Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 06.09.2010, 21:39:27
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Thumbs down Legalizarea prostitutiei

Proiectul de Lege prin care se va legaliza prostitutia in Romania , a ajuns astazi in Parlamentul Romaniei . Conform proiectului de Lege ," meseria "practicata de prostituate se va numi : activitate cu caracter sexual autorizat ", iar prostituatele trebuie sa aiba minim 20 de ani , iar clientii , minim 16 ani . Bordelurile se adreseaza doar heterosexualilor . Se justifica acest proiect de lege , ca find benefic! ! ! pentru preintampinarea bolilor cu transmitere sexuala , a violulilor , traficului de persoane , pedofiliei ! ! ! , evaziunii fiscale , consumului de droguri , etc . Prostitutia se va organiza independent ! ! ! sau organizat in Case de tolerante . Este interzisa filmarea , fotografierea celor ce folosesc aceste servicii , iar cei ce nu respecta aceasta hotarare sunt pasibili de pana la 2 ani inchisoare . Incet , incet , intram in anormalitate , sau anormalul devine normal cu acte in regula ! Romania - U.E . . .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 06.09.2010, 21:45:41
Don_Juan's Avatar
Don_Juan Don_Juan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.02.2010
Locație: Terra, Calea Lactee
Religia: Ortodox
Mesaje: 215
Thumbs down

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Proiectul de Lege prin care se va legaliza prostitutia in Romania , a ajuns astazi in Parlamentul Romaniei . Conform proiectului de Lege ," meseria "practicata de prostituate se va numi : activitate cu caracter sexual autorizat ", iar prostituatele trebuie sa aiba minim 20 de ani , iar clientii , minim 16 ani . Bordelurile se adreseaza doar heterosexualilor . Se justifica acest proiect de lege , ca find benefic! ! ! pentru preintampinarea bolilor cu transmitere sexuala , a violulilor , traficului de persoane , pedofiliei ! ! ! , evaziunii fiscale , consumului de droguri , etc . Prostitutia se va organiza independent ! ! ! sau organizat in Case de tolerante . Este interzisa filmarea , fotografierea celor ce folosesc aceste servicii , iar cei ce nu respecta aceasta hotarare sunt pasibili de pana la 2 ani inchisoare . Incet , incet , intram in anormalitate , sau anormalul devine normal cu acte in regula ! Romania - U.E . . .
Prostitutie oricum era dar parca suna mai urat acum ca e legala. Un mare pas inapoi pentru moralitate.
__________________
"Iată Eu vă trimit pe voi ca pe niște oi în mijlocul lupilor; fiți dar înțelepți ca șerpii și nevinovați ca porumbeii."
Reply With Quote
  #3  
Vechi 06.09.2010, 21:49:04
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
iar clientii , minim 16 ani .
Nu prea înțeleg logica stabilirii acestei vârste. Va să zică, dacă am 17 ani, legea îmi interzice să cumpăr o sticlă de bere. Legea îmi interzice să cumpăr un pachet de țigări. În schimb, legea va permite să merg la curve ?!

Asta îmi amintește de un banc vechi, da' bun: Tatăl lui Bulă și al Bubulinei se întoarce pe neașteptate acasă. Sună, nimic, bate la ușă, nimic, bate să spargă ușa, și, într-un târziu, cei doi, Bulă și Bubulina, deschid cu fețe îmbujorate.
-Bă, vă ia mama dracului ! Ce făceați aici ??
-Tată, știi, nu bănuiam că vii așa devreme și ne călăream !
-Aha ! Bine, bine, în cameră la lecții cu voi ! Credeam că fumați !
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com

Last edited by Mihnea Dragomir; 06.09.2010 at 21:51:29.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 06.09.2010, 21:55:05
Ostasul's Avatar
Ostasul Ostasul is offline
Member
 
Data înregistrării: 10.05.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 58
Implicit

Am ajuns rau de tot! La ce ne mai putem astepta?
Doamne, fereste tara aceasta si pe cei ce locuiesc in ea!
__________________
Mi-e prieten Platon, dar mai prieten mi-e adevarul – Amicus Plato sed magis amica veritas
Reply With Quote
  #5  
Vechi 06.09.2010, 22:18:05
Jamaica Jamaica is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 358
Implicit

ai nostrii nu sunt in stare sa construiasca 1 km de autostrada pe an si vor sa tine "sub control" bolile cu transmitere sexuala, traficul de persoane etc... Urmatorul pas e legiferarea drogurilor "usoare".
Doamne fereste !
__________________
„Dumnezeu poartă pașii omului”
Reply With Quote
  #6  
Vechi 06.09.2010, 22:19:06
Jamaica Jamaica is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 358
Implicit

se fac bordeluri si pt femei? sau e imoral
__________________
„Dumnezeu poartă pașii omului”
Reply With Quote
  #7  
Vechi 06.09.2010, 22:25:58
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Pai daca tara noastra poarta numele Romania sa se legalizeze si prostitutia ca doar si in Imperiul Roman era legala.
De mostenirea noastra dacica spiritualizata nu avem decat sa uitam.
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 06.09.2010, 22:30:36
I.Calin's Avatar
I.Calin I.Calin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 822
Implicit

