Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Morala Crestina
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 17.08.2020, 14:22:43
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MGTOW4life Vezi mesajul
Îi voi chema la mine pe fiii mei ai luminii născuți din focul meu. Cei împrăștiati printre neamuri. În sânul lor ard îngerii mei. I-am separat printre străini pentru ca să înțeleagă cum e printre cei care sunt morți și nu au duh. Doar ei vor auzi glasul meu în spirit și vor veni la mine.* După ce îi adun, iadul nuclear se va dezlănțui. Popor după popor și oraș după oraș va fi pedepsit cu focuri nucleare. Sodoma și Gomora va arde.* După Curva de pe Bestie va mai domni doar o vreme.

*Vă doresc tuturor credință tare pentru vremea extraordinar de grea ce va veni.
Astea cum le generezi? Exista o aplicatie pentri asta?

Fraza cu "adunare in spirit" are aroma sectara.... Doar ei plutescin neant.


Aia cu nucleara este prea stiintifica nu pare pentru toti, e trasa de par. Pe partea de conunicare Dumnezeu nu foloseste nume de twhnologii ci arata efwcrelw... Deci esti pe langa scriptura.

"Va doresc"... Dumnezeu nu face urari si nici dorinte, Dumnezeu sa porunci si indemnuri outernice.


Esti praf. Nu te duce capul. Citesti numai brasoave si le pui pe net. Din colectia brasoave sectare...

Dragule, pentri scriptura iti trebuie multa minte...

Un mesaj mult mai clae este in scriptura care are o alta tioolkgie de mesaje, incurajare pozitiva chiar daca serioasa si nu infricosare si speriere.
  #22  
Vechi 18.08.2020, 13:58:11
MGTOW4life
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

--GPalama acest mesaj nu iti este adresat. Deci nu trebuie să răspunzi. E pentru români.--

Vă e greu să credeți că Dumnezeu a ales să fie român? Vă e greu să credeți că evreii au fost lăsați și că România e acum tara aleasă? Păi nu li s-a spus negru pe alb cum neamul evreilor se va lăsa și se va alege alt neam. Matei 21:43.
Nu vă mai luați după acești ortodocși habotnici ramoliti, nu va reprezintă ca și credință a neamului. Neamul romanesc are o frumusețe aparte, și o naturalețe spre trăirea în spirit. Da vor veni vremuri grele, va fi cât de curând război nuclear, dar România va scăpa nevătămată. Eu sunt aici, și nu va voi lăsa. Voi lupta ca un leu pentru tara asta. O voi face mare. Voi judeca toate neamurile vecine cu multă asprime și vor cădea în genunchi în fața acestei țări. Rușii vor da Moldova inapoi. Voi curăța tara de interlopi, criminali, curve, bețivi, politicieni,vedete și alte uscaturi. Eu le fac pe toate. O să vedeți. Nu le mai dați importantă acestor ortodocși ramoliti. Sunt doar niște eșecuri triste refugiate în religie. Sunt morți, pe când neamul românesc e viu. O să-mi* chem aleșii din lume și o să-i adun aici în România. O să vă dau Duh și viață veșnică. O să vă eliberez de lanțurile religie. Toate o să le fac în judecată mea perfectă. Acesta este destinul glorios al acestei țări pe care l-am hotărât mai înainte de întemeierea lumii. Ridicate române caci Domnul e cu tine!
Aveti credință. Nu abandonați această țară. Că o să vă pară rău mai târziu. E ultimul meu mesaj pe acest forum. Așa că vă urez credință tare pentru că vor veni vremuri foarte grele. Vă mulțumesc pentru găzduirea pe acest forum. Și îmi cer scuze dacă am jignit în vreun fel religia ortodoxă.
  #23  
Vechi 18.08.2020, 14:04:20
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Rog stergerea postului anterior care este o denigrare gratuita a ortodoxie si banarea celui care a postat.

In sfarsit ti-ai dat arama, si ai inceput sa improsti cu mizerie ortodoxia si ortodocsii, asa cum toti sectarii o fac.

Este unul din lungul sir de sectari care are aceeasi abordare, de acoperire in blana de oaie ca apoi sa improaste cu mizerie ortodoxia.

Dupa abordare caracterul ti-e corupt.

