Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1021  
Vechi 22.06.2012, 14:28:58
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Știți voi de ce lovesc toți în Băsescu? Păi cum să-i fure ei slava de la oameni, voturile, notorietatea, și cum să-și facă ei alta și mai și decât certându-se cu cel mai mare? Cum îți poți face capital politic altfel decât prin obrăznicie și tupeu la adresa lui... Dumnezeu?

Deci asta e un fel de reclamă mai facilă, ușurătatea asta, adică în loc să muncești pentru renumele tău pe drept, cu doctorate neplagiate, cu efort serios, cu competență și modestie... nu e mai simplu să zici una sau alta după cum sună mai bine de Merkel, de Obama, de rege, de sfinți sau să arunci cu tot felul de amenințări și nerușinări și minciuni și urâciuni la adresa lui Băsescu în timp ce lingușești pe nedrept mulțimea dă băști roșii cu toți parveniții ei pe nedrept, gen Strauss Khan sau Holande, sau Jong Huil al III-lea sau Putin..?

Nu e mai simplu deci să te folosești de ăia mari ca certându-te cu ei sau lăudându-i în deșert să pari că ești și tu foarte mare și printre ei ca să obții voturi și notorietate..? Nu e mai simplu deci ca să te superi tocmai pe ei și să rămâi așa foarte îmbufnat și revoltat și furios? Adică nu e mai simplu să fii papagal cu papagal cu faimă de berou național?

Last edited by vsovivi; 22.06.2012 at 14:37:49.
  #1022  
Vechi 22.06.2012, 14:46:25
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Mie-mi pare rău că Adrian n-a nimerit bine
asa-i, asa-i n-a nimerit deloc........

citat: “Sîntem atît de mici sufletește, încît să ne extaziem de necazul cumplit al altuia?”

Last edited by Adriana Cluj; 22.06.2012 at 14:49:40.
  #1023  
Vechi 22.06.2012, 14:52:55
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul

Propunere:

Să facă pușcărie numai ăia care n-au fost în PCR, în PSD sau USL, securitate, armată, justiție, ăia care n-au fost informatori sau slugarnici și care n-au făcut afaceri cu noi, cu cei care am făcut revoluția din '89 și am fost bătuți de mineri și celelalte chinuri și opresiuni!
Pai asa scapa si Basescu de parnaie.
Probabil tu te resimti si acum de pe urma revolutiei pe care ai facut-o...sa nu mai vorbesc de bataia pe care ai luat-o de la mineri.
  #1024  
Vechi 22.06.2012, 15:34:27
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de vsovivi
Mie-mi pare rău că Adrian n-a nimerit bine
asa-i, asa-i n-a nimerit deloc........

citat: “Sîntem atît de mici sufletește, încît să ne extaziem de necazul cumplit al altuia?”
Săracul... și cât suferă sărmanul, pe nedrept, numai Băsescu e vinovat pentru halul inuman în care l-au adus. Răspunsul este categoric NU! Noi avem suflet foarte mare... și nu ne bucurăm de răul nimănui... decât al păcatului, firește, și al mândriei pe nedrept!

Păi, precis că voi toți v-ați fi bucurat dacă ar fi nimerit bine, adică direct în c..ul ăla băsist al lui Băsescu sau în ochiul ăla coanciș al lui în timp ce ar fi ieșit de la palatul Cotroceni, (după lozinca: ieși afară javră ordinară)... adică în timp ce ar fi fugit mâncând pământul pentru că nava prezidențială tocmai ia apă la pupa pe tema plagiatelor.
Nu v-a zis oare că nu se va ascunde sub birou?

Mă, păi tu-mi dai mie lecții cu citate potrivite la cuvintele mele ciuntite și scoase din context ca să-ți iasă insinuarea, că cică eu aș fi sadicu'? Eu aș fi cel ce îndeamnă la violență? De ce mă ispitești deci la violență? Nu ți-e rușine?.. concitadino?

Acuma că a scăpat de pârnaie, de moarte, de politicieni, de toți procurorii și judecătorii lui Băsescu, de ce nu-l lăsați și voi în pace? Ce oameni răi la suflet sunteți... 'jigodii' așa cum a zis avocatul ăla de la România Mare, fost, l-a dat afară până și Vadim. De ce sunteți deci atât de răi cu un fost prim ministru? Nu știați oare că numai de Boc aveți voie să vă luați? El e vinovatul de criză și de toate relele, deci lăsați în pace un biet muribund... are și el 62 de ani, a împlinit o vârstă, deci se apropie și moartea aia cândva... vouă chiar nu vă e rușine și chiar vreți să repete gestul din vina voastră? Dacă acuma sare de la etaj sau bea diluant sau își bagă siringa în creier... chiar nu vă e milă de un foarte mare diplomat și de cel mai bun prim ministru al tuturor timpurilor?

Eu nu m-aș juca cu focul, cu revolverul... în locul vostru, n-aș gLumi pe seama traumelor unui om bolnav. Să vă fie rușine!

Last edited by vsovivi; 22.06.2012 at 15:54:54.
  #1025  
Vechi 22.06.2012, 16:09:59
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Săracul... și cât suferă sărmanul, pe nedrept, numai Băsescu e vinovat pentru halul inuman în care l-au adus. Răspunsul este categoric NU! Noi avem suflet foarte mare... și nu ne bucurăm de răul nimănui... decât al păcatului, firește, și al mândriei pe nedrept!

Păi, precis că voi toți v-ați fi bucurat dacă ar fi nimerit bine, adică direct în c..ul ăla băsist al lui Băsescu sau în ochiul ăla coanciș al lui în timp ce ar fi ieșit de la palatul Cotroceni, (după lozinca: ieși afară javră ordinară)... adică în timp ce ar fi fugit mâncând pământul pentru că nava prezidențială tocmai ia apă la pupa pe tema plagiatelor.
Nu v-a zis oare că nu se va ascunde sub birou?

Mă, păi tu-mi dai mie lecții cu citate potrivite la cuvintele mele ciuntite și scoase din context ca să-ți iasă insinuarea, că cică eu aș fi sadicu'? Eu aș fi cel ce îndeamnă la violență? De ce mă ispitești deci la violență? Nu ți-e rușine?.. concitadino?

Acuma că a scăpat de pârnaie, de moarte, de politicieni, de toți procurorii și judecătorii lui Băsescu, de ce nu-l lăsați și voi în pace? Ce oameni răi la suflet sunteți... 'jigodii' așa cum a zis avocatul ăla de la România Mare, fost, l-a dat afară până și Vadim. De ce sunteți deci atât de răi cu un fost prim ministru? Nu știați oare că numai de Boc aveți voie să vă luați? El e vinovatul de criză și de toate relele, deci lăsați în pace un biet muribund... are și el 62 de ani, a împlinit o vârstă, deci se apropie și moartea aia cândva... vouă chiar nu vă e rușine și chiar vreți să repete gestul din vina voastră? Dacă acuma sare de la etaj sau bea diluant sau își bagă siringa în creier... chiar nu vă e milă de un foarte mare diplomat și de cel mai bun prim ministru al tuturor timpurilor?

Eu nu m-aș juca cu focul, cu revolverul... în locul vostru, n-aș gLumi pe seama traumelor unui om bolnav. Să vă fie rușine!
bogata fabulatia..........si cea si hăis

concitadino? ........nimeni nu-i perfect..........
  #1026  
Vechi 23.06.2012, 01:22:38
gfvalentin gfvalentin is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2010
Mesaje: 1
Implicit Refugiul în prostie.

"cum credeti ca si-a facut averile, prin munca cinstita? Sau prin sms-urile cu care a fraierit populatia sau alte furtisaguri?" o frază standard, parcă trasă la indigo a celor care lupta cu orice pret, împotriva liu Diaconescu.
Victime ale manipulării, pentru că dovezi nu are nimeni în privește "furtul" lui DD. În schimb DD a adus nu numai argumente, dar a venit cu dovezi clare de furt, manipulare și existența oligarhiei în țara asta în care și voi sperați la o viață mai bună.
Nu votați Diaconescu pentru că a "furat", ce, nu se știe, dar sprijiniți vânzătorii de țară.
"Atunci când născocești ceva, dacă știi să strecori cu dibăcie și un amănunt neobișnuit cu totul excentric, ceva ce se întâmplă foarte rar sau chiar niciodată, minciuna pare mult mai verosimilă." - Dostoievski în Idiotul
  #1027  
Vechi 23.06.2012, 11:42:48
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gfvalentin Vezi mesajul
În schimb DD a adus nu numai argumente, dar a venit cu dovezi clare de furt, manipulare și existența oligarhiei în țara asta în care și voi sperați la o viață mai bună.
Vedem cu ochiul liber, toate acestea, deja nu mai este nevoie de documentare/anchete publice...ne lovim de ele mereu. Poate nu toata lumea le-a vazut deodata, unii au mai sperat, au mai fost pacaliti, amagiti.... Dar nu cred ca mai exista persoana care sa nu se fi convins intre timp ca niciunii nu au luat fraiele pentru a aduce bunastare, bunavietuire tuturor oamenilor, ci doar pentru ei si gastile lor, pe rand fiecare. Cu cat a trecut timpul, cu atat au devenit mai josnici. Ca ultimii, niciunii.
Speram la o viata mai bune?
Poate... macar pentru cei care vin din urma, tinerii.. dar slaba nadejde sa se realizeze in aceasta viata si cu acesti conducatori.
Cu cine dintre cei care ies in fata sa conduca acest popor? Niciunul.
Nadejdea noastra nu-i aici!

Last edited by Adriana Cluj; 23.06.2012 at 11:47:55.
  #1028  
Vechi 25.06.2012, 10:34:48
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
bogata fabulatia..........si cea si hăis

concitadino? ........nimeni nu-i perfect..........
Fabula cea clară cu Boul și vițelul... de aur e pentru cei ce au pricepere, voi însă păricepeți mereu pe dos: viceversa, vicentoarsa, viceglobul pământesc, mâniindu-vă încurcați din cauză că ați rămas supărați pe viață și frustați de păpuși, dar v-am zis, nu există niciun glob de pământ! NU EXISTĂ!

Ceea ce mă miră însă este credoolitatea ziariștilor și analiștilor care au lansat fabulația că cică justiția a început să devină însfârșit justiție... odată cu condamnarea definitivă a bomb-onanelului ciocolatiu. :)

Păi ce justiție poate fi aia în cazul lui Năstase care ca și cap al tuturor răutăților, după Iliescu-Isărescu firește, a primit doar 2 ani care pot așinge să fie maxim 6 luni de concediu la celula selectă, celula serviciilor teroriste, în timp ce executanții care lucrau după planul lui bine ticluit au luat dublu sau triplu?

Iar în cazul Vântu, se pare că el n-a putut fi condamnat pentru fraudele la FNI și la sindicatele Petrom decât acuma când a luat pe cocoașe de la prietenii lui de securitate, de la Ghiță care l-a dat în gât, a luat 1 an, adică 3 luni pedeapsă cu reducere pentru bună purtare.

Iar culmea culmilor este că Florin Georgescu autorul tuturor devalorizărilor și introducerii de monedă fără acoperire între 1990-96, don Georgio de la BNR, unul din managerii tehnico-economici ai lui Vîntu pe la FNI, căci a lucrat pentru Vântu o vreme, în loc să fie băgat și el la răcoare că a tăinuit frauda căci a cunoscut excrocheria, iată că a fost avansat la BNR și acum e vicepremier bine mersi... dacă a tăcut din gură.

