Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 31.07.2009, 20:17:04
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DanielaVoica Vezi mesajul
Buna ziua, dragi useri!
Nu ma mai intrat de mult pe acest forum. Mi-am amintit de el, dupa ce, la o Biserica din Ploiesti, s-au distribuit unele - pliante cu mesajul lui Arhim justin Parvu de la Manastirea Petru Voda cu privire la microcipurile de care se zvoneste ca se vrea a fi introduse in cartile noastre de identitate. As vrea sa va citez, spre a va cere parerea cu privire al unele afirmatii, care deocamdata din punctul meu de vedere sunt neargumentate:

[COLOR=MediumTurquoise]"Cu multa durere asist, in ultima vreme, la ultimele patimiri ale Crestinatatii[/COLOR].[COLOR=MediumTurquoise]Acesti cip care vrea sa substituie chipul lui Dumnezeu din om este un razboi la adresa Crestinatatii si a persoanei umane, in general.[/COLOR]
[COLOR=MediumTurquoise]""DAca e corect si cinstit ceea ce se face, de ce nu se mediatizeaza, de ce nu se face cunoscut acestui popor? Aceste probleme de o importanta covarsitoare se dezbat, insa la intuneric.. oare ce au de ascuns? oare ce dictatura se mai pregateste si de data aceasta?.... Frati romani, este vorba totusi de identitatea noastra. Cui ne-o vindem?"[/COLOR]

[COLOR=Black]As vrea sa stiu, dumneavoastra ce aprere aveti in legatura cu aceste microcipuri? Prin ce credeti ca ar fi ele in folosul poporului, si de asemeni, ce dezavantaje credeti ca ne aduc? Intelege cineva oare cum "suvbstituie ele echipul lui Dumnezeu in om[/COLOR]"?

Ce conteaza parerea noastra de mireni fata de parerea unui duhovnic ca Pr. Iustin Parvu sau a unui sfant in curs de canonizare, precum Cuviosul Paisie Aghioritul :) ?

Iata apelul original al Pr. Iustin:
http://hristofor.wordpress.com/2009/...-nu-va-temeti/

Si ce scria despre subiect Cuviosul Paisie Aghioritul in 1987 (acu' 22 de ani):
http://www.razboiulnevazut.org/artic...vremurilor-666

Inca ceva:
http://apologeticum.wordpress.com/20...are-de-alarma/

Din toate astea eu inteleg ca cipurile astea sunt un pas premergator pecetluirii proorocita in Cartea Apocalipsei.

Doamne ajuta!

Bogdan.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 28.08.2009, 12:52:03
cosmin95
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

nu se isterizeaza pentru ca massmedia e controlata de masoni
Reply With Quote
  #13  
Vechi 28.08.2009, 14:01:42
metanoia2's Avatar
metanoia2 metanoia2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.08.2009
Locație: Cluj Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 175
Talking Suspect nation

http://www.youtube.com/watch?v=KEbqVo-aRgk - Documentarul te va edifica cu totul in aceasta privinta. Este demonstrat mai mult decat evident adevarul in legatura cu aceasta problema. Vezi si similarele cu End Game si Zeigeist etc. sunt o multime de documentare care iti explica situatia actuala si sunt realizate de englezi, americani, daca cuvantul parintelui Iustin Parvu nu e suficient de credibil pentru unii.
__________________
"Imparate Ceresc Mangaietorule Duhul Adevarului care pretutindenea esti si pe toate le-mplinesti,Vistierul bunatatilor si Datatorule de viata, vino si Te salasluieste intru noi."
Reply With Quote
  #14  
Vechi 13.09.2009, 00:55:47
Antoni0's Avatar
Antoni0 Antoni0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.09.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 693
Implicit

Fratii mei si surorile mele, sa stiti ca aceasta "tehnologie" RFID, nu exista doar in pasapoartele biometrice.

Sunt foarte trist, insa acesta tehnologie satanica e folosita tot mai des.

De exemplu eu am avut abonament la GTT (gen RATB-ul romanesc) pentru a lua tramvaiu, autobuzu si metrou.

Si acest smartcard il tineam in fiecare zi in portofel.

Si acum ce aflu? Ca avea tehnologie RFID! ... Doamne fereste!

Si tata are in masina un dispozitiv pentru a nu se mai opri pe autostrada cand plateste. Si acest dispozitiv se bazeaza tot pe tehnologia RFID.

Si m'am interesat si m'am intristat si mai tare. Multe carti de credit (Visa, Mastercard) folosesc aceasta tehnologie RFID!


Unde am ajuns ...


Edit: din AVIZUL Comitetului Economic și Social European privind identificarea prin Frecvențe Radio (RFID) (aviz exploratoriu)

Identificarea prin frecvențe radio (RFID) este o tehnologie semnificativă, care va deveni cu timpul foarte importantă. Aplicațiile sale prezente și viitoare au potențialul de a îmbunătăți net o gamă largă de activități economice, atât în sectorul public, cât și în cel privat și de a aduce beneficii semnificative ATAT PERSOANELOR, cât și întreprinderilor.

