Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 26.05.2011, 07:05:42
bitea48 bitea48 is offline
 
Data înregistrării: 01.08.2009
Mesaje: 1
Implicit medic doresc angajare voluntar

Sunt MEDIC,pens.,si doresc sa

profesez GRATUIT,,daca aveti

nevoie de medic.

Last edited by bitea48; 26.05.2011 at 07:21:10.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 26.05.2011, 09:53:02
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Ajutați-i pe cei de la Valea Plopului și Dumnezeu vă va milui însutit ca răspuns.

Isaia 58

6. Nu știți voi postul care Îmi place? - zice Domnul. Rupeți lanțurile nedreptății, dezlegați legăturile jugului, dați drumul celor asupriți și sfărâmați jugul lor.
7. Împarte pâinea ta cu cel flămând, adăpostește în casă pe cel sărman, pe cel gol îmbracă-l și nu te ascunde de cel de un neam cu tine.
8. Atunci lumina ta va răsări ca zorile și tămăduirea ta se va grăbi. Dreptatea ta va merge înaintea ta, iar în urma ta slava lui Dumnezeu.
9. Atunci vei striga și Domnul te va auzi; la strigătul tău El va zice: Iată-mă! Dacă tu îndepărtezi din mijlocul tău asuprirea, amenințarea cu mâna și cuvântul de cârtire,
10. Dacă dai pâinea ta celui flămând și tu saturi sufletul amărât, lumina ta va răsări în întuneric și bezna ta va fi ca miezul zilei.
11. Domnul te va călăuzi necontenit și în pustiu va sătura sufletul tău. El va da tărie oaselor tale și vei fi ca o grădină adăpată, ca un izvor de apă vie, care nu seacă niciodată.

Adevărat grăiește Domnul.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 26.05.2011, 10:19:33
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bitea48 Vezi mesajul
Sunt MEDIC,pens.,si doresc sa

profesez GRATUIT,,daca aveti

nevoie de medic.
Dacă sunteți bucureștean, există un cabinet care, cel puțin acum vreo doi ani, căuta voluntari. Este un cabinet parohial, în curtea unei biserici noi de pe malul lacului Balta Albă, exact vizavi de magazinul Titan. Biserica este în stil maramureșean, din lemn, imposibil să o confundați. Poate dl cristiboss are informații mai multe și mai actuale, este parohia vecină frăției sale.

Mai există numeroase așezăminte ale BOR pentru bătrâni. Unul dintre ele este chiar în "buricul târgului", la poalele Dealului Patriarhiei, exact vizavi de Inst Teologic, mai cunoscut ca "Fabrica de popi". E bine dotat, bătrânii sunt îngrijiți cum trebuie acolo. Nu același lucru se poate spune despre un așezământ al măicuțelor de la Pasărea, chiar lângă mănăstirea Pasărea: acolo măicuțele par un pic depășite de situație și ar fi multă nevoie de dv.

Dacă nu vă deranjează conlucrarea cu catolicii, aveți aici legătura cu Caritas București: http://www.caritasbucuresti.org/
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote
  #4  
Vechi 26.05.2011, 18:22:32
elizabeth_sv elizabeth_sv is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.02.2008
Locație: uk
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru elizabeth_sv
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bitea48 Vezi mesajul
Sunt MEDIC,pens.,si doresc sa

profesez GRATUIT,,daca aveti

nevoie de medic.
Domnule bitea48, v-am lasat mesaj pe privat.MAi sunteti interesat de datele de contact ale Parintelui Tanase?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ajutor pentru valea plopului Chrisu Reguli generale de utilizare a forumului 29 12.04.2012 00:10:28
Incendiu la asezamantul de la Valea Plopului Veniamin Stiri, actualitati, anunturi 2 17.12.2011 21:08:01
Copiii din Valea Plopului Florin-Ionut Generalitati 34 05.03.2011 15:01:27
2% pentru copiii de la Valea Plopului gigelchiazna Stiri, actualitati, anunturi 1 04.10.2009 20:12:07
2 % din impozit pt copiii de la Valea Plopului florina.stan Stiri, actualitati, anunturi 3 07.01.2009 21:16:46