Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 04.03.2011, 23:31:54
xanixade's Avatar
xanixade xanixade is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 341
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru xanixade
Implicit Cuvânt

Degeaba faci, dacă nu închini lui Dumnezeu...
Degeaba iubești, degeaba construiești, degeaba lucrezi, degeaba faci bine, degeaba... tot.
Că ori îl va surpa Dumnezeu, ori îl va sfârteca diavolul...
__________________
Doamne, Iisuse Hristoase, Fiul si Cuvantul lui Dumnezeu, pentru Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, miluieste-ne pe noi.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 06.03.2011, 21:19:30
padrevicentiu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Pentru ce scop ai deschis acest topic?De ce nu incerci sa faci un articol cu tot ce ai scris?Este mai util si nu ar mai fi pierdere de vreme asa cum ai facut acum.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 07.03.2011, 22:54:15
xanixade's Avatar
xanixade xanixade is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 341
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru xanixade
Implicit

Citat:
În prealabil postat de padrevicentiu Vezi mesajul
Pentru ce scop ai deschis acest topic?De ce nu incerci sa faci un articol cu tot ce ai scris?Este mai util si nu ar mai fi pierdere de vreme asa cum ai facut acum.
Pentru ce scop? Că am ceva de zis. Și am zis. De ce să fac articol cu tot ce am scris? Ce rost are?
De fapt nici nu mă interesează.

Iar un articol mănâncă mult mai multă vreme decât un gând.
__________________
Doamne, Iisuse Hristoase, Fiul si Cuvantul lui Dumnezeu, pentru Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, miluieste-ne pe noi.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 07.03.2011, 23:15:41
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

dupa parerea mea,un thread se deschide daca ai ceva important de spus,un subiect major,sau ai intrebari de la care astepti raspunsuri de la utilizatori...
nu deschidem threaduri pentru fiecare gand pe care-l avem,altfel poluam forumul cu tot felul de ganduri,care ne vin in fiecare minut...
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 07.03.2011, 23:21:39
Scotsman
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de xanixade Vezi mesajul
Degeaba faci, dacă nu închini lui Dumnezeu...
Degeaba iubești, degeaba construiești, degeaba lucrezi, degeaba faci bine, degeaba... tot.Că ori îl va surpa Dumnezeu, ori îl va sfârteca diavolul...
Cititi Ecclesiastul.O sa regasiti aceste ganduri in cele scrise acolo.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 07.03.2011, 23:40:59
xanixade's Avatar
xanixade xanixade is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 341
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru xanixade
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
dupa parerea mea,un thread se deschide daca ai ceva important de spus,un subiect major,sau ai intrebari de la care astepti raspunsuri de la utilizatori...
nu deschidem threaduri pentru fiecare gand pe care-l avem,altfel poluam forumul cu tot felul de ganduri,care ne vin in fiecare minut...
Oare? Mie mi se pare chiar foarte important de spus acel lucru, nu e fiecare gând, ce îmi trece în mod general prin minte.
Plus că se înscrie și în criteriile tale enumerate în De ce ar trebui un thread să fie pus....
Și de cele mai multe ori ca importanță depășește multe threaduri, că aș putea găsi multe threaduri care chiar nu prea au rost pe forum.

În unul dintre rânduri, l-am pus Cuvânt ca să-l adresez vouă, de aceea se află și ca un capăt de topic. Faptul că voi numai atâta știți să ziceți, ce caută asta aici, presupun de la început că n-ar avea nici o legătură cu threadul în sine și eu chiar aș șterge mesajele care nu sunt mai mult decât niște dume, sau niște provocări de măsură în inteligență...
__________________
Doamne, Iisuse Hristoase, Fiul si Cuvantul lui Dumnezeu, pentru Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, miluieste-ne pe noi.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cuvant de duminica... heaven Generalitati 14 10.07.2011 23:18:20
Cuvant de concentrare- mantra Mflory Generalitati 19 06.07.2011 21:55:32
Cuvant de folos T E O L O G U L Generalitati 83 30.01.2011 17:22:03
Cuvant catre tineri cos Generalitati 0 15.09.2007 10:00:56