Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 07.11.2014, 15:52:19
Theodore_of_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
gpalama, am intrat si eu pe saiturile alea; putin discernamant, nu credeti? Povestea conspirationsit-patologica cu "casele regale, masonii si Papa omoara copii" e cea mai scarboasa teorie posibila.
Chiar credeti asemenea idiotenii? Proabail ati intrat sub influenta unui calugaras nespalat grecotei din aceia care latra tot timpul "papistasii e masoni si omoara copii, ma jur pe Sf. Musaka din Lesbos", mai ales cand intra subiectul "Papa" sau "nemti" in discutie. Dar, de! daca se aglutineaza pentru cauza (?) "alor nostri" poate spune orice. Fituicile astea virtuale ar trebui interzise. Va dati seama ca dl . Iohannis ii poate da in judecata?
Eu sunt poate cel mai anti-capitalist, anti-occidental si anti-arian din cati a vazut forumul asta. Dar una e sa stii si sa spui, putind dovedi cu cartea de istorie in mana, ca "spalacitii", indeosebi anglo-saxonii, dar nici cu nordicii nu mi-e rusine, sunt din ce in ce mai putrezi spiritual, avand nu ca indivizi, ca la noi sau altii, sange pe maini, ci cam tot poporul are un stramos care a participat la masacre si exploatari in epoca coloniala, si alta e sa dai linkuri penibile.
Eu nu tin nici cu unul, nici cu altul. Dar daca mai vin ciudati in albastru, respectiv rosu cu tot felul de pixuri, sacose, etc., prin blocul meu, ii rog frumos de un abtibild uatarpruf cu meclele celor doi presedintoizi.
Ca sa lipesc respectivele abtibilde pe limba de la veceu. Aia pe care curge cascada purificatoare.