Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #81  
Vechi 12.11.2010, 20:33:58
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Am ajuns si eu la concluzia ca singurul razboi de care trebuie sa ne temem mereu si acum,este razboiul dintre bine si rau din sufletul nostru.Razboiul pe care il ducem cu ispitele,necuratul si pacatele care trebuie sa aiba ca cel castigator binele.Ma insel?
Reply With Quote
  #82  
Vechi 13.11.2010, 00:27:15
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
T34 a fost un tanc pe care Duhul Sfant i-a inspirat cum sa il faca pe ingineri rusi crestin ortodocsi ca era mai bun decat cele nemtesti.
Domnule, matale sunteti precum acei atleti incredibil de talentati care au fost, la viata lor, detinatorii recordului mondial la alergare sau aruncarea greutatii de n-shpe ori. La fiecare campionat mondial veneau cu un nou record.


Asa si cu recordul de aberatie. Aproape zilnic produceti cate o perla ca cea de mai sus, care le intrece pe toate celelalte de dinainte.
Reply With Quote
  #83  
Vechi 13.11.2010, 00:50:26
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Mai frate pai nu stiu ca nu am cautat in istorie da oricum pentru ingineri germani a durat mult cred sa isi proiecteze respectivele tancuri.
Si cu toate aceasta a dat preabunul Dumnezeu prin capul unui inginer/ingineri rusi cum sa faca un blindaj nou la acel tanc,anume blindajul neregulat si era foarte greu de tras prin acel blindaj cu obuze si gloante.
Vezi ca zice pe wikipedia mai multe tancuri s-au stricate ca nu erau extraordinar asamblate decat au fost distruse de nazisti.
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.
Reply With Quote
  #84  
Vechi 13.11.2010, 04:12:52
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

In primul rind in fata tancurilor T34 erau Arhanghelii Mihail si Gavriil, acela era scutul rusilor! si de aceea au invins fiara catolica( evident putregaiul teuton-arian)
Reply With Quote
  #85  
Vechi 13.11.2010, 06:46:27
getasart's Avatar
getasart getasart is offline
Member
 
Data înregistrării: 12.08.2005
Locație: Roman- Neamt
Religia: Ortodox
Mesaje: 58
Implicit

de ce nu cititi APOCALIPSA dupa Ioan,sa vedti cit de clar explica acolo tot demersul?
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #86  
Vechi 14.11.2010, 14:11:08
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.049
Implicit

Totusi un asa-zis al 3 lea razboi mondial ar putea fi asociat cu sfarsitul lumii?
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote
  #87  
Vechi 14.11.2010, 14:38:46
daniil96 daniil96 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.09.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
Totusi un asa-zis al 3 lea razboi mondial ar putea fi asociat cu sfarsitul lumii?
pe scurt, nimeni nu stie

acum parerea mea ... eu cred ca se apropie un razboi ... dar nu inseamna ca vine sfarsitul lumii
Reply With Quote
  #88  
Vechi 21.11.2010, 20:58:38
zeitgeist zeitgeist is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.08.2010
Mesaje: 11
Implicit z

Al 3 lea razboi mondial a inceput de cativa ani,dar e setat pe invizibil,se poarta pe doua fronturi:distrugerea economiei,si distrugerea omului prin mancare modificata genetic-codex alimentarius,incepand cu 2011 toti romanii vor fi obligati sa ai aiba card de sanatate cu cip.urmeaza buletinul,apoi bratul drept al fiecaruia dintre noi,respect pt masonerie.de ce?pt ca oamenii sunt atat de prosti mai ales romanii,habar nu au pe ce lume traiesc,au in cap doar sex,bautura si femei,ai cine are beneficiu?logic elita puterii,romanii sunt atat de prosti si manipulati incat ei cred ca vor scapa daca pleaca in afara,haha fals.din cauza omului prost si tampit s-a ajuns aici,pt ca omului nu-i place sa se informeze si sa fie solidar ii place sa suga,ii plac femei bautura si altele.cat despre mine,e problema lor ce fac,eu niciodata nu imi voi vinde sufletul la nenorocitii astia
Reply With Quote
  #89  
Vechi 22.11.2010, 15:52:13
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit N-or fi atat de prosti!

