Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #181  
Vechi 03.04.2016, 00:31:27
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Valkorion Vezi mesajul
Aoleu, rea esti, Yasmina. LOL. Ai scris-o dur, dar adevarul e ca un barbat prudent fuge de ariviste/coorporatiste/carieriste, caci alea nu ezita, la o adica, sa faca enspe avorturi, ca de, "nu e momentul oportun pentru o familie, draga; curind devin CEO cu un salariu de pot sa va cumpar pe tine si ai tai; facem altul, alta data". Shit like this.

Din cate cunosc din sursele mele,femeile cu studii nu prea apeleaza la avorturi...sunt pe pastile ani buni(anticonceptionale).
Desigur,tot un drac...dar totusi avortul are nevoie de mai multa cruzime,nepasare de sine si de ceilalti.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #182  
Vechi 03.04.2016, 02:05:47
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Ca sa nu mai vorbim ca tupeismul lipsit de bun simt este si rasplatit pe masura, pe langa ca nu vor fi decat 1-2, dupa 35 ani, probabil vor fi si fete.. asa ca...sa se zbata mult si bine daca vrea sa fie macar..preotese :)

Asta daca nu cumva corporatista va fi deja stearpa, ca nu e deloc rar in ziua de azi si isi va asuma ce a pus in carca altora...ca de atatea pacate, Dumnezeu i-a pus "stop neam".
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #183  
Vechi 03.04.2016, 06:20:19
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Wow! Mai intrai si eu să văd ce mai e nou pe-aici.. Ce mai politeturi de mare clasă pe topicul ăsta, si taman în post!
Reply With Quote
  #184  
Vechi 03.04.2016, 06:24:43
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Văd că a dispărut si Ovidiu B. de pe forum. Păcat!
Reply With Quote
  #185  
Vechi 03.04.2016, 15:21:12
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Corporatistii astia, ma refer albinele lucratoare, sunt de multe ori copii saraci, proveniti din familii sarace sau dezbinate, care au ramas cu teama saraciei si trag tare sa nu ajunga din nou as a.
Cand o femeie mai ales refuza sa FAC copii mai repede, se teme ori de saracie ori de dezbinarea fzmiliei ( adica nu e sigura de barba'su). Ori ea nu se teme CI el, barba'su, potentialul tata. Cel putin pe la noi. Pe afara nu stiu. Dar aici nu copiii de bani gata trag tare sa faca ceva in viata ( cariera, professional) CI cei saraci. IAR femeile, cel putin, nu refuza sa faca copii pt ca "le place viata" ASA cum e...multe insa ajung sa se teama ca e greu si ASA, daramite si cu un copil sau mai multi...
Reply With Quote
  #186  
Vechi 03.04.2016, 20:30:12
RedRose's Avatar
RedRose RedRose is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 247
Implicit

Of..iar am deraiat de la subiect..threadul asta este ca sa zambim , sa ne spunem "La Multi Ani", "La Multi Copii", sa fim buni, politicosi, etc etc...Si asa e Postul Mare!
Back ontopic..Cezar,si tu si Ruxandra sunteti niste parinti eroi...Felicitari mamei eroine care a nascut 4 copii natural..asta da lupta..:) Momentele astea nu le uita o femeie cate zile o avea....Felicitari si lui Cezar ca este un sot si un tata model...E greu de crescut doi copii in ziua de azi, daramite patru...
Dumnezeu sa fie cu voi si sa va daruiasca multa rabdare,intelepciune si pace sufleteasca...Dragoste deja aveti, asta se vede...Cum se mai simte bebe, a propos?Marti ziceai ca-i externeaza?
__________________
Pentru un om cu picioarele goale, fericirea e o pereche de pantofi.Pentru un om care poarta pantofi vechi,fericirea este o pereche de pantofi noi,iar pentru omul care nu are picioare,fericirea este sa mearga descult.
Masoara fericirea cu ceea ce ai,nu cu ceea ce-ti lipseste!
Reply With Quote
  #187  
Vechi 04.04.2016, 05:39:22
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

RedRose, esti cam nouă pe forum.. :) Să stii că Cezar are un băiat (adolescent) din prima lui căsătorie. Însă sunt de acord cu tine că Ruxandra este o mămică si o sotie eroină. Felicitări pentru noul născut. Ani multi sănătosi si voiosi!

PS: poate îti schimbi si tu GIF-ul din avatar, că face rău la vedere.
Reply With Quote
  #188  
Vechi 04.04.2016, 13:49:43
RedRose's Avatar
RedRose RedRose is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 247
Implicit

Multumesc de informatii tabitha...:) Tot mi se pare eroina sotia cu trei nasteri la activ..:) Si da, imi schimb acuma avatarul, ai dreptate...
__________________
Pentru un om cu picioarele goale, fericirea e o pereche de pantofi.Pentru un om care poarta pantofi vechi,fericirea este o pereche de pantofi noi,iar pentru omul care nu are picioare,fericirea este sa mearga descult.
Masoara fericirea cu ceea ce ai,nu cu ceea ce-ti lipseste!
Reply With Quote
  #189  
Vechi 04.04.2016, 15:37:10
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tabitha Vezi mesajul
RedRose, esti cam nouă pe forum.. :)
Nu știu de ce ai simțit tu nevoia să împărtășești din viața personală a cuiva anume.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #190  
Vechi 04.04.2016, 15:42:11
Valkorion Valkorion is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.03.2016
Locație: Eternal Throne, The Spire, Zakuul
Religia: Ortodox
Mesaje: 178
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Nu știu de ce ai simțit tu nevoia să împărtășești din viața personală a cuiva anume.
Exact; absolut mirlanesc sa te repezi ca tzatzele de pe ulitza cu informaciunea "Fa, stii ca a lui Mirlescu nu a facut toti copiii cu el, sa mor io, draga!" sau "Pai nu stii ca Xuleanu a mai fost casatorit?!".
Balcanismul si birfa mor greu. Nici macar traiul in intestinele Jandarmului Imperialist Mondial (au si occidentalii niste lucruri bune, si nu putine) nu au schimbat esenta balcanica a unora.
Reply With Quote
Răspunde