.. beneficii semnificative atat persoanelor ...? Poftim? Ce beneficiu imi aduce? Ca ma pot controla unde merg si stiu cine sunt plus ca pot vedea datele personale?

Si mai zice ca va deveni foarte importanta! Deci viitorul este RFID! Dar tre' sa ne opunem!



Si aici, ... extaz:

Aria de acoperire a unui sistem RFID depinde de frecvența radio, de puterea dispozitivului de citire și de natura materialului aflat între etichetă și dispozitiv. În cazul sistemelor pasive, aceasta poate atinge câțiva metri, dar poate depăși 100 de metri în cazul celor active.


Vin vremuri grele!

Last edited by Antoni0; 13.09.2009 at 01:12:29.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 13.09.2009, 04:01:11
Nevrednicul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Antoni0 Vezi mesajul
Vin vremuri grele!
Wow,chiar asa? Abia acum te-ai prins? ???
Reply With Quote
  #16  
Vechi 13.09.2009, 04:21:53
Antoni0's Avatar
Antoni0 Antoni0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.09.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 693
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nevrednicul Vezi mesajul
Wow,chiar asa? Abia acum te-ai prins? ???
Stii vorba aia... daca taceai filosof ramaneai!
Reply With Quote
  #17  
Vechi 15.09.2009, 09:18:15
camidece
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit da, e o schimbare

Sunt de acord ca este o situatie grava si degradanta pentru ca se trece la un alt nivel de constiinta. Ca roman plecat de ceva vreme in occident unde tehnca aceasta se foloseste de ceva vreme, pot sa confirm ca este e tehnica satanica, introduce mentalitatea Big Brother, de urmarire a fiintei umane, care dupa parerea mea nu se face neaparat fizic (desi pioni fizici se gasesc) ci se face mai ales in duh. Duce la o slabire a raporturilor directe intre oameni si la cresterea suspiciunii si temerii ca viata privata iti poate fi invadata. Raporturile profesionale se degradeaza prin aceea ca profesorul, medicul, lucratorul de la ghiseu etc. care accepta aceasta "profesionalizare" a noului misionarism satanaic isi depasesc limitele etice impuse de profesia lor si devin mici propavaduitori ai "noii religii", sau dupa caz judecatori sau tortionari. Societatea pe care o asteptai democratica este de fapt o dictatura a viciului pentru ca judecatile nu se fac dupa masura dreptatii lui Dumnezeu si a iubirii aproapelui ci dupa legea talionului si a scoaterii paiului din ochiul celalalt fara a lua seama la barna din ochiul propriu.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 15.09.2009, 09:51:28
archanghel
Guest
 
Mesaje: n/a
Smile

Citat:
În prealabil postat de DanielaVoica Vezi mesajul
Buna ziua, dragi useri!
Nu ma mai intrat de mult pe acest forum. Mi-am amintit de el, dupa ce, la o Biserica din Ploiesti, s-au distribuit unele - pliante cu mesajul lui Arhim justin Parvu de la Manastirea Petru Voda cu privire la microcipurile de care se zvoneste ca se vrea a fi introduse in cartile noastre de identitate. As vrea sa va citez, spre a va cere parerea cu privire al unele afirmatii, care deocamdata din punctul meu de vedere sunt neargumentate:

[COLOR=MediumTurquoise]"Cu multa durere asist, in ultima vreme, la ultimele patimiri ale Crestinatatii[/COLOR].[COLOR=MediumTurquoise]Acesti cip care vrea sa substituie chipul lui Dumnezeu din om este un razboi la adresa Crestinatatii si a persoanei umane, in general.
""DAca e corect si cinstit ceea ce se face, de ce nu se mediatizeaza, de ce nu se face cunoscut acestui popor? Aceste probleme de o importanta covarsitoare se dezbat, insa la intuneric.. oare ce au de ascuns? oare ce dictatura se mai pregateste si de data aceasta?.... Frati romani, este vorba totusi de identitatea noastra. Cui ne-o vindem?"[/COLOR]

