Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #161  
Vechi 21.01.2010, 10:01:41
briliant16 briliant16 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.01.2010
Mesaje: 5
Smile Va recomand o carte (testata!) pentru cei care vor sa se lase de fumat!

Fumatul este un viciu! Ba mai mult, dauneaza in mod real sanatatii ( am cunoscut eu cateva persoane care au decedat din cauza consumului de tigari!)
Ajutati-i pe cei dragi sa se lase de fumat!!!

Unei prietene bune i-am recomandat o carte foarte buna, o gasiti la libraria Teora : http://www.teora.ro/bunvenit.html
mai precis la link-ul : http://www.teora.ro/cgi-bin/teora/bu...0954&category=

A reusit sa se lase de fumat!

Au si alte carti utile in categoria Sanatate.

Poate va este de ajutor aceasta informatie, mai ales ca inca mai ofera reduceri de 20%
Reply With Quote
  #162  
Vechi 21.01.2010, 10:13:59
anaana71's Avatar
anaana71 anaana71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 670
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru anaana71
Implicit

Citat:
În prealabil postat de topcat Vezi mesajul
n-are rost sa deschidem si aici o discutie despre omniprezenta si omnibenevolenta lui Dzeu si contradictiile pe care cele doua proprietati le ridica :)
Ca sa revin la subiect, cred ca e momentul sa afli (sau poate nu ) ca toate aceste lucruri bune le-a adus evolutia naturala. Sper sa nu fi dezamagita, te asigur ca le va aduce si in continuare
n-am de ce sa fiu dezamagita, decat de faptul ca tu chiar crezi asta in rest, ii multumesc lui Dumnezeu ca exista!
__________________
Inimă curată zidește intru mine, Dumnezeule și duh drept înnoiește întru cele dinlăuntru ale mele.
Reply With Quote
  #163  
Vechi 21.01.2010, 10:16:37
anaana71's Avatar
anaana71 anaana71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 670
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru anaana71
Implicit

Citat:
În prealabil postat de briliant16 Vezi mesajul
Fumatul este un viciu! Ba mai mult, dauneaza in mod real sanatatii ( am cunoscut eu cateva persoane care au decedat din cauza consumului de tigari!)
Ajutati-i pe cei dragi sa se lase de fumat!!!

Unei prietene bune i-am recomandat o carte foarte buna, o gasiti la libraria Teora : http://www.teora.ro/bunvenit.html
mai precis la link-ul : http://www.teora.ro/cgi-bin/teora/bu...0954&category=

A reusit sa se lase de fumat!

Au si alte carti utile in categoria Sanatate.

Poate va este de ajutor aceasta informatie, mai ales ca inca mai ofera reduceri de 20%
daca ai credinta in Dumnezeu, si-i ceri ajutorul te lasi de fumat si fara sa citesti sute de carti. eu asa m-am lasat. si-i multumesc lui Dumnezeu pentru asta.
__________________
Inimă curată zidește intru mine, Dumnezeule și duh drept înnoiește întru cele dinlăuntru ale mele.
Reply With Quote
  #164  
Vechi 21.01.2010, 10:21:00
briliant16 briliant16 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.01.2010
Mesaje: 5
Smile

Dumnezeu te ajuta, desigur, dar nu este nimic rau in a-ti ajuta si tu organismul urmand niste sfaturi competente!
Nu cred ca Dumnezeu ar avea ceva impotriva unor carti care II AJUTA PE CEI MAI SLABI, CARE NU AU PUTEREA, CU TOATA CREDINTA LOR, SA LUPTE IMPOTRIVA UNUI VICIU!
Eu asta cred! Prietena mea este si ea foarte credincioasa!
Reply With Quote
  #165  
Vechi 21.01.2010, 10:23:02
anaana71's Avatar
anaana71 anaana71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 670
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru anaana71
Implicit

sa citesc carti sa ma las de fumat? n-am de ce, de vreme ce m-am lasat. in schimb citesc Sfanta Scriptura, ca ma ajuta intradevar.
__________________
Inimă curată zidește intru mine, Dumnezeule și duh drept înnoiește întru cele dinlăuntru ale mele.
Reply With Quote
  #166  
Vechi 21.01.2010, 10:28:10
briliant16 briliant16 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.01.2010
Mesaje: 5
Smile

Felicitari daca tu ai reusit sa te lasi singura de fumat! Altii sau altele poate nu reusesc de unii singuri!
Daca esti credincioasa... iti reamintesc vorba aceea:... sa nu dai cu piatra! Stii la ce ma refer!
Poate altii vor gasi sfaturi utile intr-o carte!!! Si asta, in general!
Reply With Quote
  #167  
Vechi 21.01.2010, 10:50:01
anaana71's Avatar
anaana71 anaana71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 670
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru anaana71
Implicit

Citat:
În prealabil postat de briliant16 Vezi mesajul
Felicitari daca tu ai reusit sa te lasi singura de fumat! Altii sau altele poate nu reusesc de unii singuri!
Daca esti credincioasa... iti reamintesc vorba aceea:... sa nu dai cu piatra! Stii la ce ma refer!
Poate altii vor gasi sfaturi utile intr-o carte!!! Si asta, in general!
Doamne fereste sa dau cu piatra. cred ca doar daca m-as apleca s-o iau si as intepeni altii ar trebui sa-l iubeasca mai mult pe Dumnezeu si ar reusi. eu ti-am spus doar ce cred. daca cineva cere ajutor trebuie sa-l ajuti, numai ca de multe ori cartile mai mult te afunda decat te ridica.
__________________
Inimă curată zidește intru mine, Dumnezeule și duh drept înnoiește întru cele dinlăuntru ale mele.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Tutunul cristiboss56 Generalitati 29 06.01.2010 10:55:21
Liber la droguri si prostitutie?!? coralina Generalitati 230 01.10.2009 15:21:17
alcoolul danyel Generalitati 13 20.12.2006 19:59:29