Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 22.08.2011, 19:15:53
Adriana3 Adriana3 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 12.01.2010
Locație: Turma Bunului Pastor
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.776
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Neaguu Vezi mesajul
Nu e nevoie de nici o schimbare! In momentul cand biserica a predat prost ea inseamna ca nu a predicat adevarul si este un fals facut de oameni! E ca si cum biserica ortodoxa (sau catolica)s-ar razgandi in privinta ca Iisus este Dumnezeu! In acel moment daca nu ar exista o ruptura in biserica ea ar deveni un fals!
femeia aceasta s-a dat la inceput ortodoxa (chiar daca ea zicea ca nu stie unde a scris asa ceva) acum e Crestin din turma Bunului Pastor... Cine stie ce noua secta vrea sa formeze sau deja e formata dar se vede clar ca e rau intentionata! Eu am intrebat-o daca e ortodoxa si ea spunea ca da! dar in alt sens! In sensul de ortodoxa dupa un anumit crez in afara bisericii ortodoxe! Cum as zice eu :sunt ortodox dar nu cred in icoane etc etc
Si cand preda prost Biserica: cand cerea un examen de constiinta inaintea Euharistiei (Ap. Pavel), cand cerea Spovedanie colectiva (secolul II spunea cineva mai inainte) sau cand cere Spovedanie individuala la preot? Cand a invatat gresit Biserica?

Si Domnule Neagu, nu mai mintiti, eu am zis ca nu stiu unde ati scris dvs. acum juma' de an ca epistolele ar fi fost scrise in acelasi an. Am spus de n ori ca am fost, sunt si voi fi ortodoxa. Ba chiar am explicat in unele postari de ce, dupa discutii cu oameni ca tine, am preferat sa pun ceea ce se vede. Cine da marturie falsa despre semenii pe care ii vede, cum ar putea da una adevarata despre Cel pe care nu il vede?...

Iar Crezul este exact cel ortodox formulat in 381 la Constantinopol, ca va place, ca nu va place.

Last edited by Adriana3; 22.08.2011 at 19:51:07.
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nervul laringial si viclenia lui Richard Dawkins flying Teologie si Stiinta 88 23.09.2011 18:24:40
Minciuna si viclenia maria40 Generalitati 68 22.06.2011 22:13:56
Nu mai raspunde-ti sectantilor ionut stefan Secte si culte 146 15.03.2011 09:23:38