Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 28.06.2011, 23:16:29
andrutza151 andrutza151 is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.01.2011
Mesaje: 39
Implicit Rugati+va si pentru mine!

Buna seara!Am revenit dupa mult timp cu vesti destul de bune,dr si cu rugamintea de a va ruga pentru mine sa merg fara cadru,sa pot da la facultate.nu stiu daca va mai amintiti povetea mea.am postat de 2 ori tot la umanitate.am avut 2 operatii la ambele solduri si pe bazin,ultima in decembrie 2011!ma simt bine,dar nu reusesc sa scap de cadru,desi medicii spun k ar trebui sa pot!!!!as vrea sa pot da la facultatea de farmacie,dar pentru asta am nevoie de sanatate si bani.va rog rugati+va si pentru mine sa mi pot implini visele!stiu ca poate pare o problema mica,dar este foarte foarte important pentru mine!numele meu este Andreea-Maria
Reply With Quote
  #2  
Vechi 28.06.2011, 23:27:42
AndreiM AndreiM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 344
Implicit

Preabunul Dumnezeu sa te miluiasca!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 28.06.2011, 23:30:49
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Dumnezeu sa te ajute, Andreea-Maria! Fii tare!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 28.06.2011, 23:40:18
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Smile

Sa te ajute Dumnezeu si mai departe iar Maica Domnului sa te ocroteasca pe drumul tau! Roaga-te mult cu toata inima si sa crezi cu toata fiinta ta ca intr-o dimineata te vei trezi si vei pasi singurica, fara cadru! Curaj si multa nadejde!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 29.06.2011, 00:15:40
Nae123
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Dumnezeu să te ocrotească și să te ajute!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 29.06.2011, 04:37:46
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andrutza151 Vezi mesajul
Buna seara!Am revenit dupa mult timp cu vesti destul de bune,dr si cu rugamintea de a va ruga pentru mine sa merg fara cadru,sa pot da la facultate.nu stiu daca va mai amintiti povetea mea.am postat de 2 ori tot la umanitate.am avut 2 operatii la ambele solduri si pe bazin,ultima in decembrie 2011!ma simt bine,dar nu reusesc sa scap de cadru,desi medicii spun k ar trebui sa pot!!!!as vrea sa pot da la facultatea de farmacie,dar pentru asta am nevoie de sanatate si bani.va rog rugati+va si pentru mine sa mi pot implini visele!stiu ca poate pare o problema mica,dar este foarte foarte important pentru mine!numele meu este Andreea-Maria
Maica Sfanta Stapana Noastra sa te acopere cu Acoperamantul ei cel Sfint sa te ajute sa mergi pe piciorele tale si sa-ti indeplinesti dorintele.
Doamne Iisuse Hristoase ajuta pe sora noastra Andreia Maria sa capete putere sa se bucure de viata. Doamne fii cu ea in tot ceasul. Amin
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 29.06.2011, 16:51:04
Carmen FUNIERU's Avatar
Carmen FUNIERU Carmen FUNIERU is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andrutza151 Vezi mesajul
Buna seara!Am revenit dupa mult timp cu vesti destul de bune,dr si cu rugamintea de a va ruga pentru mine sa merg fara cadru,sa pot da la facultate.nu stiu daca va mai amintiti povetea mea.am postat de 2 ori tot la umanitate.am avut 2 operatii la ambele solduri si pe bazin,ultima in decembrie 2011!ma simt bine,dar nu reusesc sa scap de cadru,desi medicii spun k ar trebui sa pot!!!!as vrea sa pot da la facultatea de farmacie,dar pentru asta am nevoie de sanatate si bani.va rog rugati+va si pentru mine sa mi pot implini visele!stiu ca poate pare o problema mica,dar este foarte foarte important pentru mine!numele meu este Andreea-Maria
Dragă Andreea, în primul rând ai nădejde în Dumnezeu și la Maica Domnului că te vor ajuta.
Apoi te mai sfătuiesc să ai răbdare și nu încerca să forțezi lucrurile înainte de vreme. După operațiile grele pe care le-ai avut, cred că nu trebuie să te grăbești să mergi deja fără sprijin. Mai ai răbdare, Dumnezeu sigur știe suferința ta. Încearcă să iei legătura și cu un preot duhovnic ce ar putea veni să te viziteze. Rugăciunile și sfaturile lui cred că ți-ar fi de mult ajutor, chiar dacă ar veni și numai o dată sau de două ori pe an. Încearcă să nu dorești tu neapărat ceva, ci lasă pe Dumnezeu să îți dea ce vrea și când vrea El. Ține cont și de vremurile în care trăim, vremuri în care mulți tineri cu facultate nu își găsesc servici. Poți fi de ajutor celor din jur și prin alte fapte, care deși par mărunte, înaintea lui Hristos sunt printre cele mai mari. De exemplu: răbdarea, curăția, vorba bună, chibzuința, ascultarea față de părinți, etc.
Îți mai recomand să citești cartea "Pollyana":
http://ramurainflorita.blogspot.com/2010/06/recomandare-carte-secretul-multumirii.html

