Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Botezul
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #24  
Vechi 07.01.2015, 21:55:19
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Smile

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Multumesc Sophia,asta probabil ca a fost si voia Domnului.
A vrut sa fac eu pt ca nu avea pe nimeni,dar cum a avut si alte variante,m-a pus pe liber!
Nasterea Domnului cu bucurie iti doresc!
Cristina draga, in tot raul asta e si un lucru bun. E mai bine sa suferi un pic acum si sa iti treaca apoi, decat sa ramai cu fustrarea o viata intreaga ca finul tau, fata de care ti-ai luat un angajament in fata Domnului nu e dus la Biserica, nu e impartasit, sta departe de cele sfinte sau, mai rau chiar, creste cu o atitudine hulitoare, de razvratire impotriva Domnului!
Ca o metoda de preventie, nu lasa mintea sa faca proiectii! Ca te vei rani tocmai in ele! Ia lucrurile ca atare si incearca sa gasesti solutia pe moment fara a planui inainte! Ca asta e puntea prin care intra vrajmasul si te raneste!

Stii, nu toate cererile noastre bune ne sunt si de folos. Iar Domnul, care in prestinta Sa, vede evolutia tuturor actiunilor noastre, ne pazeste de lucruri care ne-ar rani mai tare apoi! Sanatate si putere multa!
Am incredintarea ca vei fii o nasica minunata, daca lucrul asta va fii in folosul tau! Iar de nu, mergi inainte ca sunt alte lucruri minunate pe care le poti face!

Domnul sa iti daruiasca un an cu bucurie, si sa puna o picatura de balsam ceresc, pe rana aceasta inca deschisa!
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
 

Tags
botez, perioada optima botez, varsta copilului la botez

Thread Tools
Moduri de afișare