Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 05.01.2010, 23:05:53
VelvetSky VelvetSky is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Implicit Va rog, un gand bun.

Buna seara. De mult timp citesc acest forum, deocamdata nu am timpul necesar, insa cat de curand o sa incerc sa fiu si eu activ. Pana atunci, am o mare rugaminte. Dar mai intai, vreau sa va felicit, forumul e foarte constructiv, de mare ajutor, ce bine ca exista asa ceva pe internet. sunteti o raza de lumina pentru cititori.

Rugamintea: Daca puteti, indreptati un gand bun catre Adrian, iar daca aveti timp,spuneti o rugaciune, cititi un acatist, treceti pe un pomelnic sau ziceti un scurt ''Doamne ajuta'', trece printr-un moment dificil din viata, care s-ar putea sa aiba un deznodamant vineri. Deocamdata nu intru in detalii, deci va rog sa nu le cereti, fiindca nu m-as simti bine, stiind ca nu pot acorda raspunsuri la eventualele intrebari, desi cer domniilor voastre ajutor. O sa revin eu la momentul potrivit, probabil saptamana viitoare. Precizez ca am indraznit sa cer asa ceva, inspirat fiind de alte persoane care au facut la fel inaintea mea, mi s-a umplut sufletul de bucurie cand am vazut ca rugamintile sunt primite cu caldura. Multumesc mult. Toate cele bune. Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 05.01.2010, 23:26:31
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de VelvetSky Vezi mesajul
Buna seara. De mult timp citesc acest forum, deocamdata nu am timpul necesar, insa cat de curand o sa incerc sa fiu si eu activ. Pana atunci, am o mare rugaminte. Dar mai intai, vreau sa va felicit, forumul e foarte constructiv, de mare ajutor, ce bine ca exista asa ceva pe internet. sunteti o raza de lumina pentru cititori.

Rugamintea: Daca puteti, indreptati un gand bun catre Adrian, iar daca aveti timp,spuneti o rugaciune, cititi un acatist, treceti pe un pomelnic sau ziceti un scurt ''Doamne ajuta'', trece printr-un moment dificil din viata, care s-ar putea sa aiba un deznodamant vineri. Deocamdata nu intru in detalii, deci va rog sa nu le cereti, fiindca nu m-as simti bine, stiind ca nu pot acorda raspunsuri la eventualele intrebari, desi cer domniilor voastre ajutor. O sa revin eu la momentul potrivit, probabil saptamana viitoare. Precizez ca am indraznit sa cer asa ceva, inspirat fiind de alte persoane care au facut la fel inaintea mea, mi s-a umplut sufletul de bucurie cand am vazut ca rugamintile sunt primite cu caldura. Multumesc mult. Toate cele bune. Doamne ajuta!
Aveti nadejde la Maica Domnului si la Sf.Nectarie din Eghina ca totul va fi bine! Fi-ti cu CREDINTA MARE in Dumnezeu, caci „Tot cel ce va cere cu credinta de la Tatal, in numele Meu, se va da lui!”
__________________
Reply With Quote
  #3  
Vechi 05.01.2010, 23:32:47
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de VelvetSky Vezi mesajul
Buna seara. De mult timp citesc acest forum, deocamdata nu am timpul necesar, insa cat de curand o sa incerc sa fiu si eu activ. Pana atunci, am o mare rugaminte. Dar mai intai, vreau sa va felicit, forumul e foarte constructiv, de mare ajutor, ce bine ca exista asa ceva pe internet. sunteti o raza de lumina pentru cititori.

