Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 01.10.2009, 22:59:16
truthtostone's Avatar
truthtostone truthtostone is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 249
Implicit Ma gandeam

Am petrecut cateva ore/zile citind opinii ale ateilor(pe yahoo.answers) si ma gandeam unde vor ajunge cu argumentele lor.
Incercam sa le explic faptul ca nu pot nega existenta lui Dumnezeu prin jocuri de cuvinte si intrebari capcana cam si cum inchizandu-i gura unui crestin,ii inchide gura lui Dumenzeu.

Oricum o dadeam nu se putea.Ba mai veneau si altii care ii condamnau pe atei ca nu sunt satanisti.Tot felul de oameni,tot felul de idei care mai de care mai noi.

Si ma gandeam...si imi parea rau ca nu am,nu pot face nimic iesit din comun sa le demonstrez cine suntem.Ba mai mult,cei din afara nu stiu ca sunt si crestini ortodocsi,la ei doar Papa este conducatorul Crestinismului si atat.Cand aud de ortodocsi spun "A...alta secta".

Si atunci cautand explicatii sa le dau,obosesc si ajung la prea-cunoscuta stare : "Stiti ce?Din partea mea sa ardeti toti.Nu vreti nu vreti." Bine-nteles ca nu le scriu,dar asa gandesc in acel moment.
Voi ati avut starea asta?

Mai am atatea de scris,dar ma opresc fiindca nici eu nu citesc cand scrie cineva mult.
__________________
Nu îi spune Lui Dumnezeu cât de mari sunt problemele tale.Spune-le problemelor tale cât de mare este Dumnezeu.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Recent am citit acest articol si ma gandeam sa puna fiecare un autor sau o carte Marcel_Ionut Generalitati 7 28.02.2013 00:27:27