Avem de toate, o ducem bine, hai să ne bucurăm și de viață.
Pașol na bordel, fraților, ca la asta se pricepe toată lumea. Și e veche de când lumea. Am mai văzut de astea: și pe la Sodoma, Roma în public și prin Grecia antică, în perioadele de decădere ale imperiilor, civilizațiile europene manifestă un interes crescut în construirea unui cult al sexualității.
Ce ne strică legalizarea, că doar suntem adevărați democrați și nu ne putem noi opune gustului public spre orgii? Fiecare are dreptul să facă ce vrea, nu?
__________________
Mulțumescu-Ți Ție, Doamne, pentru toate, pentru fiecare zi și pentru moartea ce va veni, Te ascult, Doamne și nici măcar după ascultare, nu-mi da mie, ci numai după voia Ta, ajută-mi părtaș să fiu binecuvântărilor Tale, acum și întru împărăția Ta. Amin.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 06.09.2010, 22:40:56
Don_Juan's Avatar
Don_Juan Don_Juan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.02.2010
Locație: Terra, Calea Lactee
Religia: Ortodox
Mesaje: 215
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Nu prea înțeleg logica stabilirii acestei vârste. Va să zică, dacă am 17 ani, legea îmi interzice să cumpăr o sticlă de bere. Legea îmi interzice să cumpăr un pachet de țigări. În schimb, legea va permite să merg la curve ?!

Poate se vrea cultivarea unei mentalitati de curvar in randul adolescentilor pentru a-si asigura vizite si pe viitor din partea lor. Pentru ca daca statul impune niste taxe mari ar putea sa le convina afacerea. Insa nu si pestilor. Si din cauza asta s-ar putea mentine o piata neagra de proportii considerabile.
__________________
"Iată Eu vă trimit pe voi ca pe niște oi în mijlocul lupilor; fiți dar înțelepți ca șerpii și nevinovați ca porumbeii."
Reply With Quote
  #10  
Vechi 06.09.2010, 22:44:50
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Proiectul de Lege prin care se va legaliza prostitutia in Romania , a ajuns astazi in Parlamentul Romaniei . Conform proiectului de Lege ," meseria "practicata de prostituate se va numi : activitate cu caracter sexual autorizat ", iar prostituatele trebuie sa aiba minim 20 de ani , iar clientii , minim 16 ani . Bordelurile se adreseaza doar heterosexualilor . Se justifica acest proiect de lege , ca find benefic! ! ! pentru preintampinarea bolilor cu transmitere sexuala , a violulilor , traficului de persoane , pedofiliei ! ! ! , evaziunii fiscale , consumului de droguri , etc . Prostitutia se va organiza independent ! ! ! sau organizat in Case de tolerante . Este interzisa filmarea , fotografierea celor ce folosesc aceste servicii , iar cei ce nu respecta aceasta hotarare sunt pasibili de pana la 2 ani inchisoare . Incet , incet , intram in anormalitate , sau anormalul devine normal cu acte in regula ! Romania - U.E . . .
Proiectul de lege = sofisme peste sofisme . Pai ce , nu stie ispititorul care este hrana de suflet al statului rupt de biserica si de D.zeu ? Ba stie : sofismele, si cu acestea ne bate(pt. ca statul suntem noi) si ne imbata din belsug, cit voim noi de mult !
Omul fara frica si rusinea lui D.zeu este sluga ispititorului !
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce parere aveti despre legalizarea prostitutiei? georgel23c Generalitati 221 02.03.2011 19:16:20
Legalizarea prostitutiei ancaozana Generalitati 1 26.10.2009 07:51:19
Neincriminarea incestului si a prostitutiei iulyaan Generalitati 99 02.04.2009 01:19:56
IMPOTRIVA LEGALIZARII PROSTITUTIEI DE CATRE BLAGA Iustin44 Generalitati 22 20.11.2007 13:49:37
Contra prostitutiei Laurentiu Generalitati 1 25.10.2006 12:48:23