În același timp nu renunța la discuțiile de pe forumuri ortodoxe, fii în continuare cât mai deschisă.
S-ar putea să găsești persoane care să te ajute atât cu rugăciunea, iar la nevoie, chiar și cu un oarecare sprijin material sau îndrumări medicale. De asemenea poți găsi persoane pe care tu să le ajuți moral, spiritual, sau în alt mod.
Dacă tu dorești, poți face și cursuri la distanță, cu sau fără diplomă.
De exemplu: http://www.invat-engleza.ro/
Cunosc o persoană care a reușit să obțină certificat de traducător, studiind singur engleza (după manuale și alte cărți). Acum avem avantajul cu Internetul.



Last edited by Carmen FUNIERU; 03.07.2011 at 00:42:05.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 03.07.2011, 15:38:45
cristian sergiu's Avatar
cristian sergiu cristian sergiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.06.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 107
Implicit

"sa pot da la facultate"

uite eu nu mi-am pus aceasta problema (decat f. putin) , dumnezeu sa te ajute sa poti termina o facultate;


si daca suntem la categoria "rugati-va pt mine" va rog sa va rugati pt mine sa am o familie fericita(momentan nu am nici prietena).
__________________
am scris un calendar crestin ortodox
sunt crestin ortodox
Doamne ajuta
Reply With Quote
  #9  
Vechi 03.07.2011, 23:51:37
andrutza151 andrutza151 is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.01.2011
Mesaje: 39
Implicit va implor rugaciunea pt mila lui Dumnezeu

va implor sa va rugati sa se milostiveasca Dumnezeu si de sufletul meu si sa l faca pe baiatul la care tin sa mi dea o sansa!!!!!va implor,am mare nevoie de un suflet alaturi,la el tin de 5 ani si nu vrea sa fim prieteni pentru ca ii e rusine cu mine!!!nu recunoaste,dar o simt,se teme sa fie cu un om cu probleme.e om bun,vorbim mult la telefon,ma viyiteaya daca vreau,numai ca se fereste sa fie vazut cu mine in public!!!la majorat nu a putut veni,avea sesiune..au venit prieteni comuni dar au plecat imediat,pt k aveau alte planuri,de care desi intrebasem nu mi s a spus...el de la cealalta distractie n ar fi lipsit,si prietenii comuni mi au yis ca n a fost,dar avand in vedere k mintisera inainte,mi e teama sa nu fi mintit si acum!!!mi e teama k s a ferit sa fie vazut cu mine..e om bun,dar ii e teama sa se lege la cap!!!e alaturi de mine cat poate,dar cand e cineva strain in preajma se schimba,ca nu cumva sa creada respectivii ca suntem impreuna.el acum e plecat cu grupul ala de prieteni la gratar si eu stau si plang,va scriu printre lacrimi sa va rugati sa i dea Dumnezeu minte ca si eu sunt om si am suflet,chiar daca fetele din grup sunt mai frumoase!sa le dea Dumnezeu lor alti prieteni mai buni,mai calzi,mai iubitori,mai bogati si sa l faca pe el sa mi dea o sansa,sa nu se mai teama si sa nu i mai fie rusine cu mine!va implor rugati va si pentru asta,in situatia mea e important!alte fete gasesc mai usor,gandi ti va ca si voi uneori sunteti singuri si stiti ce rau doare!ajutati ma cu o rugaciune,va implor,va scriu printre lacrimi
Reply With Quote
  #10  
Vechi 04.07.2011, 00:04:15
andrutza151 andrutza151 is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.01.2011
Mesaje: 39
Implicit Tare multa mila isi face Dumnezeu cu mine de cand va rugati voi!!

De asta am si indraznit sa va spun ce am pe suflet,pentru ca poate daca se roaga mai multi se implineste!nu vreau sa fac prostii inainte de casatorie,sunt spovedita,duhovnicul stie ce simt,m am mai rugat la Dumnezeu si Sf Gheorghe cand nu voia sa vina la mine si m au ajutat,dar trebuia sa ma rog mult!daca ne rugam impreuna poate se indeplineste!va rog eu!nu am avut prieten niciodata si il iubesc mult!!sa ne rugam si pentru baiatul care scria ca nu are prietena momentan,dar vrea o familie fericita!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog, rugati-va pentru mine Ana-Maria N Umanitare 15 20.07.2011 12:55:40
Va rog, rugati-va pentru mine!! simona76 Generalitati 30 17.11.2009 13:16:23
Va rog rugati-va pentru mine !! lumyclau Umanitare 35 13.09.2009 14:30:48
Va rog, rugati-va pentru mine maniucu Generalitati 28 20.03.2009 14:22:01
Va rog rugati-va pentru mine !! lumyclau Rugaciuni 1 12.09.2008 19:21:53