Păi despre ce justiție vorbim noi pe aici? Justiția papagalului fricos și papagal care amenință că dărâmă președenția că cică-și bate joc de prietenii liberali când le-a cerut Băsescu ca să dea declarație pe proprie răspundere că nu e plagioator dacă vrea să fie ministru? Păi Puiu a priceput aluzia și s-a conformat zâmbind cu subânțeles, însă papagalul fricos și fumător și cu papagal a început să urle și să amenințe cu suspendarea... ca să-și apere parteneru' plagiator ajuns în capu' guvernului.

Pe cine încearcă ei să păcălească prostind ca să credem și noi că cică iată, justiția a devenit independentă și funcționează bine...

Păi dacă asta se cheamă justiție, atunci mai bine fără!.. că oricum de Adevăr nu scapă nimeni... adevărul dreptății pe drept... și când vine ăla în viața ta și te găsește n-ai cum să scapi, oricâți medici angajezi ca să te opereze sau să te trateze... gustul cel toxic nu mai iese nici dacă bagi capul în nisip ca struțul și mânci pământ ca râma.

Last edited by vsovivi; 25.06.2012 at 11:02:02.
  #1029  
Vechi 25.06.2012, 10:57:32
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Iar culmea culmilor este că Florin Georgescu, don Georgio, unul din managerii tehnico-economici ai lui Vîntu de la FNI, căci a lucrat pentru Vântu o vreme, în loc să fie băgat și el la răcoare că a tăinuit frauda căci a cunoscut excrocheria, iată că a fost avansat la BNR și acum e vicepremier dacă a tăcut din gură.
Cand a lucrat Florin Georgescu la FNI ?
Mai citeste odata ce ai primit de la partid inainte sa scrii.
  #1030  
Vechi 25.06.2012, 11:12:02
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Cand a lucrat Florin Georgescu la FNI ?
Mai citeste odata ce ai primit de la partid inainte sa scrii.
Nu se mai vede căci don Georgio și-a scos din CV perioada aia...
...însă dacă nu mă crezi, caută și tu pe net și vei găsi!

Nu eu primesc de la partid căci nu-s membru la niciunul ci eu dau de scris și de citit la partid, la toate... deci ei iau de la mine textele... și le dau mai departe căci eu nu mă supăr dacă mă plagiază... le dau gratis la toate partidele!

Deci carevasăzică voi dacă aflați adevărul, în loc să-l credeți pe El voi decredibilizați sursele?.. păi asta e cea mai clară dovadă că voi lucrați sigur la unul din partide pe care ați pariat din superstiție căci decredibilizați sursele ca să dăinuie minciunile voastre luate drept adevăruri ca să câștigați pe nedrept... sau vă doare că ați susținut mafihoții și i-ați mai și ales cu 88%. Lasă că în toamnă v-a fi viceversa!

Păi cine v-a învățat să trageți în pianist în loc să țintiți mândria și păcatul? Năstase? Păi el a tras foarte corect, ajutat de polițistul lui Rus, a lovit gâtul de lebădă aflat în gușe și umărul cu cele două table ca să audă când plouă de la mâna dreaptă cu care a semnat toate potlogăriile păguboase pentru România și benefice numai pentru suicigașca lor de băieți teribili și conflictuali care aurncă toate pe adeversari ca și cum cică ar fi defapt viceversa. Da' vine și vicentoarsa, așa că degeaba se distrează ei ca șobolanii care au părăsit vapoporul român.

Last edited by vsovivi; 25.06.2012 at 11:31:48.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cine/ce sunt? victortiti89 Din Noul Testament 1 29.05.2011 18:31:25
Cine are nevoie laurschepsis Umanitare 2 24.02.2011 23:01:53
Cine stie? Adriana Cluj Generalitati 2 26.08.2010 21:36:05
Cine stie? KKokos Generalitati 2 02.12.2009 18:24:33
Eu cu cine votez? ClaudiuT Stiri, actualitati, anunturi 81 02.08.2009 23:22:27