Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #71  
Vechi 16.03.2010, 23:02:22
Fani71 Fani71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Bruxelles
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.711
Implicit

Kiralina, daca esti asa convinsa ca este dar de la Dumnezeu si il obtii prin rugaciune si nu te mandresti etc, de ce te superi si te enervezi atata aici?
__________________
"Dacă nu putem fi buni, să încercăm să fim măcar politicoși." (Nicolae Steinhardt în Jurnalul fericirii)
Reply With Quote
  #72  
Vechi 16.03.2010, 23:06:23
mirabela mirabela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.03.2009
Locație: germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 487
Implicit

Io nervoasa???? :)

Draga sunt ardeleanca, si ardelenii au doua viteze : incet si foarte incet :)))

N-ai inteles nimic din ceea ce am vrut sa spun !!

Tu nu te poti compara cu preotii sau calugarii care duc o viata asceta in post si rugaciune, consumand mancare isihasta. Daca ei care duc o viata asceta, nu se bat cu pumnul in piept ca pot vindeca, de ce crezi ca te-ar favoriza Bunul Dumnezeu pe tine ?????

Tu poti sa stai 40 de zile in post si rugaciune, asa cum a stat si Sf. Mina???? Ai auzit de minunile lui????



[quote=kiralina;224638]
Citat:
În prealabil postat de mirabela Vezi mesajul
Tu chiar vorbesti cu peretii !!!! tu nu vezi ca nimeni nu asculta ce scoti pe gura???????

Stii ca nu e pacat ce bagi pe gura, ci ce scoti pe gura?????

Roaga-te 40 de zile, si apoi vezi raspuns de la bunul Dumnezeu, cum e cu palmele !!!1






Te-ai enervat?De unde stii ca nu asculta nimeni?eu iti tot explic ca in 10 ani m-am lamurit cum e cu palmele,iar tu ma tot trimiti sa fac ba una,ba alta!neaparat vrei sa spun ca darul meu e de la dracul!nu voi spune,ptr ca nu e!in zece ani,am tinut n posturi a cate 40 de zile ptr a afla un raspuns clar,si l-am primit.asa ca lasa recomandarile!
Reply With Quote
  #73  
Vechi 16.03.2010, 23:06:26
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Fani71 Vezi mesajul
Kiralina, daca esti asa convinsa ca este dar de la Dumnezeu si il obtii prin rugaciune si nu te mandresti etc, de ce te superi si te enervezi atata aici?
NU ma supar absolut defel,incerc sa sustin argumentat,prin exemplul personal,ca bioenergia nu e doar de la draci,intr-un context in care majoritatea crede ca e!cum smerenia nu inseamna anestezie generala,tonul e mai ridicat,dar nu are de a face cu mandria!
Reply With Quote
  #74  
Vechi 16.03.2010, 23:09:42
mirabela mirabela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.03.2009
Locație: germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 487
Implicit

ca bioenergia nu e doar de la draci????????????????????????? si de la biodraci, nu????????????????



Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
NU ma supar absolut defel,incerc sa sustin argumentat,prin exemplul personal,ca bioenergia nu e doar de la draci,intr-un context in care majoritatea crede ca e!cum smerenia nu inseamna anestezie generala,tonul e mai ridicat,dar nu are de a face cu mandria!
Reply With Quote
  #75  
Vechi 16.03.2010, 23:11:02
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

[quote=mirabela;224642]Io nervoasa???? :)

Draga sunt ardeleanca, si ardelenii au doua viteze : incet si foarte incet :)))

N-ai inteles nimic din ceea ce am vrut sa spun !!

Tu nu te poti compara cu preotii sau calugarii care duc o viata asceta in post si rugaciune, consumand mancare isihasta. Daca ei care duc o viata asceta, nu se bat cu pumnul in piept ca pot vindeca, de ce crezi ca te-ar favoriza Bunul Dumnezeu pe tine ?????

Tu poti sa stai 40 de zile in post si rugaciune, asa cum a stat si Sf. Mina???? Ai auzit de minunile lui????



Dar ei se pot compara cu cei ce sufera ani in sir?fara sa fie setati ptr asta,cum sunt ei ptr viata ce o duc?ptr ei e usor ce fac,doar asta au ales,insa nu e usor sa te chinui ani in sir!nu m-am batut in piept,daca asta ai insinuat,am vrut doar sa arat ca bioenergia nu e de doar la draci!nu trebuie sa fii in varful muntelui ca sa poti vindeca,vedea tot felul de lucruri!sunt destui mireni mult mai imbunatatiti decat multi calugari!dumnezeu stie ce merita fiecare!
Reply With Quote
  #76  
Vechi 16.03.2010, 23:12:57
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Am stat mai mult de 40 de zile in post si rugaciune!ani in sir,ca sa cer vindecare!apoi mi-a venit plata!biodraci,cum ii spui tu!sancta simplicitas!
Reply With Quote
  #77  
Vechi 16.03.2010, 23:19:24
mirabela mirabela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.03.2009
Locație: germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 487
Implicit

40 de zile post negru???? nu cred !!!!!!!!!!!



Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
Am stat mai mult de 40 de zile in post si rugaciune!ani in sir,ca sa cer vindecare!apoi mi-a venit plata!biodraci,cum ii spui tu!sancta simplicitas!
Reply With Quote
  #78  
Vechi 16.03.2010, 23:20:53
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Nu post negru,post obisnuit!dar ptr un adolescent rapus de boala era o performanta!
Reply With Quote
  #79  
Vechi 16.03.2010, 23:21:52
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
Dar ei se pot compara cu cei ce sufera ani in sir?fara sa fie setati ptr asta,cum sunt ei ptr viata ce o duc?ptr ei e usor ce fac,doar asta au ales,insa nu e usor sa te chinui ani in sir!nu m-am batut in piept,daca asta ai insinuat,am vrut doar sa arat ca bioenergia nu e de doar la draci!nu trebuie sa fii in varful muntelui ca sa poti vindeca,vedea tot felul de lucruri!sunt destui mireni mult mai imbunatatiti decat multi calugari!dumnezeu stie ce merita fiecare!
Cred ca e mai bine sa nu ii judecam pe monahi si asceti

Ultima parte, desi ai afirmat in prealabil ca nu te bati cu pumnul in piept...cam suna a bataie.

Daca ti-a fost dat sa cunosti preoti/calugari inbunatatiti...poate ca ai observat si ca nu afirma nicidecum singuri ca ar avea puteri, ca vindeca...sau ca ar fi inbunatatiti, ci doar credinciosii observa inevitabil aceste lucruri...insa ei in smerenia lor nu afirma asa ceva.
Reply With Quote
  #80  
Vechi 16.03.2010, 23:28:24
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndruscaCIM Vezi mesajul
Cred ca e mai bine sa nu ii judecam pe monahi si asceti

Ultima parte, desi ai afirmat in prealabil ca nu te bati cu pumnul in piept...cam suna a bataie.

Daca ti-a fost dat sa cunosti preoti/calugari inbunatatiti...poate ca ai observat si ca nu afirma nicidecum singuri ca ar avea puteri, ca vindeca...sau ca ar fi inbunatatiti, ci doar credinciosii observa inevitabil aceste lucruri...insa ei in smerenia lor nu afirma asa ceva.
daca asta s-a inteles,sa imi fie cu iertare!postarile mele au inceput in momentul in care cineva afirma ca bioenergia e doar de la dracul!am postat ptr a arata,prin exemplu personal ca nu e chiar asa.nu am de ce sa ma bat cu pumnul in piept,intrucat sunt atat de obisnuita cu capacitatil mele,incat mi se par absolut firesti!
Reply With Quote
Răspunde

Tags
bioterapie, înșelare demonică

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre nașterea din nou, din Duhul Sfânt și despre Botez Savonarola Sfinti Parinti (Patrologie) 15 20.07.2013 13:28:48
Petre Tutea despre Dumnezeu si despre atei tigerAvalo9 Generalitati 34 02.12.2010 15:37:16
Despre pacate si despre Canoanele duhovnicilor gheorghecoser23 Preotul 5 25.06.2008 17:01:23