasplati...0729942426 - Sorina.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 10.11.2011, 11:11:01
georgyana_elena georgyana_elena is offline
 
Data înregistrării: 10.11.2011
Mesaje: 1
Implicit georgiana-elena m.

Am aflat de Sf Nectarie de la mama mea care citise intr-o revista minunile acestui Sfant. Vreau sa va spun cat de mult m-a ajutat acest Sfant. Unchiul meu care este bolnav de cancer ( un caz foarte rar) medici ii dau sanse mici de viata( intre 6 luni si un an) se simte mai bine. Cu ajutorul Sfantului Nectarie i-am facut o programare la un medic neurochirg foarte bun de la noi din tara si i-a spus ca tumoarea nu i-a recidivat. Si pe mine m-a ajutat Sf. Nectarie.. De vreo 2 luni am avut niste dureri insuportabile la sani si imi era frica sa nu fie noduli sau in cel mai rau caz cancer.In fiecare seara m-am uns cu mir de Sf. Nectarie si m-am rugat sa nu fie nimic grav. Mi-am facut o programre pentru un consult si m-am rugat la Sf. Nectarie in ziua respectiva sa nu fie nimic grav. Si ce credeti nu au gasit nimic. Doctorul mi-a zis ca durerile sunt din cauza stresului. Am inceput sa citesc Acatistul Sf. Nectarie timp de 40 zile si ieri am fost la Manastirea Radu Voda pentru Moastele Sf. Nectarie. Vreau sa va spun ca simt o stare de liniste, impacare sufleteasca.Ii multumesc Sf. Nectarie pentru ajutorul dat si sper sa ma ajute in continuare. Doamne ajuta!

Last edited by georgyana_elena; 10.11.2011 at 11:31:35.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 03.01.2012, 10:01:04
locsei locsei is offline
 
Data înregistrării: 03.01.2012
Mesaje: 1
Implicit SF Nectarie

La multi ani tuturor si multa sanatate As vrea in randurile ce urmeaza sa va povestesc cum l-am cunoscut pe Sfantul Nectarie.
Era ziua de 08.11.2011 Sfintilor Mihail si Gavril si eram pe net cautand vindecari de cancer gastric(diagnostic ce il are sotul meu de cateva luni) si din pagina in pagina am dat peste relatarii despre vindecarile de cancer infaptuite de Sfantul Nectarie.Spre rusinea mea nu auzisem despre el pana atunci
dar pe loc m-am hotarat sa merg a doua zi cand era si ziua Hramului Sf Nectarie la manastirea Radu Voda sa ma inchin la moaste si sa i-au mir.Din aceeasi zi adica pe 08.nov am cautat acatistul si am inceput sa i-l citesc zilnic pentru insanatosirea sotului si pentru serviciu pentru mine.Si Sfantul grabninic ajutator la patru zile mi-a dat primul semn.Eram intr-o debara si curatam un pui si eram cu gandurile la sot la mine la ce se v- intampla cand am simtit miros de mir si atunci am inceput sa plang si sa imi cer iertare pentru gandurile mele,si apoi la inca 4 ile primesc un telefon pentru a ma angaja.Este prima minune pe care a infaptuit-o Sfantul cu mine.Sotul merge bine dupa operatie,a inceput chimioterapia si suporta foarte bine ,nu are greturi decat foarte putine dureri.Iti multumesc Sfinte Nectarie pentru grija care o porti sotului meu si mie
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Noi minuni ale Sfantului Ierarh Nectarie Vindecatorul de Boli andreidiniasi Generalitati 7 08.05.2014 23:18:34
Sfantul Nectarie Taumaturgul, vindecatorul de cancer elena777 Intrebari utilizatori 4 23.05.2012 08:55:57
Sfantul Gherasim din Kefalonia, vindecatorul bolilor psihice ursulica Intrebari utilizatori 0 15.04.2011 23:04:44
Moastele Sf. Nectarie Taumaturgul, vindecatorul de boli, vor fi aduse la Iasi teostancu Intrebari utilizatori 1 12.03.2010 15:21:11