Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 21.12.2011, 13:06:41
george12345 george12345 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.12.2011
Mesaje: 6
Implicit Un parinte cere ajutor

Buna ziua. Sunt tatal unui baiat de 16 ani. As vrea sa ma ajutati cu o problema pe care de-abia am constientizat-o, dupa parerea mea grava. Este vorba de muzica pe care o asculta si videoclipurile pe care le acceseaza.
De astazi am intrat in concediul de sarbatori si mi-am facut un pic de timp pentru a intra pe calculator, sa-mi verific e-mail-ul si sa citesc ziarele online.
Cand am intrat pe internet am vrut sa intru pe yahoo sa verific mailul dar am vazut niste linkuri catre youtube care m-au socat, linkuri pe care sigur baiatul meu le-a accesat, fiindca el nu mai are frati, iar sotia mea sta foarte rar la calculator.

Am vazut acestea astazi, cum am spus, si am uitat complet de orice activitate, ingrozit. Prima data m-am gandit cum am putut sa fiu atat de orb incat sa nu-mi dau seama ce am in casa? A venit ca o veste soc. Nu stiu ce sa fac, timp de 2 ore am cautat niste informatii pe internet despre ce asculta el, de parca nu era de ajuns si destul de clar, ce asculta el este considerat satanist de toata lumea. Am cautat apoi despre cum as putea sa il ajut si nu am gasit nimic, nici macar un sfat despre cum as putea incepe. Stiu ca nu e corect si nu trebuie sa caut pe net, trebuie sa ma rog? Eu sunt crestin ortodox dar nu prea merg la biserica, nu ma impartasesc sau spovedesc, dar cred in Dumnezeu.
Ce ar trebui sa fac?
Tin sa spun ca in comportamentul baiatului meu nu am vazut schimbari majore. Stiam ca asculta rock clasic, melodic, care imi place si mie pe alocuri, desi nu ma dau in vant dupa muzica. Are doua tricouri cu formatii dar nu stiu cum se numesc. Nu are parul lung, il are un pic mai mare, pana la linia umerilor. De cand avea 14 ani l-am lasat mai liber, sa vina mai tarziu acasa, sa iasa cu prietenii mai mult.
Ce e drept, nici nu petrec timp destul cu el din cauza serviciului si a scolii, nu sunt la curent mereu cu ce face.
Va rog sa ma ajutati.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce nu-ti va cere Dumnezeu niciodata . . . ! cristiboss56 Pocainta 1 24.07.2013 22:24:15
O familie cere ajutor pentru copiii lor Adriana Cluj Umanitare 0 28.05.2012 17:42:54
GHERGHE GENTIANA STEFANIA va cere ajutor. georgeval Umanitare 4 28.06.2011 15:04:20
CE NUUUU ITI VA CERE DUMNEZEU cristina_roxana Reguli in Biserica 5 19.10.2010 22:20:48
Obama cere ajutor lumii!!! andreicozia Teologie si Stiinta 1 09.05.2010 20:47:32