Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 17.06.2009, 19:22:14
Cobzarencu Cobzarencu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Mesaje: 7
Implicit Ajutati-ne, avem un caz disperat !

Ma numesc Cobzarencu Georgeta si sunt din Tulcea.
Nu am crezut niciodata ca am sa ajung sa povestesc drama prin care trec dar neavand alta solutie incerc sa fac acest lucru cu speranta ca cei care vor citi aceste randuri ma vor putea ajuta.
Necazul meu a inceput din anul 2000 cand baiatul de 20 de ani mi-a decedat dintr-o eroare medicala diagnosticat de medici cu hepatita b.
De atunci eu si sotul meu am suferit foarte mult .
Anul trecut am fost depistata cu cancer la ovarul stang si endometru.
Anul acesta sotul meu a fost diagnosticat cu cancer la ficat ,hepatita B si ascita.
O interventie chirurgicala nu se mai poate face ci doar citostatice pentru ai prelungi viata.
Doctorul i-a dat sanse de viata doar 6 luni.
Eu am luat legatura cu doamna doctor Mirela Wagner din Los Angeles care i-a precris o reteta cu 5 madicamente pe care trebuie sa o urmeze timp de 6 luni avand sanse foarte mari de vindecare.
Problema este ca acest tratament costa 1600 RON pe luna, intrucat noi traim dintr-un salariu de 640 RON/luna(salariu de vanzator)si din concediul medical al sotului meu , nu avem posibilitatea de a cumpara aceste medicamente.
Suma de care avem nevoie pentru cele sase luni este de 9600 RON .
Va rugam din tot sufletul sa ne ajutati cu cat puteti pentru a salva viata sotului meu
Adresa COBZARENCU GEORGETA
STR PLEVNEI NR 45 ,BLD7, SC A, AP 14
LOC TULCEA
NR TELEFON 0752699279
NR FIX 0240/533168
NR CONT LEI RO91 RNCB 0258 1019 3628 0001
CONT VALUTA SWIFT:RNCB RO BU
In speranta ca ne veti putea ajuta va multumim din toata inima si dumnezeu sa va dea sanatate.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 17.06.2009, 23:37:01
Lumi-giu Lumi-giu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Mesaje: 7
Implicit

aveti cruci mari de dus, Dumnezeu sa va dea putere sa le duceti!
ma iertati daca sunt mai putin entuziasmata de medicamentele minuneentru 5 medicamente de peste ocean suma este mult prea mica si stiu si ca exista oameni care incearca sa obtina profit de pe urma semenilor disperati ; nu credeti tot ce vi se promite, chiar de la Los Angeles! Cancerului de ficat pe hepatita B nu i s-a gasit inca tratamentul ...scrieti-mi lista de medicamente, sa ne orientam putin;
Ati uitat sa treceti numarul contului in valuta...asa incat mai verificati o data si pe cel in lei!
Doamne - ajuta!
cum il cheama pe sotul, sa-l putem pune la liturghii?
Reply With Quote
  #3  
Vechi 18.06.2009, 09:10:28
Cobzarencu Cobzarencu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Mesaje: 7
Implicit

eu sunt prietena doamnei Cobzarencu si sufar alaturi de ei.
Doamna care ne-a recomandat este medic roman pkecat din tara de 19 ani dar continua sa ajute oamenii din tara,ea ne-a dat o schema de tratament care este urmatoarea
imun assist 3/zi
Reishi red 3/zi
Bio sylimarina 2/zi
Henricium 3/zi
Vitamina c3/zi
aceste medicamente dunt naturale ea mi-a recomandat de la cine sa le iau din tara ca sa nu fie contrafacute.
Eu nu aveam curaj sa incerc daca inainte de a vb cu doamna dr din los angeles nu vb cu o doamna din tara care s-a vindecat cu aceasta sheme de tratament mama ei fiind in metastaza la ficat
medicii daduse de traitdoar 3 luni de viata si de atunci au trecut 3 ani si doamna este bine
eu spun ca daca dumnezeu iti da zile traiesti
Reply With Quote
  #4  
Vechi 18.06.2009, 09:18:06
Cobzarencu Cobzarencu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Mesaje: 7
Implicit

domnul se numeste
Cobzarencu Traian
Reply With Quote
  #5  
Vechi 18.06.2009, 14:55:19
Lumi-giu Lumi-giu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Mesaje: 7
Implicit tratament naturist

este adevarat, numai Dumnezeu decide daca traim sau murim; dar minunile le face numai El, cand si cu cine doreste El; nu medicamentele minune! sunt convinsa ca vor ajuta putin o parte din produsele din lista, dar totusi intelegeti ca daca ar detine cineva reteta salvatoare de cancer la ficat ... nu ar ramane secreta in ziua de azi! si uneori "vindecarile" nu sunt decat diagnostice superficiale (gresite) ale doctorilor...
m-am informat putin pt dvs: intrati pe :
http://forum.romedic.ro/arataprod.ph...7146&anc=38781
sa va faceti o idee; cititi toate raspunsurile; doamna de la care cumparati produsele se numeste Gabriela Gherghita?

Principale sunt Reishi si ImmuneAssist, nu pot face rau din ce se lauda( reishi: daca dnul Cobzarencu are deja semne de ciroza-cum este ascita, poate incepe sa sangereze si sa aiba hipotensiune-deci trebuie atentie)(la immunassist:daca are si diabet trebuie readaptate medicamentele); silimarina are o lunga istorie, nu a putut nimeni dovedi ca a facut ceva , dar cand esti bolnav, nu-ti vine sa risti sa nu iei un medicament scump care cica face bine; vitamina c dintotdeauna se recomanda; dar ce doza? iar de henricium nu am ce sa va spun inca, e tot o ciuperca, am vazut ca e recomandata in hiperaciditate gastrica
pe curand, Doamne-ajuta
Reply With Quote
  #6  
Vechi 18.06.2009, 15:16:24
Lumi-giu Lumi-giu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Mesaje: 7
Implicit medicamentele!

am gasit firma americana care produce medicamentele, inclusiv hericium si tratamentul pt o luna costa 112,8 dolari; diferenta fata de ce vi se cere in tara e imensa; e adevarat ca mai costa si transportul, dar, totusi, nu de 4 ori! vreti sa incercam ceva ? daca mai ajuta si altii reusim
Reply With Quote
  #7  
Vechi 18.06.2009, 15:26:44
Cobzarencu Cobzarencu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Mesaje: 7
Implicit

Va multumim din toata inima pentru ajutor! Noi am fi fericiti daca am am primi medicamentele in sine ca donatie, daca are cineva ?
Reply With Quote
  #8  
Vechi 18.06.2009, 15:59:07
Cobzarencu Cobzarencu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Mesaje: 7
Implicit

Noi am vb cu doamna Gabriela Gherghit din Brasov, ea este singura care acest medicament in tara, mai sunt si altii dar sunt contrafacute
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Noi avem nou martir mihaiB Stiri, actualitati, anunturi 9 07.11.2012 19:51:45
Ce sa mai fac? sunt disperat. Vickuo Generalitati 154 18.08.2009 23:32:07
Ajutati-ne, avem un caz disperat ! Cobzarencu Umanitare 9 27.06.2009 00:03:34