Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 20.08.2010, 02:16:23
tot-Laurentiu's Avatar
tot-Laurentiu tot-Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 553
Implicit Invitatie m.a.i : Cartea electronica de identitate in dezbatere publica

In conformitate cu prevederile art.6 alin.(7) din Legea nr.52/2003 privind transparenta decizionala in administratia publica, Ministerul Administratiei si Internelor organizeaza vineri, 20 august a.c., ora 12.00, o dezbatere publica privind proiectul de Ordonanta a Guvernului pentru modificarea si completarea Ordonantei de urgenta a Guvernului nr. 97/2005 privind evidenta, domiciliul, resedinta si actele de identitate ale cetatenilor romani si pentru completarea Ordonantei de urgenta a Guvernului nr.102/2005 privind libera circulatie pe teritoriul Romaniei a cetatenilor statelor membre ale Uniunii Europene si Spatiului Economic European, la care vor participa atat reprezentați ai M.A.I. cat si ai societății civile.

In acest sens, va adresam invitatia de a lua parte la aceasta activitate, care va fi organizata la sediul Ministerului Administrației si Internelor (Piata Revolutiei, nr.1A, Sector 1), Sala de Marmura, etaj II, intrarea A1.
__________________________________________________ ______________________________
Postat la ora 14:09, marți, 17 august 2010
Serviciul Comunicare
Sursa :Direcția Informare și Relații Publice - Ministerul Administrației și Internelor --> http://www.comunicare.mai.gov.ro/sti..._from=&ucat=6&

Last edited by tot-Laurentiu; 30.05.2016 at 04:49:00.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 20.08.2010, 11:27:11
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Si cu ce folos? E de ochii lumii. Credeti ca cedeaza diavolul asa de usor?
Reply With Quote
  #3  
Vechi 20.08.2010, 13:33:22
Pelerinul's Avatar
Pelerinul Pelerinul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.04.2010
Locație: Bacau
Religia: Ortodox
Mesaje: 112
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Si cu ce folos? E de ochii lumii. Credeti ca cedeaza diavolul asa de usor?
Macar ai constiinta curata ca ai particpiat.
__________________
"Nimic nu poate inlocui crestinismul; nici toată cultură antică precrestină. Eu sînt de părere că apogeul Europei nu e la Atena, ci în Evul Mediu, cînd Dumnezeu umbla din casă în casă. Eu definesc strălucirea epocilor istorice în functie de geniul religios al epocii, nu în functie de isprăvi politice"
Reply With Quote
  #4  
Vechi 20.08.2010, 13:47:43
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Buna treaba ! Pe ei !
Reply With Quote
  #5  
Vechi 20.08.2010, 14:06:52
Mar1vs Mar1vs is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.08.2010
Locație: Piatra Neamt
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 17
Question

Eu inca n-am inteles de ce sunteti impotriva C.I. electronica... (sau nu sunteti impotriva?). Am auzit diferite teorii si argumente pro si contra, dar tot nu-mi dau seama concret de ce atata "galagie" pentru un asemenea lucru...

Explicati-mi, va rog, sa stiu si eu: ce rau/bine la cartea de indentitate "electronica" ?? Lamuriti-ma si pe mine...
:-?

Last edited by Mar1vs; 20.08.2010 at 14:13:02.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 20.08.2010, 14:25:02
Pelerinul's Avatar
Pelerinul Pelerinul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.04.2010
Locație: Bacau
Religia: Ortodox
Mesaje: 112
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mar1vs Vezi mesajul
Eu inca n-am inteles de ce sunteti impotriva C.I. electronica... (sau nu sunteti impotriva?). Am auzit diferite teorii si argumente pro si contra, dar tot nu-mi dau seama concret de ce atata "galagie" pentru un asemenea lucru...

Explicati-mi, va rog, sa stiu si eu: ce rau/bine la cartea de indentitate "electronica" ?? Lamuriti-ma si pe mine...
:-?
E o ingradire a libertatii. Din moment ce n-am strigat Allah Akbar si n-am deturnat avioane nu vad de ce trebuie sa fiu amprentat facial, digital si imprimat intr-un cip cu radio-frecventa. Unde mai e demnitatea si libertatea mea ca individ daca sunt insemnat ca un bou intr-o cireada. Am dat in cap la cineva ca sa fiu pus in lanturi si monitorizat in societate?
De unde a venit toata nevoia asta de siguranta? De la 9/11
__________________
"Nimic nu poate inlocui crestinismul; nici toată cultură antică precrestină. Eu sînt de părere că apogeul Europei nu e la Atena, ci în Evul Mediu, cînd Dumnezeu umbla din casă în casă. Eu definesc strălucirea epocilor istorice în functie de geniul religios al epocii, nu în functie de isprăvi politice"
Reply With Quote
  #7  
Vechi 25.08.2010, 15:25:12
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mar1vs Vezi mesajul
Eu inca n-am inteles de ce sunteti impotriva C.I. electronica... (sau nu sunteti impotriva?). Am auzit diferite teorii si argumente pro si contra, dar tot nu-mi dau seama concret de ce atata "galagie" pentru un asemenea lucru...

Explicati-mi, va rog, sa stiu si eu: ce rau/bine la cartea de indentitate "electronica" ?? Lamuriti-ma si pe mine...
:-?
La spate o să aibă cornițe... nu e clar? O să aibă cornițe! Un părinte pustnic a zis, și a mai zis că un părinte bătrân, monah atât a zis: interesul poartă fesul!

Deci minteresul poartă fesul, fesul turcesc sau turbanul babanul, și deci noua carte electronică de identitate cu cip o să aibă la spate cornițe! Și o să fii băgat în munci... în muncile iadului dacă o primești, dacă te învoiești cu tot ceea ce vrea avocățețelașașul gLumeail și GriJuil, mare nimfoman de criză și de la ciudă, că cică ș-o pierdut tăț... banii, la ruletă rusească... jucată acum la masa verde la față a lu' UE... jucată uite cam așa.

Last edited by vsovivi; 25.08.2010 at 15:49:18.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cine vrea sa aiva arsa cartea pacatelor: Cartea lui Iosif tamplarul spre_rasarit Generalitati 1 29.12.2011 13:04:00
Invitatie la rugaciune publica Man Teo Generalitati 0 11.08.2011 14:05:18
Cartea de istorie vs Cartea Vietii cornel cornel Intrebari utilizatori 0 18.01.2011 16:01:21
Dezbatere ortodocsi-baptisti; Chisinau Ioana-Andreea Secte si culte 44 06.11.2010 21:39:48