Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 29.08.2020, 20:11:31
kameli kameli is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.08.2020
Mesaje: 2
Implicit Aiud

Bună ziua!
Îmi doresc să ajung la Aiud să vizitez, înhisoarea Sf. Martiri ai închisorilor comuniste și Mănăstirea Ponor. Mă poate ajuta cineva cu o sugestie de cazare, transport, etc.? Mulțumesc anticipat pentru sugestii!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 29.08.2020, 21:33:17
Demetrius Demetrius is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.976
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kameli Vezi mesajul
Bună ziua!
Îmi doresc să ajung la Aiud să vizitez, înhisoarea Sf. Martiri ai închisorilor comuniste și Mănăstirea Ponor. Mă poate ajuta cineva cu o sugestie de cazare, transport, etc.? Mulțumesc anticipat pentru sugestii!
Eu sugerez sa le vizitezi in ordina inversa, ca la "inchisoare" nu se stie cat stai (ha,ha,ha!).


P.S. Din pacate alta sugestie n-am; te rog sa zambesti macar.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 01.09.2020, 14:58:25
kameli kameli is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.08.2020
Mesaje: 2
Implicit

Mulțumesc pentru osteneala răspunsului...zâmbetul va veni și el!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 02.09.2020, 08:19:46
Demetrius Demetrius is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.976
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kameli Vezi mesajul
Mulțumesc pentru osteneala răspunsului...zâmbetul va veni și el!
M-am interesat si de cazare la Ponor, insa cel pe care l-am intrebat, un obisnuit vizitator, n-a avut niciun raspuns, semn ca el merge mereu pe cont propriu si fara cazare.

Din cate stiu eu, manastirile au posibilitati de cazare, insa programate telefonic din vreme; asadar, incearca pe saitul lor sau prin episcopie.




P.S.Imi cer scuze pentru "gluma" de dinainte.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #5  
Vechi 02.09.2020, 22:49:59
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.882
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kameli Vezi mesajul
Bună ziua!
Îmi doresc să ajung la Aiud să vizitez, înhisoarea Sf. Martiri ai închisorilor comuniste și Mănăstirea Ponor. Mă poate ajuta cineva cu o sugestie de cazare, transport, etc.? Mulțumesc anticipat pentru sugestii!
Sunați direct la mănăstiri, poate vă îndrumă ei spre cazări mai ieftine, chiar dacă nu au un arhondaric propriu, așa aflați și programul de spovedit și alte detalii interesante.

Pentru transport interesați-vă la mitropolia dvs, dacă se fac pelerinaje și pe unde se fac, sunt șanse mari să fie un responsabil de pelerinaje la fiecare episcopie/arhiepiscopie, mai sunt unele parohii care fac ele individual excursii prin țară prin grija parohului, poate găsiți o astfel de parohie în oraș.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare