Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Viata monahala > Calugarul
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 12.01.2013, 17:21:42
maria-margareta's Avatar
maria-margareta maria-margareta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2012
Mesaje: 8
Angry 413. Liderii „pucioși” dau de înțeles că nu vor restitui pământurile...

Semnal: 413. Liderii „pucioși” dau de înțeles că nu vor restitui pământurile pe care și le-au însușit prin înșelăciune
Articol apărut pe adresa http://nip-noulierusalimdelapucioasa.blogspot.ro/
  #12  
Vechi 17.01.2013, 23:58:06
maria-margareta's Avatar
maria-margareta maria-margareta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2012
Mesaje: 8
Talking 414. Noi inconsecvențe pucioșești

Semnal: 414. Noi inconsecvențe pucioșești. Articol apărut pe adresa http://nip-noulierusalimdelapucioasa.blogspot.ro/
  #13  
Vechi 18.01.2013, 11:13:01
vsovivivi vsovivivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 27.08.2012
Locație: Insectharul creștin ortodox israelit
Religia: Ortodox
Mesaje: 549
Implicit Cum te cheamă?

@maria-margareta,
neîncântat de revedere...

Scuză-mă că te întreb: dacă pe Preasfânta și preacurata fecioară o cheamă Maria iar pe principesă o cheamă Margareta, tu ți-ai luat acest pseudonim dublu, acest nume de scenă ca să împuști în cât mai mulți iepuri deodată? (Iepuri albi care au copita despicată și care rumegă). Tu vrei să dărâmi în tine și în alții tot ceea ce este sfânt în cer și pe acest pământ?

Dacă nu te cheamă așa, de ce-ți iei numele acestea de scenă? Te ascunzi oare sub el ca să-ți credibilizezi mai bine minciunile și urâciunile lansate ca pe niște știri pe care le verși peste tot hulind pe Dumnezeu și pe poporul cel sfânt, poporul pucios, poporul Domnului... prin tot circul și mascarada pe care o faceți... oare în numele cui?

Ați scos zvonul că-s sectanți, ați scos zvonul că-s eretici, că-s neascultători, că-s rupți și că ei s-au rupt și le-ați vărast în cap tot răul și toată spurcăciunea gLumii și a tuturor sectelor pe care numai voi le urâți de parcă l-ați prins voi pe satana ca să-l închideți voi la mititica sau să-l băgați la nebuni. Domnul iubește sectarii și toate sectele în sensul că nu le condamnă decât năravul căci nu vrea să piară păcătosul... voi însă ce faceți, vă dați voi judecători și sfinți și drepți ca să osândiți și să executați? Păi nu a zis Domnul că sf. Petru și sf. Pavel și ceilalți 12 apostoli vor sta pe 12 scaune de judecată și că ei vor judeca pe Israel? Era vorba de Israelul cel vechi dar și de cel nou care este România căci în cer și pe pământ stau pe scaune și acum cei 24 de bătrâni sfinți ai lui Dumnezeu sfințiți de El. Cum atunci v-ați pus voi să judecați pe Israel și nu între oaie și oaie ci direct voi vă răzvrătiți și-L judecați direct pe Hristos și pe Dumnezeul care L-a trimis. Îmi dau seama că nu știți ce faceți crezând că așa aduceți jertfe lui Dumnezeu dar voi nici nu vreți să știți că nu știți ce faceți... ci voi chiar susțineți că faceți bine autoîndreptățindu-vă din minciuna popii. Și atunci oare să nu trimită Domnul pe sf.Ilie sau pe alt prooroc drept și cu toiag puternic pentru ca să vă spulbere de la fața Lui? Ce să facă Dumnezeu? Cât să vă rabde... că au trecut mai mult de 40 de ani, au trecut 55 de ani și încă 2 de când Cuvântul lui Dumnezeu ne călăuzește viața... deci cât o să tot vă arătați... deșertăciunea ca o descoperire că voi sunteți înțelepți? Cât? Și înaintea cui?

Oare chiar nu pricepeți că acolo chiar grăiește Dumnezeu și că ei stau în Duh umilit de prooroc fiindcă acolo Domnul este proorocul?

Deci ai grijă să nu fie ție mai rău... căci dacă data trecută ți-am înțeles necredința și hulele și minciunile în sensul că mi-am dat seama că nu tu ești vinovată ci cel ce te-a păcălit și te-a învățat să crezi în minciuna popii... acuma dacă tot persiști în minciună și răutate să știi că nu-mi mai pun obrazul pentru tine și te las să cazi în propriile urâciuni și dezinformări vrăjitorești.

Să știi deci că ești de-acum pe limba ta și dacă orice pasăre pe limba ei piere, dar-mite atunci liliecii, păduchii, puricii, țânțarii și căpușele, cu ei ce crezi că se întâmplă? E retorică întrebarea.

Deci nu te sfătuiesc nimic ci nu mă bucur că ai încă 'putere' să-ți faci jocurile de coolise.

Eu încă cred în ei și-n Dumnezeul lor sperând ca toți să se mântuiască, inclusiv tu. Amin.

Last edited by vsovivivi; 18.01.2013 at 14:16:38.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cum se sterge din istoria romanilor - o parte din cetatea Sarmisegetuza distrusa mihailt Generalitati 32 11.07.2011 23:49:20
mesaj de la noul ierusalim anaana71 Secte si culte 417 31.01.2011 15:31:40
Fenomenul Noul Ierusalim de la Pucioasa mihailt Secte si culte 2319 30.07.2010 23:36:37
Cetatea Vaticanului si diavolul ben_gal Biserica Romano-Catolica 6 30.07.2010 11:26:58