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Credeti ca va veni?Inainte de accidentul aviatic in care a murit presedintele polonez si alti oameni cu nume politic se tot discuta despre al treilea razboi mondial ......................Saraca Polonie cat are de suferit.Credeti intr-un eventual al treilea razboi mondial?Credeti ca Rusia are vreo legatura cu tragedia aviatica,cu moartea presedintelui polonez?Credeti ca Rusia pune la cale ceva?
Si totodata Dumnezeu sa-i odihneasca in pace pe cei ce au trecut la cele Sfinte in urma acestei mari tragedii.
Ii crezi chiar atat de prosti? Sa-i cheme la ei, sa-i lase sa mearga la Smolensk si sa-i ucida in propria lor ograda?
Oare nu e mai credibila o alta varianta? Cine voia sa le puna in carca aceasta tragedie? Cui foloseste? Rusilor in nici un caz....

Dar UE ti se pare mai benefica? Cu toate aceste tratate care desfiinteaza neamuri, popoare, care desfiinteaza alimentatia traditionala, tratamentele populare naturiste (de la anul adio ceaiuri, tincturi, extrase din plante, nici macar papadia sau musetelul nu se va mai putea comercializa fara a se obtine autorizare care e extrem de imbarligata-printre altele trebuie sa se dovedeasca stiintific ca au avut rezultate in anumite afectiuni, dupa un studiu de cel putin 15 ani), compromit ortodoxia si catolicismul (cele mai vechi si mai mari religii crestine), legalizeaza si incurajeaza homosexualitatea (Sodoma si Gomora...), vor sa ne cipuiasca si multe altele.
Ce incredere sa am in acesti acesti antioameni, antiomenire de la UE?
De ce sunt Grecia, Romania, Bulgaria (tari ortodoxe, in Bulgaria ponderea e putin mai mica, au multi musulmani) sunt cele mai sarace tari ale UE? Nu v-ati intrebat? De ce fosta Yugoslavie a fost faramitata? Stat preponderent ortodox..

Nu uitati ca rusii, marea lor majoritate, sunt ortodocsi, iar dupa caderea lui Gorbaciov s-au intors la religia lor crestina mai indarjiti ca niciodata. Diveevo, Pecerskaia, Optina, si alte lacasuri aduna mii de rusi, reintorsi catre Dumnezeu si nu numai rusi.
Nu uitati ca la Diveevo, Maica Sfanta a mers cu picioarele pe pamant [procesiunea de la Diveevo (Kanafka), care se desfasoara in fiecare zi] iar acolo va fi singurul loc din lume unde anticristul nu va putea patrunde, caci pe locul unde Maica Sfanta a atins pamantul se va inalta zid de foc pana la cer, va fi singurul loc de pe pamant unde se va savarsi Sfanta Liturghie in vremurile de pe urma, si unde se vor ruga pentru toata omenirea (ne-a spus Parintele Serafim de la Casiel).

Last edited by Adriana Cluj; 22.11.2010 at 16:02:15.
Reply With Quote
  #90  
Vechi 22.11.2010, 16:47:44
Jamaica Jamaica is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 358
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Cu toate aceste tratate care desfiinteaza neamuri, popoare, care desfiinteaza alimentatia traditionala, tratamentele populare naturiste (de la anul adio ceaiuri, tincturi, extrase din plante, nici macar papadia sau musetelul nu se va mai putea comercializa fara a se obtine autorizare care e extrem de imbarligata-printre altele trebuie sa se dovedeasca stiintific ca au avut rezultate in anumite afectiuni, dupa un studiu de cel putin 15 ani),
pt cine doreste sa sustina medicina naturista , rog sa semneze aceasta petitie :
http://www.eu-referendum.org/english...l_remedies.php
__________________
„Dumnezeu poartă pașii omului”
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cel de-al 3-lea razboi mondial: foarte curand?! adelin Generalitati 67 03.02.2013 09:29:47
Vine al treilea razbel mondial! mihailt Generalitati 81 18.10.2010 17:31:18
Avionul presedintelui Poloniei s-a prabusit Mihnea Dragomir Stiri, actualitati, anunturi 43 30.04.2010 11:33:10
Sunt vinovata... Simona-Marilena Generalitati 19 08.10.2009 18:15:29