Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 03.03.2008, 14:38:37
roseliana roseliana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2008
Mesaje: 6
Implicit

Asa a inceput totul de la iluzii!Va rog sa-mi explicati sau daca altcineva a mai auzit sau a avut asa experienta in viata.Este vorba de parintii mei, acum cu ajutorul BUNULUI DUMNEZEU sunt mai bine.acum nu stiu ce sa zic dar poate crede cineva ca sunt nebuna sau ca parintii mei au inebunit pentru ca numai in filme de groaza am auzit asa ceva!Eu nu stau in Romania cu parntii mei sunt plecata de mult . In 2007 iunie am decis sa vina mama mea la mine 1 luna sa stea pt. ca era stresata si avea nevoie de o schimbare avea multe iluzii despre tata-l meu ca are o alta femeie dar era convinsa, avea si vise cu femeile acelea .zis si facut.Mama mea de dimineata si pana seara tot asta-mi spunea ca nu mai stiam ce sa mai fac ma inebunit si pe mine. Parca era obsedata ! Tata-l meu spunea ca si cu el tot asa a facut ca nu o mai suporta toata ziua aceiasi poveste de un an.Nu avea nici o dovada era totul in capul ei,avea vedenii.Cat timp a fost la mine sa mai linistit.Dar a inceput tata-l meu dupa o saptamana m-a dat un telefon si nu am raspuns ca eram la servici m-a trimis atunci o gramada de mesaje dar nu am inteles adica nu se intelegeau era ceva cu cam asa +++++++++++ pentru NUMELE LUI DUMNEZEU FA CEVA CA NU MAI POT!MIA POVESTIT DUPA CE SA INTAMPLAT CU EL A spus ca o saptamana ia venit iluzii dar puternice iluzii ca mama mea la lasat si ca-si va bate jok de el si eu rad cu mama mea de el etc.El nu sa lasat influientat de iluzii si-a dat seama ca asa a avut si mama mea.Atunci a simtit o persoana langa el NU A VAZUT, A SIMTIT a vrut sa se spanzure asa-i spunea cel cineva dar el spunea ca nu nu nu ATUNCI LA TRINTIT PE JOS a simtit sufletul ca-i iasa si sau batut era foarte puternic nu vedea pe nimeni era singur in casa doar o singura persoana ia venit in minte sa tirit pe jos si a sunat dar nu era din fam noastra.,ca a uitat de toti nu sa gandit nici la fratele meu care sta foarte aproape.A venit si a dat cu tamaie prin toata casa si sa linistit.A fost la preot si ia povestit si a spus ca e adevarat da, ca a avut LUPTA SPIRITUALA!A fost bine o perioada a tinut post amandoi si se roaga si merg la Biserica dar tot nu e bine ceva ,acum pt. ca se roaga si tine post la cineva nu-i convine! Acum il sperie cu icoanele ,cand se uita vede ceva ingrozitor ceva batjocoritor cu icoanele dar nu tot timpul asa imi spune el vine asa in capul lui cand nici nu se asteapta si el le respinge pt ca nu sunt gandurile lui si vin dupa ce citeste rugaciuni!Tata-l meu spune asa:Doamne,opreste-i din rele si dale minte sa nu mai faca la NIMENI rau!Doamne Ajuta!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 04.03.2008, 14:14:12
cristi23 cristi23 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.03.2008
Mesaje: 4
Implicit

Mergi la o manastire si intreaba de un calugar batran care citeste moliftele sfantului Vasile. Acela te va povatui cum si ce trebuie sa faci.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 15.03.2008, 12:54:03
misela misela is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.03.2008
Mesaje: 6
Implicit

roseliana...experiente din acestea eu am tot auzit si am si experimentat,ajutand o persoana ca tatal tau,pt ca eu am capacitati de medium.Ceea ce biserica nu-ti poate spune,este ca si tatal tau are o asemenea putere,mai mult sau mai putin dezvoltata,iar mama ta,avand vise primite de la entitati,ar avea si dansa o calitate,dar nu asa de dezvoltata.Voi va confruntati cu o entitate usuratica(adica un spirit,care ii place mai mult sa se amuze de unele pers.care cred ceea ce le spune el;cazul cu mama ta).Dandu-i-se atentie,el si-a extins jocul mai departe la tatal tau, aratandu-i-se si lui in viziuni (daca observi,a actionat la inceput la fel in cazul mamei tale,prin viziuni,lucide sau in transa,adica in somn).Vazand apoi ca tatal tau nu ii da crezare,a gasit in el energia necesara pt a-l manipula.Brusc,entitatea aceea vazand ca ii poate sorbi din energie,a mai chemat cateva spirite sa-l ajute si printre care puteau fi si demonic.Asta pt ca i-a "furat" si din energia mamei tale,cu toate ca dansa nu era constienta,aducand-o impotriva tatalui tau.Asa,a putut sa-i spuna tatalui tau sa se spanzure.Cu toata ca dupa ce a dat cu tamanie prin casa,s-a mai linistit,a fost si puterea gandului lui maret,pe langa acel fum Divin si purificator.Spiritele acelea,dupa cum povestesti mai departe,nu l-au parasit si este posibil ca acea entitate jucausa,la inceput,sa fi patruns in dansul (explicatia la faptul ca i se pare ceva batjocoritor cand priveste o icoana)...la aceasta ultima fraza pe mine m-a lasat putin rspiratia semn ca as putea avea dreptate.Cel mai bine este sa vorbesti cu un preot clarvazator sau cu "darul vederii" cum spun ceilalti membrii.Va poate ajuta mult,iar daca ai incredere...cel mai bine ar fi sa vorbesti cu un medium si el sa poate lua contact cu acele sau acea entitate sa o conduca in cealalta granita a lumii fizice,adica tinutul lui...al sufletelor(dar sa nu apelezi la sarlatanii/le de tiganci sau vrajitori de magie neagra pt ca aceia sunt condusi de ghidul lor rau ,decat de ghidul Divinitatii sau ingerasul pazitor,cum mai este denumit).Dar pt. inceput vorbeste cu un preot clarvazator pt ca rugaciunea nu este intotdeauna benefica in acest atac.Un clarvazator trebuie sa intervina.Sper ca te-am putut lamuri cu acest "incident" si sper ca Bunul D-zeu sa va ajute.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Semnificatia spirituala a urarilor florin.oltean75 Generalitati 3 21.12.2012 21:04:27
Lupta cu ecumenismul e lupta cu dracul spre_rasarit Generalitati 106 12.04.2011 21:13:50
Lupta pasiva vs. lupta activa catalin755 Generalitati 22 28.06.2010 16:35:42
Problema spirituala The_Fallen Generalitati 4 05.07.2009 20:58:48