Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 28.08.2009, 12:50:25
cosmin95
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit permis biometric

mama are permis biometric are ceva?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 28.08.2009, 14:42:53
eulaura eulaura is offline
Member
 
Data înregistrării: 06.04.2009
Mesaje: 52
Implicit :-S

Si eu vreau sa aflu cum e cu permisele biometrice pana la urma... de fapt cu toate actele biometrice , inclusiv cardul bancar....atata s-a vorbit despre asta, dar parca degeaba... mai mare deruta s-a facut
Reply With Quote
  #3  
Vechi 28.08.2009, 14:47:41
luchian
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cosmin95 Vezi mesajul
mama are permis biometric are ceva?
in ce sens "are ceva" ?
Reply With Quote
  #4  
Vechi 28.08.2009, 15:41:07
cosmin95
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

adica e ceva iremediabil? lepadare?
Reply With Quote
  #5  
Vechi 28.08.2009, 15:54:02
luchian
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cosmin95 Vezi mesajul
adica e ceva iremediabil? lepadare?
Eu mi-am schimbat permisul acum doua saptamani si nu mi-au dat permis biometric. Nici nu cred ca sunt in circulatie.

Dar, in general , atunci cand ai o nelamurire asupra unei persoane , cel mai indicat e sa intrebi persoana respectiva si sa o rogi sa te lamureasca.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 28.08.2009, 16:38:37
cosmin95
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

http://www.youtube.com/watch?v=vxYSsdELTxk
Reply With Quote
  #7  
Vechi 28.08.2009, 19:49:31
luchian
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cosmin95 Vezi mesajul
Sincer asta nu demonstreaza nimic. Daca sigla este metalica este normal sa se aprinda intr-un cuptor cu microunde.

Cipuri sunt telefon, televizor, masina etc, pericolul apare atunci cand esti amprentat, masurat, etc , iar tu te reduci la un cod care sa te reprezinte.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 29.08.2009, 00:28:16
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Bine e sa nu ne obisnuim cu gandul ca documentele biometrice pot fi luate fara teama de crestini. In Apocalipsa, capitolele XIII, XIV si XV scrie foarte clar sa nu ne insemnam cu 666. Toate cipurile si codurile au la baza aceasta tehnologie bazata pe 666. In plus, pentru calculator, omul devine un numar, nu un nume.

Pe masura ce ne permitem cu larghete sa purtam un numar al carui semn este 666 alaturi de nume, importanta NUMARULUI creste in defavoarea numelui de botez. ,,Evita raul cel mic pentru a-l putea evita si pe cel mare!" - ne sfatuieste parintele Paisie Aghioritul.

Crestinii din aceste vremuri sunt incercati ca argintul. Fireste ca, pentru a duce pentru putin timp o viata fara bataie de cap unii vor lua toate documentele electronice, ba isi vor pune si microcip pe mana dreapta sau pe frunte! Dar raul abia atunci va incepe si pentru ei, caci nu vor avea liniste nici ziua, nici noaptea, asa cum este scris. Sa ne gandim la microcipurile capabile sa influenteze comportamentul uman si apoi ne dam seama ca textul biblic, chiar daca ne ofera o informatie incompleta din punct de vedera tehnologic, ne ofera niste indicii, ne previne.

Sa urmarim putin cine conduce lumea. Sunt ei crestini adevarati? N-ar putea prin aceste microcipuri care permit controlul TOTAL al fiintei umane sa ne influenteze astfel incat sa ne lepadam de Hristos si sa ne inchinam lui Antihrist? Ba ar putea, caci, daca ne-am vandut libertatea, suntem sclavi, numai buni de insemnat cu un numar, nu oameni liberi.

Documentele electronice reprezinta etapa premergatoare PECETLUIRII. Bine este sa le evitam, pentru a putea apoi sa ne impotrivim si pecetluirii cu microcip.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 30.08.2009, 16:11:12
cosmin95
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

paisie aghioritul zicea ca e lepa chiar daca primesi pasaportul
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cipul biometric DanielaVoica Generalitati 36 28.05.2012 19:13:15
Este permis intr-o casatorie? lourdes19 Nunta 389 12.01.2011 11:25:42