Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Despre Forum > Reguli generale de utilizare a forumului
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 14.02.2014, 19:13:20
Iokhanna Iokhanna is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2014
Mesaje: 1
Implicit Aura si ce nu se vede de catre oamenii obisnuiti

Am o prietena care are copii si are niste necazuri. Niste femei spun ca nu sunt copii ei. Ba mai mult, acele femei pretind ca sunt copii lor, si sunt foarte vehemente in sustinerea lor, desi prietena mea stie sigur cand si cum au fost conceputi. Si de ce dupa atata timp spun acele femei aceste lucruri, caci prietena mea nu le-a cunuscut decat de cateva luni. Este legat de niste lucruri care nu se vad de catre oamenii obisnuiti dar cu siguranta copii sunt ai prietenei mele. Daca stie cineva ce e de facut in acest caz, spuneti-mi va rog. Ultima solutie ar fi testul de ADN.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 14.02.2014, 20:30:19
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.688
Implicit

Scuza-ma, asta e printre cele mai hazlii mesaje pe care le-am citit pe forum. Din felul cum scrii in mesaj mama pare aproape sigura ca ea i-a nascut, dar pare ca mai are o mica indoiala. Au certificate de nastere, daca femeile sunt agresive poate face plangere la politie.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 14.02.2014, 20:51:08
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Spune-mi cu cine te insotesti ca sa-ti spun ce probleme o sa ai...
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 15.02.2014 at 10:41:08.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 15.02.2014, 04:28:09
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Scuza-ma, asta e printre cele mai hazlii mesaje pe care le-am citit pe forum. Din felul cum scrii in mesaj mama pare aproape sigura ca ea i-a nascut, dar pare ca mai are o mica indoiala. Au certificate de nastere, daca femeile sunt agresive poate face plangere la politie.
Catalin, exista si mame care isi vand copiii cuplurilor fara copii, si apoi ridica pretentii, atunci cand isi dau seama ca nu mai au copilul si probabil nici banii. Ele au nascut copiii, dar dandu-i altei mame cu acte in regula, mai au dreptul sa emita pretentii?!? Regretele apar in multe cazuri.
Poate e vorba de asa un caz...
Reply With Quote
  #5  
Vechi 16.02.2014, 01:30:17
horatiu.miron's Avatar
horatiu.miron horatiu.miron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2010
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 816
Implicit

Cred că merge cu night vision. Sau cu aparat din ăla care detectează sursele de căldură.
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

User vechi: hmiron.
User si mai vechi: scrabble.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 16.02.2014, 01:45:35
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Sau in doi.

Unul destept care sa pretinda ca are capacitati paranormale si un prost care sa-l creada pana a se indoi ca blonda: "Doctore, e al meu?"
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 18.02.2014, 02:23:33
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Nu-mi amintesc daca am ras pe ziua de azi...dar cu acest topic nu am ratat ocazia!
In fiecare zi mai auzi cate una...

Reiese ca unii copii nu sunt ai mamelor lor(si aici cei care vad lucruri nevazute,pot lua cuvantul),din cauza unor lucruri care nu se vad de catre oamenii obisnuiti. Chestii serioase!
Sa ne fereasca Dumnezeu sa ramanem insarcinate cu familia altora...sau sa nastem copii ai altor femei!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 18.02.2014, 10:39:47
beatrix beatrix is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.01.2014
Locație: in mintea universului
Religia: Ortodox
Mesaje: 4
Smile

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Spune-mi cu cine te insotesti ca sa-ti spun ce probleme o sa ai...
Mi-a placut !
__________________
Multumesc Tie Doamne pentru lumina fara de sfarsit !
Reply With Quote
  #9  
Vechi 19.02.2014, 00:18:26
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Sa ne fereasca Dumnezeu sa ramanem insarcinate cu familia altora...sau sa nastem copii ai altor femei!
Nu ai auzit pana acum, ca sunt femei care poarta sarcina pentru un alt cuplu, care nu are copii?
Sa ne fereasca Dumnezeu de asa ceva! Intr-adevar, caci multe mame regreta faptul ca si-au dat copilul si se lupta apoi ca sa-l primeasca inapoi. Copilul are in felul acesta o mama, care l-a nascut, si parinti adoptivi, care il cresc.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 19.02.2014, 01:52:22
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Fara nici o legatura cu mama si copilul de la inceputul topicului, (fata de situatia respectiva, sunt un pic in ceata), dar in directa legatura cu titlul topicului, nu mai retin unde am citit cum ca oamenii de stiinta au inventat o camera de luat vederi extrem de performanta prin care se poate vedea chiar si aura. Succesul este cu atat mai mare cu cat, se pare ca nu mai este nevoie de detectorul de minciuni, intrucat, in momentul in care cineva minte, aura isi schimba brusc, culoarea. Ma intreb daca la asta facea aluzie initiatorul topicului?...
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare