Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 12.02.2011, 00:53:32
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
nu trebuie sa fie doua jumatati, ci un intreg.
Jumatatile aceluiasi intreg.Pentru ca o jumatate de portocala nu se potriveste cu o jumatate de clementina.:-)
Reply With Quote
  #32  
Vechi 12.02.2011, 00:57:23
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anna21 Vezi mesajul
E un inceput.
Sotul meu a inceput cu o omleta si ajuns sa faca tort mousse de chocolat (fara blat, e din ciocolata, frisca etc.. incredibil ca ajunge la consistenta solida), tort tiramisu, cheese cake (dar tort, nu placinta..) etc.. asa ca e mai simplu sa mesteresti o priza, sa vopsesti o usa etc..
(la mancare banala nu se baga.. tocanita, ciorba.. alea nu. Doar lucruri imposibil de facut).
Ce tare..( pai normal ca la lucruri imposibil de facut, doar e chirurg - bravo lui si tie pt usi/dus/prize/etc)

Last edited by Melissa; 12.02.2011 at 01:00:19.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 12.02.2011, 09:13:30
I.Calin's Avatar
I.Calin I.Calin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 822
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anna21 Vezi mesajul
E un inceput.
Sotul meu a inceput cu o omleta si ajuns sa faca tort mousse de chocolat (fara blat, e din ciocolata, frisca etc.. incredibil ca ajunge la consistenta solida), tort tiramisu, cheese cake (dar tort, nu placinta..) etc.. asa ca e mai simplu sa mesteresti o priza, sa vopsesti o usa etc..
(la mancare banala nu se baga.. tocanita, ciorba.. alea nu. Doar lucruri imposibil de facut).
Nu mă miră... Cei mai buni bucătari sunt până la urmă tot bărbații. Bărbații nu se bagă de obicei în lucrurile care presupun rutină: ciorba se face zi de zi, oricum, de câteva ori pe săptămână, tocănița - idem etc. Curățenia în casă, la fel. Cred că femeii îi place tare mult să repete și să se repete Vorbeam de rutină.
__________________
Mulțumescu-Ți Ție, Doamne, pentru toate, pentru fiecare zi și pentru moartea ce va veni, Te ascult, Doamne și nici măcar după ascultare, nu-mi da mie, ci numai după voia Ta, ajută-mi părtaș să fiu binecuvântărilor Tale, acum și întru împărăția Ta. Amin.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 12.02.2011, 10:13:30
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Smile

mi-a placut!
Reply With Quote
  #35  
Vechi 13.02.2011, 00:05:09
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anna21 Vezi mesajul
E un inceput.
Sotul meu a inceput cu o omleta si ajuns sa faca tort mousse de chocolat (fara blat, e din ciocolata, frisca etc.. incredibil ca ajunge la consistenta solida), tort tiramisu, cheese cake (dar tort, nu placinta..) etc.. asa ca e mai simplu sa mesteresti o priza, sa vopsesti o usa etc..
(la mancare banala nu se baga.. tocanita, ciorba.. alea nu. Doar lucruri imposibil de facut).
Hai sa fim seriosi...sa vopsesti o usa nu e de loc usor,e o arta,iar sa o lacuiesti...Trebuie sa recunosti ca ai un sot de nota 10,putini rezolva imposibilul.
Reply With Quote
  #36  
Vechi 13.02.2011, 00:17:00
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Langu Vezi mesajul
Hai sa fim seriosi...sa vopsesti o usa nu e de loc usor,e o arta,iar sa o lacuiesti...Trebuie sa recunosti ca ai un sot de nota 10,putini rezolva imposibilul.
.. ei, ia timp, dar este placut.
Cand ai mei au renovat casa, mie mi-a revenit partea cu slefuirea si vopsirea usilor.. cu muuulti ani in urma. Mi-a placut.
Lumea se inghesuie la facultate, dar multe meserii care presupun munca fizica cred ca sunt chiar reconfortante. De ex. bunica mea era dantelareasa. Nu cred ca asta ii aducea mai putina satisfactie decat un job care te tine in fata unui ecran de calculator.
(Mai placut decat sa faci un raport contra-cronometru, oricum.)

Si torturile facute de sot.. le face din placere, nu din necesitate. (Ca avem cofetaria peste drum).
Reply With Quote
  #37  
Vechi 13.02.2011, 01:01:47
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb dedicatie

Citat:
În prealabil postat de anna21 Vezi mesajul
.. ei, ia timp, dar este placut.
Cand ai mei au renovat casa, mie mi-a revenit partea cu slefuirea si vopsirea usilor.. cu muuulti ani in urma. Mi-a placut.
Lumea se inghesuie la facultate, dar multe meserii care presupun munca fizica cred ca sunt chiar reconfortante. De ex. bunica mea era dantelareasa. Nu cred ca asta ii aducea mai putina satisfactie decat un job care te tine in fata unui ecran de calculator.
(Mai placut decat sa faci un raport contra-cronometru, oricum.)

Si torturile facute de sot.. le face din placere, nu din necesitate. (Ca avem cofetaria peste drum).

Pentru bunica ta, "Dantelareasa" lui Johannes Vermeer:

Reply With Quote
  #38  
Vechi 03.05.2011, 13:53:21
ElisabetaM
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Femeia romana nu s-a emancipat ci a "a fost emancipata" cu forta.
Reply With Quote
  #39  
Vechi 03.05.2011, 14:05:39
cristinadaciana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Draga mea, eu cred ca prin acest thread vrea sa ajunga din nou la celalalt : adica , era mai bine pe vremea COMUNISTILOR.
La faza cu plansul la postarile tale, m-ai facut sa rad de m-am inecat cu apa..(tocmai beam)
Esti o scumpa

"Rasul insa oricat ar fi de nevinovat, e grotesc. Rasul e de la draci, doar ei hohotesc ! Si clocotesc."
Reply With Quote
  #40  
Vechi 03.05.2011, 16:06:32
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristinadaciana Vezi mesajul
"Rasul insa oricat ar fi de nevinovat, e grotesc. Rasul e de la draci, doar ei hohotesc ! Si clocotesc."
Ce sa inteleg?
1.Ca esti de acord cu acest citat pe care eu l-am combatut pe threadul cu pricina?( nu cred)
2.Ca ai vrut sa arati si tu, ridicolul afirmatiei citate?( asta cred)

Spune cu vorbele tale ce te doare..ca eu s-ar putea sa ma insel cu aceste variante..

PS- mai cauta daca doresti, am multe mesaje la care folosesc acel emoticon( daca exista, inseamna ca e permisa folosirea lui,nu?), deoarece exprima perfect un ras cu pofta!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Blesteme...mit sau realitate?!? ioana30 Generalitati 40 02.10.2012 17:47:06
Lilith,mit sau realitate? mihaitzaneicu Generalitati 8 18.01.2012 12:14:31
Destin...realitate sau mit?! ioana30 Generalitati 13 30.10.2010 13:11:08
Manastirea Frasinei, realitate. Cezareu Rugaciuni 2 01.03.2009 21:05:13