Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 02.10.2009, 14:07:01
truthtostone's Avatar
truthtostone truthtostone is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 249
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Ai crede ca intentia mea era sa te deranjez, dar esti atat de naiv!!! Poate te consideri suficient de important incat sa meriti sa te deranjez dar asta e doar impresia ta!
Bine,multumesc pentru participarea ta la acest thread.
__________________
Nu îi spune Lui Dumnezeu cât de mari sunt problemele tale.Spune-le problemelor tale cât de mare este Dumnezeu.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 02.10.2009, 22:18:42
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul

Adica era sa comiti un argument prin intimidare. Incearca sa-ti elimini greselile de argumentare si poate asa vei convinge pe cineva. Desi sunt slabe sanse.
Sa stiti ca are dreptate, din pacate. Windorin spune bine ce spune, mai intai, trebuie sa ne vedem pe noi, cu pacatele noastre, sa ne imbunatatim pe noi insine, si apoi sa ii schimbam pe altii. Din pacate, unii atei sau sectanti au mai multa credinta in ratacirea lor decat avem unii dintre noi in crestinism.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 03.10.2009, 10:25:18
truthtostone's Avatar
truthtostone truthtostone is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 249
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Sa stiti ca are dreptate, din pacate. Windorin spune bine ce spune, mai intai, trebuie sa ne vedem pe noi, cu pacatele noastre, sa ne imbunatatim pe noi insine, si apoi sa ii schimbam pe altii. Din pacate, unii atei sau sectanti au mai multa credinta in ratacirea lor decat avem unii dintre noi in crestinism.
Nu m-am gandit nici un moment la superioritatea mea fata de acele persoane.M-am gandit strict la superioritatea ortodoxiei fata de credinta lor.(sau necredinta),de aceea am hotarat sa le dau 1-2 sfaturi,nu ca m-am considerat prea alb(de pacate) eu.Da,am fost de acord cu Windorin.

Deci pe sistemul : eu < sau = cu ei.
Ortodoxia > ei.

Sper ca se intelege ultima explicatie,caci sunt praf la matematica =)
__________________
Nu îi spune Lui Dumnezeu cât de mari sunt problemele tale.Spune-le problemelor tale cât de mare este Dumnezeu.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Recent am citit acest articol si ma gandeam sa puna fiecare un autor sau o carte Marcel_Ionut Generalitati 7 28.02.2013 00:27:27