[COLOR=Black]As vrea sa stiu, dumneavoastra ce aprere aveti in legatura cu aceste microcipuri? Prin ce credeti ca ar fi ele in folosul poporului, si de asemeni, ce dezavantaje credeti ca ne aduc? Intelege cineva oare cum "suvbstituie ele echipul lui Dumnezeu in om[/COLOR]"?
Vizavi de subiect,citeva cuvinte.
Tehnologia RFID exista si este la inceput de drum,prima tara care o TESTEAZA,cu totalul acord oficial si CONSTIENT este Romania.Actualul pas al tehnologiei este de a implementa OBISNUINTA cu aceste cipuri,in scurt timp (20 de ani,dupa un oficial american) urmind cipurile de generatia a doua.A doua generatie va inhiba/anihila sentimentele pentru Dumnezeu,cultivind sentimente de DORINTE,MANIE,MINDRIE,FRICA,DEPRESIE etc,dupa cum vor muschii lor.Efectul este ca Evolutia spirituala NU se mai produce (ea exista dar foarte lent,independent de partea constienta din om).Partea dureroasa este ca Biserica noastra,vizavi de acestea,a adoptat o pozitie de ''NU STIM CE POZITIE SA LUAM'.Daca parintele x,y,z si-a exprimat parerea,este o parere personala,si NU reprezinta parerea Biserici noastre.Pozitia ei este una de INTRE PRO SI CONTRA,adica NECLARA.Doar atata poate sa faca Biserica noastra ?Ar trebuie mobilizati TOTI credinciosii,CA SI CUM AR FI PASTELE pentru o pozitie CONTRA,pentru ca ASTA TREBUIE EI SA FACA,ei sint pastorii si noi turma,si...multe ar fi de spus aici,dar...destul.
Amin.
PS: NIMENI nu va fi obligat sa-si puna semn pe mina/frunte,vor veni de bunavoie ca urmare a imposibilitatii de procurare a celor necesare,banii vor disparea,creditul va fi continut de cip..etc..stop.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 15.09.2009, 10:08:09
camidece
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit diavolul este un mare loser

....A pierdut demult razboiul cu Dumnezeu, dar din pacate mai are de facut victorii aici pe Pamant, printre oameni.

Socitatea ESTE mobilizata. In timp ce diavolul se joaca cu mintea omului si-l impinge la osandirea aproapelui laudandu-se apoi cu ispravile lui ca si comerciantii prosti prin reclame publicitare de ia-ma nene ca-s ieftin si bun, Dumnezeu isi face lucrarea Adevarului in omul care Il cauta pe El.

Cind Dumnezeu a spus ca va preface stiinta omului in nebunie cred ca s-a referit si la momentul asta al "evolutiei" tehnicii moderne in care tehnica da mana cu paranormalul adica cu duhurile spurcate ale minciunii si inselarii in care cei care l-au pierdut pe Dumnezeu adevrat cred. Este o lucrare de inselare pe care oamneii care nu-L iubesc pe Hristos o imbratiseaza spre caderea lor.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 15.09.2009, 10:19:27
archanghel
Guest
 
Mesaje: n/a
Smile

[COLOR=Black]As vrea sa stiu, dumneavoastra ce aprere aveti in legatura cu aceste microcipuri? Prin ce credeti ca ar fi ele in folosul poporului, si de asemeni, ce dezavantaje credeti ca ne aduc? Intelege cineva oare cum "suvbstituie ele echipul lui Dumnezeu in om[/COLOR]"?[/quote]
S-a descoperit ca o unda energetica,produce in orice om,sentimentul de MINIE,DORINTA etc...de la distanta fara ca acel om sa stie DE CE SE MAINIE.Tehnologia exista.Pentru al cauta pe Dumnezeu,ai nevoie de liniste si calm.Treptele catre Dumnezeu apar asa,incepind de la cel mai scazut nivel:
APATIA/VINOVATIA
SUFERINTA
FRICA
DORINTA
MANIA
MANDRIA
.............fara PUTERE de la Dumnezeu.
CURAJ
NEUTRALITATE
ACCEPTARE
DISPONIBILITATE
RATIUNE
IUBIRE
IUBIRE FARA CONDITII
..................sprijinul PUTERII este prezent.
PACEA...
.............
Aceste sentimente SINT/CONSTITUIE omul.Mergi la cumparaturi ? Esti DORINTA.Te certi ? Esti MANIA.Nu sti ce sa faci ?SUFERI si visezi pentru ca NU TE SIMTI BINE in acea clipa/secunda...etc.
Aceste cipuri,vor avea''grije'' in mod automat sa mentina oamenii in sinul primelor 7 sentimente subconstiente,lipsite de puterea spirituala (80% din populatia Romaniei se situeaza acolo),iar aparitia cipurilor,este raspunsul stapinitorului acestui veac,la avansul tot mai ferm al omenirii pe calea spirituala spre Dumnezeu.
PS: folosul poporului nu exista...doar iluzia despre folosul poporului exista,totul este politica,priveste MAI DEPARTE,nu te opri aici.
Si o scurta povestire reala de aici de unde sint :
Aveam un vecin,care tot timpul spunea/lauda mai pe ocolite...pai,am apartament,am masina si bani in banca..oooo,da sa vez ce serviciu am avut eu...etc,etc...si...de vre-o 2 luni,s-a dus dincolo.Si stau si privesc si observ ca: masina lui e TOT aici,apartamentul este TOT aici,etc,etc..dar EL NU MAI ESTE AICI.
Concluzie :EL NU AVEA NIMIC....''ELE''al aveau pe EL.Aveti grije sa nu va aibe nimeni.
Amin.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre pasaportul,permisul de conducere si buletinul biometric mihailt Generalitati 6 13.10.2010 13:24:56
permis biometric cosmin95 Generalitati 8 30.08.2009 16:11:12
Pentru a calatori in UE nu e nevoie de pasaport biometric! mihailt Generalitati 3 26.02.2009 16:54:39