Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 04.01.2011, 18:37:50
cristian67
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit la multi ani,ANDREI

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Cristian, chiar in asa hal te-au adus gasca lui Basescu?
Asta-i sufrageria ta?
In timp ce golanii astia se plimba in iahturi, mercedesuri si se uita la filme pe plasma TV de 61 de inci, tu te folosesti de sapaliga de lemn si buturugi in loc de scaune si masa.
Chiar ca esti patriot! :)
"Sa traiesti bine!"
In primul rand,LA MULTI ANI frate Andrei si Dumnezeu sa te ajute in tot ce faci bine,adica vreau sa zic binele pe care-L vrea Dumnezeu,ci nu binele izvorat din minti intunecate care privesc ore-n sir la plasmele de care vorbesti tu.Sunt chiar fericit Andrei,chiar mi-as dori o sufragerie ca cea din imagine si cred ca nu e cazul sa-ti faci mari probleme pt. mine.Golanii de care spui tu se vor plimba in vesnicie probabil in alte mijloace de transport,are cine sa-i judece,nu sunt nici eu,nici tu,si nimeni dintre noi in masura sa ne punem in scaunul judecatorului,problema noastra e sa ne plangem mereu faradelegile pe care le facem noi,si sa cerem in fiecare iertare pt. ele Bunului DUMNEZEU.Cand vei inceta sa mai privesti in ograda fratelui tau si sa-l judeci,si te vei vedea pe tine cel mai rau dintre toti,vei fi pe drumul cel bun.Da,sunt fericit ca sunt roman,ca unul din fratii mei esti tu Andrei,o piesa scartaietoare in mecanismul mantuirii.Dumnezeu sa ne ajute,sa nu mai spunem raului bine,si invers!
Reply With Quote
  #22  
Vechi 04.01.2011, 18:43:12
codana's Avatar
codana codana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.06.2008
Locație: Botosani
Religia: Ortodox
Mesaje: 523
Implicit salut,cristian67

Citat:
În prealabil postat de cristian67 Vezi mesajul
wow,si ce mancare iese din acele oale
__________________
Ioan,3.16;1Corinteni,13.4-7
Reply With Quote
  #23  
Vechi 04.01.2011, 18:47:21
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Frumoasa imagine..imi aminteste de ..romania!...originala
Reply With Quote
  #24  
Vechi 04.01.2011, 21:10:31
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Mda, vise placute! :)

PS Ai uitat sa precizezi:
"Cind vin in Romania cu buzunarele doldora de Euro, simt ca intineresc, creste inma-n mine, oare nu-i asa? :))
....
Iar mai tirziu...., dupa ce Basescu cu gasca lui de hoti si golani mi-i papa, trebuie sa fug repede inapoi intr-o "tara nordica" sa produc altii ca la anu' sa RE-intineresc :)
Andrei, vrei sa spui ca in Romania sunt numai saraci si doar cei din strainatate au bani?!? Te inseli iar si iar...
Eu vorbeam de starea mea sufleteasca, in cazul in care nu ai inteles.
In drumurile mele pe la manastiri nu am intalnit nici o gasca de golani.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 04.01.2011, 21:20:29
Pr. Gheorghe
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Aceasta imagine nu este politica, ci doar trista privire la realitatea de azi!

Reply With Quote
  #26  
Vechi 04.01.2011, 21:29:05
Pr. Gheorghe
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Asemenea!



Reply With Quote
  #27  
Vechi 04.01.2011, 21:39:04
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iulyaan Vezi mesajul
pentru oameni si pentru forumisti
Ma intreb pana cand mai traim in ignoranta si lascivitateaa asta?Mai iubeste cineva romania?Mai este cineva PATRIOT?
Da,domnilor PATRIOTISMUL mai este in noi?Nu am mai scris de ceva timp pe acest forum tocmai din cauza asta.Am mai adus aminte de aceste probleme si mai aveam putin si eram linsat.Va sperie acest cuvant?Va sperie sa va invatati copii ca a fi patriot este ceva demn?Copilul meu..........are 1 an.........VA INVATA ce este romania si ce este PATRIOTISMUL.Incultura este cel mai dramatic fenomen al tarii.Nu mai vorbesc de paranoismul in care traim.In orice vedem o lucratura,in orice cuvant al unui inalt prelat vedem o dezicere de la adevarata credinta,DAR NOI,pentru Dumnezeu,PE NOI ne vedem vreodata?
Haideti sa ne intoarcem la ADEVARATA CREDINTA si sa ne unim pentru a face ceva in aceasta tara si sa nu ne mai certam pe aceste milioane de forumuri.Sunt atatea glasuri care daca se vor uni intr-un singur glas poate schimba ceva.Haideti la o impacare intre noi si sa facem ceva.Macar noi.
Sa ne rugam la Dumnezeu Mantuitorul sa reverse peste noi intelepciune si intelegere.Amin
Si eu sunt de parere ca numai intoarcerea la ortodoxie poate salva Romania.

Dar nu stiu daca se va intampla.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 04.01.2011, 21:48:01
I.Calin's Avatar
I.Calin I.Calin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 822
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Pr. Gheorghe Vezi mesajul

De acord, nu e un act de smerenie slujind lui Mamona, adică tăcând din gură, punându-ți mâinile la ochi și astupându-ți urechile.

Doamne ajută!
__________________
Mulțumescu-Ți Ție, Doamne, pentru toate, pentru fiecare zi și pentru moartea ce va veni, Te ascult, Doamne și nici măcar după ascultare, nu-mi da mie, ci numai după voia Ta, ajută-mi părtaș să fiu binecuvântărilor Tale, acum și întru împărăția Ta. Amin.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 04.01.2011, 21:57:17
cristian67
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Reply With Quote
  #30  
Vechi 04.01.2011, 22:33:35
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Pr. Gheorghe Vezi mesajul
Nu am inteles care-i treaba cu pisica asta alba cu cinci degete?
Are cumva de a face cu aruncatul pisicii moarte in ograda altuia?:)))
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Preoti fara har? costel Preotia (Hirotonia) 82 03.08.2012 16:19:07
fara ulei MANUELA Postul 27 03.08.2011 13:31:13
O lume fara Dumnezeu si fara suflet alicette Intrebari utilizatori 1 01.04.2011 23:38:40
12 fara 5.... eodor nastasa Generalitati 8 13.07.2010 15:02:37
fara casa, dar nu fara credinta! mirelat Stiri, actualitati, anunturi 5 07.08.2008 21:07:42