Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 30.12.2007, 13:54:55
moro.d moro.d is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.03.2007
Mesaje: 943
Implicit

alexa, cum poti, fata, sa scrii "k" in loc de "ca" ? ? ? te rog frumos, knd te spovedesti, sa-ti marturisesti si acest pakt strigator la cer! si dak nu stii sa vorbeste corect romaneste nici macar sa nu-ndraznesti sa te prezinti in fata duhovnicului! knd vei intelege k litera "K" este adevaratul motiv kre i-a facut pe oameni sa uite de Dumnezeu, mai ales tu, atunci vei face un pas inainte! :hmmm:


ok.. hai sa trecem la lucruri mai serioase.
faptul k oamenii trebuie sa-I multumeask Mantuitorului, n-are rost s-o mai repet si eu... o explicatie mai buna decat a dat-o Iisus prin pilda celor 10 leprosi nu cred k exista...
ce vreau eu sa spun... adik sa repet pt k ati mai auzit-o si de la altii, cu siguranta... este legat de urmatoarea hiba:
Citat:
Ce ar fi k de maine sa ii multumim pt tot ,pt k ne -a dat viata ,k am avut-o zi frumoasa sau altele
de ACUM, nu de maine... ACUM multumeste-I lui Dumnezeu pt vedere, pt capacitatea de a manevra un calculator si de a intelege ceea ce altii iti transmit... si astfel poti citi acest mesaj, il poti interpreta si, eventual, poti da un raspuns. multumeste-I pt orice iti vine in minte, chiar dak nu vei putea niciodata sa-I multumesti suficient chiar si pt o picatura de apa ...
mai ales atunci knd esti bolnav sau vreo nenorocire s-a abatut asupra ta... multumeste-I!

I-ai multumit?... sau si acum te mai gandesti?

ok... nu prea-mi place k stiu sa vb pompos si faptele-s sarace... poate chiar lipsesc cu desavarsire.

ps: daca ati ajuns cu cititul pana aici, inseamna ca SE POATE, dar NU SE VREA...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Dumnezeu iarta dar nu uita ladyanda Generalitati 22 06.06.2011 21:05:52
Cum multumim Lui Dumnezeu si Sfintilor pentru ajutorul acordat? mela me Intrebari utilizatori 4 18.03.2011 17:53:12
Dumnezeu se mai uita la mine? onyx235 Generalitati 10 27.12.2009 18:56:43
Lupta noastra nu este cu Dumnezeu, ci cu oamenii sophia Generalitati 57 13.10.2009 17:05:19
Oamenii de stiinta vorbesc despre Dumnezeu... amatyyy Generalitati 0 10.05.2009 13:51:19