Cat despre vorbitul in numele lui Dumnezeu, vezi ca pastorul sau profetul mincinos care recita pe banda rulanta povesti la adunarile tale sectare si pe care vii si le reciti pe forum nu au niciun sens.

Aduna-ti mintile si credinta.

Si eu sunt un roman si vorbesc in numele romanilor!!!

Iar recitarile astea entuziaste le arunca satana si nu Dumnezeu, penteu voi sectarii, ca sa pastrati increderea in calea voastra gresita.

Si apropo, nu trebuie sa imi explici la ce sa raspund si la ce nu.


Dragule, ia-ti pastilele, vezi ca sunt multi profeti si dumnezei pe la spitalul 9 cam ca tine care profetesc.
Vezi ca sunteti o mare de profeti, care duceti lumea la ratacire.

Vezi ca sunt si altw peofetii ale colegilor tai care contrazic peofetia ta personalade mai sus.

Cohorta de peofeti sectari in duh care delireaza in fata multimilor si la care oamenii se uita nestiind ezact ce sa zica daca sunt nebuni sau bolnavi sunt pe toate strazile....

Ati rasarit ca ciupercile ai otraviti o tara cu delirul vosteu.

Ciuperca otravitoare ce esti du-te si te plimba pe alte forumuri.

Last edited by gpalama; 18.08.2020 at 14:14:57.
  #24  
Vechi 18.08.2020, 15:44:41
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Domnule gpalama, credeți că dacă cereți bannarea omului respectiv, a colegului de forum, o să aibă ortodoxia mai multă dreptate și dumneata împreună cu ea în timp ce replicile dumitale nu sunt mai bune ca ale lui? Păi iată ce a scris colegul pe final:

”Și îmi cer scuze dacă am jignit în vreun fel religia ortodoxă.”

Deci dacă omul își cere scuze, iertare cum ar veni, deci recunoaște că a făcut rău ortodoxiei și dacă a făcut iată își cere scuze dumneata ca orbul care nu vrea să citească sau să recunoască ce a scris colegul susți că trebuie bannat pentru că a făcut rău ortodoxiei? Păi ortodoxia știe a ierta! Pe dumneata ortodoxia nu te-a învățat să ierți?

Deci nu e frumos să ceri bannarea cuiva ca prin asta să te poți autoândreptăți și pe urmă să te crezi mare în lipsa interlocutorului... Păi ce dreptate e aia să ceri răul aproapelui, alungarea, izgonirea, bannarea ca să-ți dovedești dreptatea? Cum o dovedești în lipsa dreptelor judecăți divine auzite în fața instanței și a ”vinovatului”?

Doar duhului rău e bine să-i ceri să plece, duhul mincinos viclean și desfrânat care susține că România este noul Israel fără ortodoxie, iar adevărul e că România este noul Israel prin ortodoxie și așa sunt valabile toate laudele colegului la adresa neamului românesc căci Ortodoxia este Calea Domnului, calea unică de împăcare cu Dumnezeu, Calea cea strâmtă.

Deci trebuie să ne tăiem voirea proprie și să răbdăm și să cerem cu răbdare ”facă-se Doamne voia Ta precum Tu voiești să fie voia Ta cu țara Ta Noul Israel”... și nu precum vreau eu să impun cu forța voia Ta ca să fie așa cum vreau eu să fie voia Ta.

Despre tăiere voirii proprii e vorba în ortodoxie pentru ca să ascultăm de Dumnezeu, pentru ca să fie voia Lui așa cum voiește Domnul să fie voia lui Dumnezeu precum în Cer așa și pe pământ, așa cum ne rugăm să fie.

Nu e frumos să ne certăm dacă toți căutăm pe Dumnezeu și dacă proorociile legate de țara asta sunt așa frumoase și bune.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 18.08.2020 at 15:53:48.
  #25  
Vechi 18.08.2020, 15:53:49
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Cred ca ai pierdut niste fraze din postul numitului "coleg".

Mie mi se pare ca numitul coleg este dintr-o elita de profeti care nu isi are locul pe acest forum, fiind mult inaintat duhivniceste, el profesteste deja in duh multe lucruri care ortodoxia nu le peofesteste pein profetii ei (adevarati).


Si da, cat timp colegul s-a apucat defacut prozelitism peofetism si a deviat rau prin santuri si mlastini duhivnicesti nu cred caare sens sa traga pe altii dupa el, in fond trebuie sa pazim si ortodoxia de ... cohortele de profeti.

