Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 21.10.2011, 16:53:42
Ana-Maria N's Avatar
Ana-Maria N Ana-Maria N is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.08.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 353
Unhappy

Daniel, eu sunt singura care a gresit fata de tine. Inca o data, te rog, iarta-ma! Neatentia la detalii m-a facut sa nu am gandul cel bun. Domnul mi-a aratat, insa ca am gresit. Te rog accepta-mi scuzele! Merit toata osanda din partea ta! Am gresit tare...
__________________
'Fara Duhul Sfant, omul nu e decat lut si pacat.'(Sf Siluan Athonitul)
'Domnul stie ca suferi, dar iubirea Lui straluceste peste tine asa cum soarele straluceste peste lume. Nu te teme! E spre binele tau.'(Sf Siluan Athonitul)
Reply With Quote
  #52  
Vechi 23.10.2011, 03:42:39
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Cum poti spune asa ceva Daniel???

"mda asta este bataie de joc va doresc multa sanatate daca va place sa radeti de oameni fara ajutor"
Unde este oare aceasta bataie de joc despre care vorbesti?Cata sanatate ne doresti oare din inima ta?

Cum poti gandi asa ceva Daniel despre oameni de pe acest forum te rog?Chiar nu ai fost ajutat dastul?Gandestete foarte bine inainte de a spune asa ceva te rog .
Putini au fost ajuta-ti cat tine si de alti s-a vorbit in fel si chip dar au stiut a merge inainte.
Am avut onoarea a te cunoaste si mi-ai parut un baiat extraodinar prin forta ta interioara mai ales de a zambi si a lua viata asa cum ti-a fost daruita,un baiat de la care multi ar putea invata cate ceva dar acum...........
Uiti ca Dumnezeu ti-a daruit o sotie sau prietena ,tu sti care din ele este,o sora si un nepot bun ce au grija de tine .Te-ai gandit cati oare au acest noroc?Cati oare tremura de frig singuri?Te-ai gandit ca si alti au nevoie a li se intinde mana?
Te rog gandestete mai mult inainte de a arunca asemenea vorbe si de a ne judeca.
Imi cer iertare daca prin mesaju meu te supar pe tine si pe alti dar nu asta doresc ci doar a te face sa revii a fii acelas om ce il respect.
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #53  
Vechi 23.10.2011, 03:55:08
Danielbucur's Avatar
Danielbucur Danielbucur is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.09.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 20
Unhappy

Eu sunt recunoscator tuturor celor care mau ajutat, eu mam referit la domnul care apostat mesajul urmator:


Mi-e friggggggggggggg!!!

Dar sper ca la sfarsitul saptamanii viitoare sa-mi dea drumu' la caldura.
Cineva de pe forum stie, promisesem 100RON la inceputul lunii, pe care i-am avut si i-am cheltuit. I-am tinut putin bine si....

Deci, pe 9 octombrie ofer 100 RON. Altcineva?

Cine vrea sa-i stranga, din cei vechi, eventual sa se ocupe si de lemne?

Cu mana gheata, va spun o seara placuta.



caruia ii place sa ea in ris pe cei cu grad de handicap.... ma scuzati daca cineva mia inteles gresit mesajul.....
Reply With Quote
  #54  
Vechi 23.10.2011, 09:58:51
Danielbucur's Avatar
Danielbucur Danielbucur is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.09.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 20
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mara2008 Vezi mesajul
"mda asta este bataie de joc va doresc multa sanatate daca va place sa radeti de oameni fara ajutor"
Unde este oare aceasta bataie de joc despre care vorbesti?Cata sanatate ne doresti oare din inima ta?

Cum poti gandi asa ceva Daniel despre oameni de pe acest forum te rog?Chiar nu ai fost ajutat dastul?Gandestete foarte bine inainte de a spune asa ceva te rog .
Putini au fost ajuta-ti cat tine si de alti s-a vorbit in fel si chip dar au stiut a merge inainte.
Am avut onoarea a te cunoaste si mi-ai parut un baiat extraodinar prin forta ta interioara mai ales de a zambi si a lua viata asa cum ti-a fost daruita,un baiat de la care multi ar putea invata cate ceva dar acum...........
Uiti ca Dumnezeu ti-a daruit o sotie sau prietena ,tu sti care din ele este,o sora si un nepot bun ce au grija de tine .Te-ai gandit cati oare au acest noroc?Cati oare tremura de frig singuri?Te-ai gandit ca si alti au nevoie a li se intinde mana?
Te rog gandestete mai mult inainte de a arunca asemenea vorbe si de a ne judeca.
Imi cer iertare daca prin mesaju meu te supar pe tine si pe alti dar nu asta doresc ci doar a te face sa revii a fii acelas om ce il respect.

eu chiar nu inteleg nimica de tot va legati de mine sincer chiar nu mai doresc sa ma ajutati imi cer scuze ca vam cerut un mic ajutor va multumesc ca mati ajutat anul trecut mai ales Domului va doresc multa sanatate fericire si multa putere in viara va rog lasatima pe mine si ajutati pe alti ca nu imiplace sa va toto legati de mine .........domnu este sus .....
Reply With Quote
  #55  
Vechi 24.10.2011, 22:00:28
Iertare Iertare is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.09.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Smile

Citat:
În prealabil postat de Iertare Vezi mesajul
Mi-e friggggggggggggg!!!

