Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 03.09.2007, 22:43:58
dulcineea dulcineea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.08.2007
Mesaje: 105
Implicit

eu asa zic ca este. sa incep cu inceputul:
eram eleva prin clasa a 11-a..locuiam dpar cu ai mei frati pentru ca parintii mei erau plecati in afara pentru a ne oferi un trai mai bun,pt a ne ajuta pe noi,copii sa terminam liceele,scoala.
era greu.. .ne trimiteau lunar bani dar cum totul era scump,si se scumpea de la o luna la alta,ei ne trimiteau cat puteau,si ei muncind din greu ,fara acte intr-o tara straina...
aveam si am multa dragoste pentru maicuta sfanta si nu era minut in care sa nu rostesc in mintea mea:preacurata miluieste-ma!
intr-o zi m-am dus sa scot cativa bani de pe card,400 de mii erau ultimii care ii mai aveam si mai erau vreo 2 sapt pana cand trebuia sa primesc altii.si cineva m-a urmarit si stand la rand la un magazin s-a asezat in spatele meu si mi-a furat totii banii pe care ii aveam in buzunarul gentii.nu stiu cine afost.si culmea ca in loc sa ma supar ,sa plang si sa cartesc primul gand care mi-a venit a fost sa merg la o biserica sa aprind o lumanare si sa ma rog sa fie pt sanatatea lui si pt luminarea mintii,iar banii sa ii folosesca pt ceva util,mancare ,haine...ce avea nevoie.si ma gandeam acuma la maica domnului stiind cu toata fiinta ca nu ma va lasa si asa a si fost.la 2 zile a avut loc minunea.fratele meu a gasit 50 de euro,cand mi i-a aratat am inceput sa plang ,nu imi venea sa cred.era de 8 ori mai mult decat am pierdut.era o minune ,este o minune eu altfel nu pot sa o vad.ma rog in fiecare zi la maicuta sfanta sa ma ajute mereu si sa nu ma uite.si de fiecare data cand am avut un necaz mi-am pus nadejdea in EA.si niciodata nu m-a lasat.niciodata sa nu fim tristi pentru niste lucruri materiale.

sa ne rugam cu toata fiinta la EA caci EA este scaparea si ajutorul nostru.chiar daca simtim ca nu meritam nici numele sa-l pomenin sa o facem asa cu rusine si netrebnicie caci ajutorul va veni.
PREACURATA NASCATOARE DE DUMNEZEU MILUIESTE-NE PE NOI!!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 04.09.2007, 03:26:28
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Dulcineea, eu cred ca ai gresit cand ai spus ca fratele tau a gasit de 8 ori mai mult decat ai pierdut, gandeste-te un pic: daca era sa fie asa cum ai spus, ar fi trebuit ca fratele tau sa fi gasit 100 de euro si nu 50. Facand un calcul simplu, 400 x 8 = 3200 => 3,2 milioane lei vechi = 100 de euro. Trebuia sa spui ca a gasit de 4 ori mai mult, insemnand fix 1,6 milioane lei vechi = 50 euro. Sper ca nu te-am ofensat sau jignit cu acest mesaj, am vrut doar sa te instiintez ca ai avut o eroare de calcul intr-un procent de 50%,:D, Dar nu este nimic grav, se mai intimpla si din acestea, in rest, toate cele bune :).
Reply With Quote
  #3  
Vechi 04.09.2007, 20:38:40
GEORGIANA22 GEORGIANA22 is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.08.2007
Mesaje: 95
Implicit

Citat:
În prealabil postat de veilur
Dulcineea, eu cred ca ai gresit cand ai spus ca fratele tau a gasit de 8 ori mai mult decat ai pierdut, gandeste-te un pic: daca era sa fie asa cum ai spus, ar fi trebuit ca fratele tau sa fi gasit 100 de euro si nu 50. Facand un calcul simplu, 400 x 8 = 3200 => 3,2 milioane lei vechi = 100 de euro. Trebuia sa spui ca a gasit de 4 ori mai mult, insemnand fix 1,6 milioane lei vechi = 50 euro. Sper ca nu te-am ofensat sau jignit cu acest mesaj, am vrut doar sa te instiintez ca ai avut o eroare de calcul intr-un procent de 50%,:D, Dar nu este nimic grav, se mai intimpla si din acestea, in rest, toate cele bune :).
MAI PUTIN CONTEAZA CA A GASIT DE 8 SAU 4 ORI MAI MULT. CEEA CE CONTEAZA E CREDINTA SI NADEJDEA IN DUMNEZEU SI IN MAICA DOMNULUI.
BUCURIE MULTA
Reply With Quote
  #4  
Vechi 04.09.2007, 21:40:09
dulcineea dulcineea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.08.2007
Mesaje: 105
Implicit

Citat:
În prealabil postat de veilur
Dulcineea, eu cred ca ai gresit cand ai spus ca fratele tau a gasit de 8 ori mai mult decat ai pierdut, gandeste-te un pic: daca era sa fie asa cum ai spus, ar fi trebuit ca fratele tau sa fi gasit 100 de euro si nu 50. Facand un calcul simplu, 400 x 8 = 3200 => 3,2 milioane lei vechi = 100 de euro. Trebuia sa spui ca a gasit de 4 ori mai mult, insemnand fix 1,6 milioane lei vechi = 50 euro. Sper ca nu te-am ofensat sau jignit cu acest mesaj, am vrut doar sa te instiintez ca ai avut o eroare de calcul intr-un procent de 50%,:D, Dar nu este nimic grav, se mai intimpla si din acestea, in rest, toate cele bune :).
ceea ce am scris ca maica domnului m-a ajutat si m-a rasplatit a fost simbolic,nu matematic.asta arata ca dumnezeu te ajuta inzecit cand ai incredere in el.si oricum se pune de 4 ori matematic si de 4 ori fericirea mea.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 05.09.2007, 00:29:29
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Asa mai merge :D
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Doamne ajuta-ma ! elenavioletacocos Secte si culte 17 29.03.2012 00:27:38
Doamne ajuta ionut stefan Generalitati 0 07.08.2010 22:44:32
Doamne Doamne ajuta-ne ! elenavioletacocos Rugaciuni 11 01.10.2009 09:59:38
doamne ajuta simi Generalitati 13 23.07.2008 15:47:37
Doamne ajuta serb_crina Generalitati 1 06.12.2007 12:30:18