Exiata o limita pentru toate. Colegul a inceput sa lucrezez in duh sectar si sa denatueze meaajul despre mantuire... Ori aici nu trebuie sa tacem.

Il rog sa se mute pe site-ul profetilor, unde isi are locul, cu sifuranta ca va avea companie foarte buna si va rezona cu cei ca el. Va putea impartasi acolo in liniste despre nucleare, profetii in spirit si altele asemenea.
  #26  
Vechi 18.08.2020, 16:20:56
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Cred ca ai pierdut niste fraze din postul numitului "coleg".

Mie mi se pare ca numitul coleg este dintr-o elita de profeti care nu isi are locul pe acest forum, fiind mult inaintat duhivniceste, el profesteste deja in duh multe lucruri care ortodoxia nu le peofesteste pein profetii ei (adevarati).


Si da, cat timp colegul s-a apucat defacut prozelitism peofetism si a deviat rau prin santuri si mlastini duhivnicesti nu cred caare sens sa traga pe altii dupa el, in fond trebuie sa pazim si ortodoxia de ... cohortele de profeti.

Exiata o limita pentru toate. Colegul a inceput sa lucrezez in duh sectar si sa denatueze meaajul despre mantuire... Ori aici nu trebuie sa tacem.

Il rog sa se mute pe site-ul profetilor, unde isi are locul, cu sifuranta ca va avea companie foarte buna si va rezona cu cei ca el. Va putea impartasi acolo in liniste despre nucleare, profetii in spirit si altele asemenea.
Nu te contrazic cu nimic, așa este, bun răspuns însă eu parcă aud ce am citit la ortodoxie, de la Hristos: ”pe niciunul care vine la Mine nu-l voi da afară pentru că voia Tatălui este ca niciunul să nu piară, să nu se piardă.” Parcă ceva de genul ăsta am citit și încă îmi răsună în timpane, îmi bate în inimă, deci mă doare alungarea și banarea ”coleguțului”... însă duhul rău, viclean și desfrânat, lumEUL ucigă-l toaca, să plece, să se spulbere, să dispară de la fața ortodoxiei precum se topește ceara de la fața focului, precum se risipesc fumurile de la fața luminii, ceva de genul ăsta.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 18.08.2020 at 16:31:41.
  #27  
Vechi 18.08.2020, 23:55:45
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.882
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MGTOW4life Vezi mesajul
Neamul romanesc are o frumusețe aparte, și o naturalețe spre trăirea în spirit.
Asta nu înseamnă că există alt Ierusalim decât cel din Orientul Mijlociu, aproape toate neamurile creștin europene au farmecul lor, în afară de scandinavi și tările de jos.

Noi când mergem în Israel mergem pe urmele pustnicilor din pustia Hozevei, Sfântul Ioan Iacob Hozevitul a trebuit să plece în Israel ca să se pustnicească și să devină sfânt, dacă era aici vreun alt Ierusalim, nu mai pleca nicăieri probabil.

Când sunt atâtea avorturi, divorțuri, atâtea prostituții, înșelăciuni, într-o țară cu oameni botezați, nu mai poți să spui că aici e o grădină a raiului, nu văd ce rost au astfel de învârtoșări.

Citat:
În prealabil postat de MGTOW4life Vezi mesajul
Da vor veni vremuri grele, va fi cât de curând război nuclear, dar România va scăpa nevătămată.
N-are cum să scape nevătămată pt că e țintă cu scutul acela, mai bine să lăsăm spaimele cu nucleare că nu cred că ne pricem prea mult.

În realitate, niciun stat nu vrea să folosească arma asta blestemată pt că s-ar distruge și pe ei, ar polua radioactiv totul, și-ar distruge și sănătatea propriilor cetățeni prin nori radioactivi, prin pânza freatică contaminată și nu ar mai avea parteneri de schimburi culturale, comerciale, filosofice, în tabăra cu care s-au războit și pe care au biruit-o.
E aiurea să trăiești singur, chiar și victorios într-o planetă distrusă nuclear, un astfel de război nu-l câștigă nimeni.