Dar sper ca la sfarsitul saptamanii viitoare sa-mi dea drumu' la caldura.
Cineva de pe forum stie, promisesem 100RON la inceputul lunii, pe care i-am avut si i-am cheltuit. I-am tinut putin bine si....

Deci, pe 9 octombrie ofer 100 RON. Altcineva?

Cine vrea sa-i stranga, din cei vechi, eventual sa se ocupe si de lemne?

Cu mana gheata, va spun o seara placuta.
Citat:
În prealabil postat de Danielbucur Vezi mesajul
mda asta este bataie de joc va doresc multa sanatate daca va place sa radeti de oameni fara ajutor
Dragul meu Daniel, scuza-ma ca te intreb, si-mi permit asta, dar unde ai vazut tu bataie de joc?

Ai citit bine mesajul meu? Ce-am zis:"Mi-e frig" . Si era adevarat. Acum, spre fericirea mea nu-mi mai este.

Am zis la sfarsit cu"mana gheata", pai imi cam inghetase mana, era o gluma, dar si un adevar. Empatie: Asa cum mie imi era frig, probabil si altora de pe forum, si chiar, daca parea funny, intelegeau mesajul.

Am zis ca vreau sa ofer 100 RON pe 9 noiembrie, si daca se ofera cineva sa stranaga banii si sa cumpere lemne, si tie ti s-a parut ca fac misto de tine. Si mi-ai trimis si un mesaj frumos.

Nu-ti face griji, dar data viitoare citeste mai bine mesajul. Aveti grija de voi.
Reply With Quote
  #56  
Vechi 24.10.2011, 22:36:53
Iertare Iertare is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.09.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Smile

Citat:
În prealabil postat de Iertare Vezi mesajul
Dragul meu Daniel, scuza-ma ca te intreb, si-mi permit asta, dar unde ai vazut tu bataie de joc?

Ai citit bine mesajul meu? Ce-am zis:"Mi-e frig" . Si era adevarat. Acum, spre fericirea mea nu-mi mai este.

Am zis la sfarsit cu"mana gheata", pai imi cam inghetase mana, era o gluma, dar si un adevar. Empatie: Asa cum mie imi era frig, probabil si altora de pe forum, si chiar, daca parea funny, intelegeau mesajul.

Am zis ca vreau sa ofer 100 RON pe 9 noiembrie, si daca se ofera cineva sa stranaga banii si sa cumpere lemne, si tie ti s-a parut ca fac misto de tine. Si mi-ai trimis si un mesaj frumos.

Nu-ti face griji, dar data viitoare citeste mai bine mesajul. Aveti grija de voi.
K. Eroare in scris. Pentru ca eu scrisesem, din greseala 9 octombrie in loc de 9 noiembrie, s-a interpretat ca luat la misto. (Poate pentru ca eu am avut banii la inceputul lui octombrie, dar pana sa se ofere cineva la strans pe forum, i-am papat).
Reply With Quote
  #57  
Vechi 24.10.2011, 23:30:13
simona's Avatar
simona simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2005
Locație: italia
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Danielbucur Vezi mesajul
in legatura cu acel mesaj eu pot dovedi ca am platit sobaru cu acei bani pe care Domnu Mihnea mia dat eu nu Mint pe nimeni Dumnezeu este Mare imi pare enorm de rau ca va ganditi la asemenea lucruri despre mine si in plus acesta casa curte nu este a nostra degeaba spuneti ca este un petec mare se poate chiar sa ramane pe drumuri ca nu noi suntem Propietari va doresc Multa sanatate Doamne Ajuta
Buna seara Daniel,in primul rand i-ti doresc multa pace sufleteasca,am retinut problema ta si la anu in august cand voi veni in tara sper sa te pot ajuta si eu cum voi putea.Sa stii ca si eu am avut ajutor in sfaturi si rugaciuni ale bunilor oameni de pe acest site.E normal sa ai incercari care sa zdruncine linistea ta sufleteasca, dar cu rabdare si cu voia lui DUMNEZEU SI ALE MAICII DOMNULUI vei trece peste toate incercarile vietii.DOAMNE AJUTA!
__________________
simona.m.
Reply With Quote
  #58  
Vechi 28.10.2011, 23:53:50
candles in the wind candles in the wind is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.10.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 103
Implicit

Offf Doamne cate se pot intelege daca nu avem rabdare sa citim calumea si daca interpretam..NUMAI BINE!!!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ajutor! zriyac Generalitati 18 16.10.2010 16:47:38
un mic ajutor evelon Rugaciuni 4 29.10.2008 16:06:45