Rugamintea: Daca puteti, indreptati un gand bun catre Adrian, iar daca aveti timp,spuneti o rugaciune, cititi un acatist, treceti pe un pomelnic sau ziceti un scurt ''Doamne ajuta'', trece printr-un moment dificil din viata, care s-ar putea sa aiba un deznodamant vineri. Deocamdata nu intru in detalii, deci va rog sa nu le cereti, fiindca nu m-as simti bine, stiind ca nu pot acorda raspunsuri la eventualele intrebari, desi cer domniilor voastre ajutor. O sa revin eu la momentul potrivit, probabil saptamana viitoare. Precizez ca am indraznit sa cer asa ceva, inspirat fiind de alte persoane care au facut la fel inaintea mea, mi s-a umplut sufletul de bucurie cand am vazut ca rugamintile sunt primite cu caldura. Multumesc mult. Toate cele bune. Doamne ajuta!
Cu mare drag ! Pe langa Bogdan , care la fel are nevoie de ajutor , il voi pomeni si pe Adrian ,pentru ca Domnul sa-i randuiasca toate cele de trebuinta si sa-l intareasca si sa-l ocroteasca oriunde ar fi , pe cale , pe apa , acasa , la slujba sau la scoala ! Doamne ajuta !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 05.01.2010, 23:33:45
beliver's Avatar
beliver beliver is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2008
Locație: Ardeal
Religia: Ortodox
Mesaje: 158
Implicit

Un gand bun este faptul ca tu te gandesti la Adrian si vrei sa-l ajuti.Ma bucur sa vad asta,dar vreau sa te rog sa nu fii ingrijorat,ca sa nu-i transmiti si lui aceasta ingrijorare.Sa vezi in incercarea aceasta ceea ce este de vazut,anume ca Dumnezeu il incearca pentru ca-l iubeste,si sa ai credinta ca totul va fi bine,indiferent de rezultat.Dumnezeu sa va binecuvanteze pe amandoi,si sa va dea putere.Ma alatur rugaciunilor voastre.Doamne ajuta!
__________________
Veniti la Mine toti cei osteniti si impovarati si Eu va voi odihni,caci jugul Meu este bun si povara Mea este usoara.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 06.01.2010, 05:11:12
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Imparate cel preavesnic, Mangaietorule cel adevarat, Hristoase curateste pe Adrian de toata intinaciunea si necazul precum ai curatit pe cei zece leprosi si il ajuta pe el precum ai ajutat sufletul cel iubitor de argint al lui Zaheu vamesul, ca sa-ti cinte tie cu umilinta Aliluia.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 06.01.2010, 05:54:14
eucred's Avatar
eucred eucred is offline
Member
 
Data înregistrării: 19.11.2009
Locație: ***
Religia: Ortodox
Mesaje: 83
Implicit

Doamne ajuta pe toata lumea.Amin!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 06.01.2010, 08:23:16
umilul umilul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.11.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 175
Implicit

Domnul sa ne ajute la toti, ca dragostea lui e mare si atotcuprinzatoare. Iar lui Adrian multa sanatate, bucurii si impliniri. Un sincer la multi ani pentru toata lumea de pe forum. Pace tuturor si iertati-ma daca v-am gresit !!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 06.01.2010, 12:17:20
alexaa alexaa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.10.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 22
Implicit Doamne ajuta!

Doamne Iisuse Hristoase Mantuitorule, miluieste te rog pe Adrian!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 06.01.2010, 12:44:02
windorin's Avatar
windorin windorin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.402
Implicit

Adrian sa ia Aghiasma Mare pana vineri !

Si sa faca rugaciune. Alaturi de cele putine rugaciuni de pe aici, se va milostivi spre el Domnul.
__________________
"Intru aceasta vor cunoaste toti ca sunteti ucenicii Mei, daca veti avea dragoste unii fata de altii." (Ioan 13,35)
"Va spun ca pentru orice cuvant desert, pe care-l vor rosti, oamenii vor da socoteala in ziua judecatii." (Matei 12,36)

Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Un gand bun pentru un an nou Ana-Maria N Generalitati 48 08.01.2012 01:51:50
Un gand bun de 8 martie adrian010155 Generalitati 33 08.05.2011 22:17:20
Un gand de sfanta Inviere danyel Generalitati 22 06.04.2010 18:13:06
Un gand fara titlu... luchian Generalitati 5 21.03.2009 07:06:19
STEFANE, CE-AI DE GAND? Ioan_Ciobota Generalitati 50 09.10.2007 12:05:15