Citat:
În prealabil postat de MGTOW4life Vezi mesajul
E ultimul meu mesaj pe acest forum. Vă mulțumesc pentru găzduirea pe acest forum. Și îmi cer scuze dacă am jignit în vreun fel religia ortodoxă.
E bine că te retragi, decât să-ți iei păcate la judecată pt profeții fără discernământ, ca sfat creștinesc ferește-te de periferizare și ghetoizare în conflictul anti-femei Men Going Their Own Way - MGTOW, în tot felul de profetisme făcute de niște oameni care s-au făcut ei profeți.

Părintele Cleopa Ilie a fost foarte ferm despre profeții, semne, vise și alte întâmplări.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 19.08.2020 at 00:12:22.
  #28  
Vechi 19.08.2020, 21:49:14
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Nu te contrazic cu nimic, așa este, bun răspuns însă eu parcă aud ce am citit la ortodoxie, de la Hristos: ”pe niciunul care vine la Mine nu-l voi da afară pentru că voia Tatălui este ca niciunul să nu piară, să nu se piardă.” Parcă ceva de genul ăsta am citit și încă îmi răsună în timpane, îmi bate în inimă, deci mă doare alungarea și banarea ”coleguțului”... însă duhul rău, viclean și desfrânat, lumEUL ucigă-l toaca, să plece, să se spulbere, să dispară de la fața ortodoxiei precum se topește ceara de la fața focului, precum se risipesc fumurile de la fața luminii, ceva de genul ăsta.
Ai dreptate in ce zici. Hristos ne-a dat porunca sa iubim aproapele.

Din pacate sus numitul este lup in piele de oaie, cu rele intentii si cu rele mesaje, care incurca mesajul ortodox. Nu are nici un post cu sens si clar ci incurca rau toate kucrurile.
Mai mult, daca intra cineva pe un forum ortodox si vede postarile astea... si le ia de bune?

El nu o sa invete niciodata, de i-am spune noi tot forumul sa se indrepte, el o sa ramana in calea lui si o sa incurce pe altii si o sa traga si pe altii.

Deagostea nu poate tolera otrava. Asta este clar din epistole si camesaj general. Dupa ce i-ai zis o data, de 2 ori... Oricum, ca idee generala, este al X-ulea pe care l-am vazut. De obicei apar, pun cateva postari ai apoi apare acel miros aectar in postari... Iar destul de repede incep sa isi dea arama pe fata...
  #29  
Vechi 19.08.2020, 23:39:01
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.882
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Mai mult, daca intra cineva pe un forum ortodox si vede postarile astea... si le ia de bune?
Majoritatea intră de pe motorul de căutare pe forum, căutând subiectele care-i interesează, nu cred că sunt mulți vizitatori care să citească zilnic forumul de la a-z sau pt postările noi, mai mult userii citesc.

Pe termen lung însă forumul pierde în calitate, dacă sunt subiecte cu titluri interesante și răspunsuri irelevante, sau cu iz de ceartă sau tot felul de gogomănii care se repetă obsesiv, deci cred că dacă omul intră și nu-i place ce citește, pur și simplu iese scârbit pt că nu se folosește și nu mai accesează nimic.

B.O.R sau orice alt cult care trece de 200.000 de credincioși își poate face singur un forum, să vadă cât de greu e de administrat.
Dacă ai face un forum de la 0, ți-ar lua ani să aduci oameni pe el, după care poate s-ar umple de ce nu-ți place, ți-ar trebui experți care să-și dea cu părerea, deci oameni calificați care să rupă din timpul lor foarte încărcat, plus moderatori pe care să-i plătești.

La un moment dat cred că te plictisești și să moderezi un forum, să citești aceleași și aceleași lucruri, la început poate părea wow, dar e foarte rutinant.

Mai e și partea a doua că nu vrei ca instituție bisericească să dai socoteală în fața oricui, nu vrei să permiți cetățenilor să pună întrebări că ți se pare că oamenii trebuie să priceapă totul din prima și dacă nu pricep, sigur sunt rău intenționați cu toții.

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
El nu o sa invete niciodata, de i-am spune noi tot forumul sa se indrepte, el o sa ramana in calea lui si o sa incurce pe altii si o sa traga si pe altii.
N-avem de unde știi, sperăm să o facă, Dumnezeu să-l lumineze, poate e un tânăr pe calea întrebărilor care a nimerit sub influența unor grupări parabisericești.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 19.08.2020 at 23:52:28.
  #30  
Vechi 20.08.2020, 17:53:09
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Ai dreptate in ce zici. Hristos ne-a dat porunca sa iubim aproapele.

