Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #20  
Vechi 26.08.2016, 10:58:15
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ion Pop Vezi mesajul
Si daca am ajuns pana aici...


uitati-va putin in spate, de cand au inceput sa apara acele Fonduri Europene si pentru saraca Romania?

Doar atunci cand Impozitele si Taxele au inceput sa creasca spre CER?


Si cu fiecare MARIRE de IMPOZITE mi se pare ca tot mai multi BANI vin inapoi ca asa zisa "AJUTOR de la EU".


Si inainte se stia ca fiecare tara isi ia inapoi contributia, si tarile bogate nu ajuta deloc, din contra, tarile sarace.


Doar calculati cat strang din Ipozitul pe Cladiri: 0,1% din VALOAREA tuturor caselor in Ro., si asta in fiecare an.


si din impozitul pe teren? 50-100 de lei la Ha.


Cat vine din AJUTOR de la EU?

Ce tampenii vorbesti...
Vorbeste cu cifre, cat contribuie tarile bogate la fondurile EU si cat contribuie cele sarace?

Ia si citeste de aici sa nu mai vorbesti aiure ca o masina de propaganda defecta:


https://en.wikipedia.org/wiki/Budget...rces_of_income


Ca se strang o gramada de bani din taxe din care o buna parte se fura, n-are treaba cu EU ci cu coruptia si votantul roman care merge ca oaia la taiere sa puna stampila unde o fi (ca tot un hot sau un partid de hoti iese) numa' sa aiba iluzia ca e in control.

Ca cele bogate fac profit netaxat in buna masura pe spatele muncii alora din tarile sarace e adevarat, dar pana la ce scrii tu acolo e un drum lung.
In sensul opus bunului simt.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 26.08.2016 at 11:02:33.
Reply With Quote