Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #141  
Vechi 10.08.2009, 12:43:17
Vickuo Vickuo is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.08.2009
Mesaje: 35
Implicit

unde e manastirea Dervent?
Reply With Quote
  #142  
Vechi 10.08.2009, 13:12:45
ylyana's Avatar
ylyana ylyana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 23
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Vickuo Vezi mesajul
unde e manastirea Dervent?
http://www.crestinortodox.ro/mitropolia-munteniei-si-dobrogei/68158-manastirea-dervent-i
Sper ca acest Link sa te ajute e undeva in Judetul Constanta e cam departe dar ar fi bine daca ai putea sa ajungi vin oameni din toate colturile tarii.

Reply With Quote
  #143  
Vechi 10.08.2009, 15:33:17
Evreulcelales's Avatar
Evreulcelales Evreulcelales is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.07.2009
Locație: Israel-Ierusalim
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 483
Implicit Am impresia ca de cand

Citat:
În prealabil postat de Vickuo Vezi mesajul
Va multumesc foarte mult pentru sfaturi .O sa caut un duhovnic,o manastire ceva,Biserica...am trimis acelasi mesaj si Maicii Siluana...rugaciunea este buna,chiar azi si-a facut efectul parerea mea dar pentru putin timp caci iar m-a apucat starea aia...nu stiti cum e...esti trist si simti un mare gol in tine ,dor nespus fara sa ai motiv,pofta de viata.Am incercat tot felul de gandiri pozitive dar nu merge.Andreicozia nu vreau sa devin dependent de pastile..
ai ivit aci pe forum si ai povestit despre problema ta cu sanatatea,un mare numar de membrii au mers si ei sa se examineze....Ia lasa-te de ganduri rele,ai poate o anecdota noua,neuzata? Uite sa incep eu:Presedintele Statului, sa zicem Ceausescu,face o vizita la o casa de sanatate si totii il aplauda de zor, numai unu nu.Merge la el Ceau si il intreaba dece nu aplauda si el.Ii raspunde,eu nu sunt pacient,am venit numai sa repar telefonul...
Sanatate!
Reply With Quote
  #144  
Vechi 10.08.2009, 15:50:54
cristina2012's Avatar
cristina2012 cristina2012 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.04.2006
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 491
Implicit


Pe mine m-a inveselit....
Reply With Quote
  #145  
Vechi 10.08.2009, 22:30:16
Vickuo Vickuo is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.08.2009
Mesaje: 35
Implicit

La ce manastiri pot sa stau pentru o perioada foarte scurta,doar ca vizitator,am inteles ca exista si manastiri care au ,,hotel''.Din apropierea Galatiului nu stiti vreuna?
Reply With Quote
  #146  
Vechi 13.08.2009, 12:59:34
sergiu's Avatar
sergiu sergiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 451
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Vickuo Vezi mesajul
La ce manastiri pot sa stau pentru o perioada foarte scurta,doar ca vizitator,am inteles ca exista si manastiri care au ,,hotel''.Din apropierea Galatiului nu stiti vreuna?
Logic ar fi sa cauti pe net cu guugl si sa vezi mai intai ce manastiri sunt prin zona ta. Tot acolo poate gasesti si ceva date de contact pentru respectivele manastiri. Daca au un numar de telefon suna si vezi ce-ti zice. Intreaba si vezi cum poti vizita acea manastire, eventual sa stai un pic acolo. Daca nu au telefonul publicat pe nicaieri poti sa le scrii efectiv o scrisoare (unde poti descrie si problema ta) si astepti un raspuns. Fiind distanta mica probabil ai putea primi raspuns intre 4 si 8 zile. Daca nu primesti un raspuns mai scrie o data ca s-ar putea sa se piarda scrisoarea pe la posta. Ca sa te asiguri ca primesti raspuns trimite in plicul cu scrisoarea un plic adresat tie cu adresa ta scrisa corect si cu timbrul de rigoare. Astfel se evita riscul sa greseasca cumva adresa ta cand trimit raspunsul.

Vezi ca s-ar putea ca acea casa unde stai sa fie legata de starile tale. Faceti o sfestanie, mai da cu tamaie. Daca parintii tai sunt atei roaga-te sa afle si ei Adevarul si poate se mai schimba lucrurile. Daca te simti bine afara stai mai mult pe afara, stai pe la sala de lectura sau unde te simti tu mai bine ziua.
__________________
Doamne, Dumnezeul meu, desi nu am facut nici un bine inaintea Ta, da-mi dupa harul Tau, sa pun inceput bun.
Reply With Quote
  #147  
Vechi 14.08.2009, 11:35:26
melb26's Avatar
melb26 melb26 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.04.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 143
Implicit

Victor, cum te mai simti?

Doamne ajuta!
__________________
''Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu miluieste-ma pe mine, pacatoasa si pe noi toti!''
Reply With Quote
  #148  
Vechi 17.08.2009, 14:23:45
ylyana's Avatar
ylyana ylyana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 23
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Vickuo Vezi mesajul
La ce manastiri pot sa stau pentru o perioada foarte scurta,doar ca vizitator,am inteles ca exista si manastiri care au ,,hotel''.Din apropierea Galatiului nu stiti vreuna?
Cum te mai simnti ?? In ce stare mai iesi ?? Ai aplicat ceva din ceea ce ti s-a spus ??
As vrea sa stiu care mai e starea ta si daca ti-ai mai revenit si daca ai gasit o Manastire prin apropiere ??

Dumnezeu sa-ti ajute si sa te calauzeasca pe drumul ce bun
Reply With Quote
  #149  
Vechi 17.08.2009, 22:22:29
Vickuo Vickuo is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.08.2009
Mesaje: 35
Implicit

Ma simt mai bine fiindca am iesit mult prin oras prin plimbari,am fost si la Biserica ,mi-am mai gasit niste activitati.Cum ajuns in casa cum ma apuca raul.Dar acuma vad ca deocamdata nu imi mai este rau.O sa ma duc la manastirea Tudor Vladimirescu din comuna Tudor Vladimirescu din judetul Galati mai ales ca sunt din orasul Galati.Am auzit ca este foarte frumos acolo si manastirea e cunoscuta.Va multumesc pentru sfaturi,unele chiar au mers.Impreuna cu rugaciunea si cu vointa poate inving pentru totdeauna aceasta boala sufleteasca.
Reply With Quote
  #150  
Vechi 17.08.2009, 22:45:42
NiCcoleta NiCcoleta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2006
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Vickuo Vezi mesajul
Ma simt mai bine fiindca am iesit mult prin oras prin plimbari,am fost si la Biserica ,mi-am mai gasit niste activitati.Cum ajuns in casa cum ma apuca raul.Dar acuma vad ca deocamdata nu imi mai este rau.O sa ma duc la manastirea Tudor Vladimirescu din comuna Tudor Vladimirescu din judetul Galati mai ales ca sunt din orasul Galati.Am auzit ca este foarte frumos acolo si manastirea e cunoscuta.Va multumesc pentru sfaturi,unele chiar au mers.Impreuna cu rugaciunea si cu vointa poate inving pentru totdeauna aceasta boala sufleteasca.

Maica Domnului sa te ajute!...sa ne ajute pe toti...
__________________
[SIZE=3][COLOR=blue]Hristos a inviat![/COLOR][/SIZE]
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ajutati-ne, avem un caz disperat ! Cobzarencu Umanitare 9 27.06.2009 00:03:34
Ajutati-ne, avem un caz disperat ! Cobzarencu Umanitare 7 18.06.2009 15:59:07
SUNT UN OM FERICIT! Ioan_Ciobota Generalitati 9 08.10.2007 22:18:35