Din pacate sus numitul este lup in piele de oaie, cu rele intentii si cu rele mesaje, care incurca mesajul ortodox. Nu are nici un post cu sens si clar ci incurca rau toate kucrurile.
Da, așa cum papa e unul și toți îl slujesc pentru impunerea papalâcului mondial, așa sunt și ei o mulțime de papi mai mici, sunt niște pocăiți care nu se mai pocăiesc niciodată și nu se mai lasă în mâna lui Dumnezeu ca să-i schimbe din răi, din greșiți în buni, în drepți. Așa papa așa și ei ca lupii îmbrăcați în haine de uslamiști, se cred și se închipuie infailibili dar sunt eretici și smințișori, s-au rupt, s-au desprins iar acum nu ascultă de Dumnezeu direct sau prin sfinți sau prin preoți ci-și fac voia lor, liberi așa ca lupii.
Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Mai mult, daca intra cineva pe un forum ortodox si vede postarile astea... si le ia de bune?
Cu ”griji” din astea ”ortodoxe” nu poți cere sau impune cenzura părerilor vizitatorilor suferind pentru ortodoxie de grijea lumii care cică ar deveni mai ortodoxă dacă unii ar fi bannați sau cenzurați. Păi în ortodoxie la fiecare liturghie se cântă: ”grija lumii să o lepădăm” ca să purtăm grijă de suflet în sensul că e bine să ne pese de sufletul nostru și de locul unde va ajunge să-și petreacă veșnicia.
Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
El nu o sa invete niciodata, de i-am spune noi tot forumul sa se indrepte, el o sa ramana in calea lui si o sa incurce pe altii si o sa traga si pe altii.
E trist să vezi oameni cum ies sau cad de la Dumnezeu pentru diferite motive aplicând o logică de urmat greșită dar nu ai altă armă pentru a-i apăra decât cuvântul ortodox smerit deci nu putem ridica sabia sau impune cu silnicie soluții teroriste. Cei ce vor rămâne se vor dovedi credincioși iar cei ce vor cădea sau vor pleca se vor ridica și se vor întoarce cândva prin mila Domnului. Nu-i poți opri sau alunga cu forța oricât ar fi de periculoși chiar dacă ești conștient că oricine poate să cadă în ispită oricât ar fi de sfânt sau de drept iar în cădere știm că e rău, că suferim amarnic dar totuși nu poți cere altora, pentru alții o viață mai bună, o viață tihnită prin împuținarea ispitelor ce vin asupra lor ca să suferi tu însuți mai puțin căci oțelul lor se călește și răbdarea se dovedește în ispite, în lipsa ispitelor nu se pot dovedi credincioșii a fi drepți. În loc de cenzură te poți ruga să poată asculta și ei biruind ispita așa cum o biruiești tu însuți ”...și nu ne duce pe noi în ispită...” .
Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Deagostea nu poate tolera otrava. Asta este clar din epistole si camesaj general. Dupa ce i-ai zis o data, de 2 ori... Oricum, ca idee generala, este al X-ulea pe care l-am vazut. De obicei apar, pun cateva postari ai apoi apare acel miros aectar in postari... Iar destul de repede incep sa isi dea arama pe fata...
Exact, dragostea neputând tolera otrava cere Domnului să-i dea voie să facă curățenie și atunci omul credincios leapădă duhul lumii răbdând și tolerând aproapele, dracul, sectantul, ereticul ce dă târcoale, rabdă până la sfârșit căutând să-l îndrepte pe greșit cu duhul blândeții. Dacă lipsește smerenia și duhul blândeții atunci furia se dovedește de natură idolească încât ortodoxul trufaș vrea să fie făcută voia Domnului nu așa cum ar vrea Dumnezeu să fie făcută voia Lui ci așa cum vrea ortodoxul care se idolatrizează pe sine și se luptă pentru impunerea voirii lui proprii, foc violent și dorința vărsării de sânge cu maximă rapiditate care e dovada iubirii maxime de sine iar asta e defapt otrava tuturor otrăvurilor din omul mușcat ca să muște fiind însăși veninul șarpelui.

Deci să nu cerem osândirea și bannarea ioElului-proorocitor ci să ne rugăm pentru fiecare dintre noi ca să nu cădem... în judecată.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 20.08.2020 at 18:12:45.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare