Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 30.12.2009, 13:26:21
AteulCelRau
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Sunt ateu, intrebati-ma orice!

Am venit aici pe forum sa lamuresc orice intrebari ati avea in privinta ateilor, nu cred ca am sa ma cert cu voi ca eu nu am nimic de castigat si voi aveti posibil ceva de pierdut, dar daca vreti dezbatere facem si asta. Intrebati orice.

Cateva lucruri care sa va supere dar daca vreti va explic de ce am opinia care o am. Sunt Pro avort, pro legalizarea prostitutiei si drogurilor usoare. Deasemenea am sa spun ceva care probabil va va tulbura pe multi, din punctul meu de vedere Credinta, Patriotismul si Religia sunt niste aberatii care ar trebui sa dispara de pe fata pamantului pentru ca noi toti sa traim intr-o lume mai buna si sa fim mai fericiti si uniti cu totii.

Last edited by AteulCelRau; 30.12.2009 at 13:33:39.
  #2  
Vechi 30.12.2009, 13:30:33
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AteulCelRau Vezi mesajul
Am venit aici pe forum sa lamuresc orice intrebari ati avea in privinta ateilor, nu cred ca am sa ma cert cu voi ca eu nu am nimic de castigat si voi aveti posibil ceva de pierdut, dar daca vreti dezbatere facem si asta. Intrebati orice.
Bine ai venit ! M-a veselit întra tât id-ul tău cu "cel rău" încât m-ai blocat în a-ți pune întrebări momentan. Dar poți sta de vorbă cu un alt ultra simpatic ateu d'ul topcat .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #3  
Vechi 30.12.2009, 13:30:35
lareine's Avatar
lareine lareine is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.12.2009
Locație: Altundeva
Religia: Ortodox
Mesaje: 220
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru lareine
Implicit

Si ce ai vrea sa fii intrebat, de exemplu?
  #4  
Vechi 30.12.2009, 13:32:29
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lareine Vezi mesajul
Si ce ai vrea sa fii intrebat, de exemplu?
Uite lareine, mi-a venit o întrebare : de ce cel rău ?
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #5  
Vechi 30.12.2009, 13:32:46
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

ce m-a inveselit postarea ateului celui rau! ce tare, ai chef de vorba, adica esti "nevorbit" rau (vorba unui user de pe forum) si ai intrat aici. Bine ai venit.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
  #6  
Vechi 30.12.2009, 13:33:34
Snyk13
Guest
 
Mesaje: n/a
Smile Buna

Daca ai ajuns aici pe forumul crestin ortodox atunci esti pe calea cea buna!!!
DOAMNE AJUTA_TI!!!
  #7  
Vechi 30.12.2009, 13:36:27
AteulCelRau
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Am pus cel rau in mod sarcastic, chiar sunt ateu si probabil o sa ne certam pana la urma dar chiar vreau sa vad cum gandesc crestinii de la noi in romania ca daca ma iau dupa aia din SUA, vai de planeta asta.

In principal vreau sa lamuresc preconceptii care probabil le aveti in privinta ateilor si sa abordez aspectele negative care probabil credeti ca oamenii le au din cauza necredintei.

Last edited by AteulCelRau; 30.12.2009 at 13:42:56.
  #8  
Vechi 30.12.2009, 13:39:06
Snyk13
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AteulCelRau Vezi mesajul
Am pus cel rau in mod sarcastic, chiar sunt ateu si probabil o sa ne certam pana la urma dar chair vreau sa vad cum gandesc crestinii de la noi in romania ca daca ma iau dupa aia din SUA, vai de planeta asta.
ce inseamna crestini din SUA?VB DEORTODOCSI sau toti aia care zic ca-s crestini?
  #9  
Vechi 30.12.2009, 13:41:10
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AteulCelRau Vezi mesajul
Am pus cel rau in mod sarcastic, chiar sunt ateu si probabil o sa ne certam pana la urma dar chiar vreau sa vad cum gandesc crestinii de la noi in romania ca daca ma iau dupa aia din SUA, vai de planeta asta.
Haa, ha, ha ! Nu ne certăm cu tine . Na ! Sâc, sâc, sâc.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #10  
Vechi 30.12.2009, 13:41:55
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AteulCelRau Vezi mesajul
Am pus cel rau in mod sarcastic, chiar sunt ateu si probabil o sa ne certam pana la urma dar chair vreau sa vad cum gandesc crestinii de la noi in romania ca daca ma iau dupa aia din SUA, vai de planeta asta.
Deci nu ai venit sa raspunzi la intrebari ci sa vezi ce fel de oameni suntem noi...

De ce e atat de important pentru tine sa discuti cu noi? Imi imaginez ca ai lasat treburi mult mai placute pentru asta...
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Partener ateu onyx235 Nunta 87 26.03.2011 21:52:20
Suntem crestini, intrebati-ne orice andreicozia Generalitati 133 16.08.2010 23:01:34
Eminescu ateu? pisi Generalitati 39 18.01.2010 16:49:03
De ce sunt ateu agnostic hmiron Teologie si Stiinta 43 30.12.2009 22:51:32
ateu sau crestin? Dan-Virgil Generalitati 33 12.07.2008 21:21:58