Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Iudaismul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 19.09.2009, 10:56:25
Evreulcelales's Avatar
Evreulcelales Evreulcelales is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.07.2009
Locație: Israel-Ierusalim
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 483
Implicit

Citat:
În prealabil postat de piedonee Vezi mesajul
eu cred ca tot ce se intampla cu poporul iubit de Dumnezeu de a lungul anilor a fost aceea ce au cerut ei cand Pilat s a apalat pe mani si a zis "sangele lui sa cada asupra voastra si asupra copiilor vostri..."si a mai zis Hristos "ca nu va ramane piatra pe piatra in Ierusalim"...eu asa cred...ca sunt prea multe indici care arata aceste lucruri....din cate am inteles evrei sunt in tratative cu musulmani pt aceea moscheie de langa Zidul Plangeri unde se va ridica pt a 3 oara zidul lui Solomon......si in al doilea rand evrei cu arabi nu s au inteles cand au fost sub robia egipteana si sincer NU CRED ca se vor inpaca cat de curand.....ar fii o minune prea mare......prapastia dintre ei este pea adanca ca sa se poata remedia....!pana la urma realitatea asta este ca evrei au fost poporul iubit de unde s au ridicat ceele 12 sementi,si mai e o intrebare dece evrei din toata lumea sunt cei mai bogati?unde sunt comunitati de evrei sunt bogati care e secretul lor?
Te rog sincer sa ma scuzi daca voi face uz aci cu un stil care nu i-mi este obisnuit insa nu gasesc alta alternativa ca sa-ti raspund. Nu am nici o intentie a te jigni.

Secretul evreilor este ca ei dau mare importanta instruirii si nu permite ignorantei sa-i dirijeze cum face cu tine. Din ce ai scris inteleg ca habar nu ai de problemele Israelului cu arabii.Scri: "....din cate am inteles evrei sunt in tratative cu musulmani pt aceea moscheie de langa Zidul Plangeri unde se va ridica pt a 3 oara zidul lui Solomon......"
De unde ai "inteles" asa ceva omule?
__________________
Cine nu vrea sa imbatraneasca niciodata ,sa aiba grija sa moara tanar...
Reply With Quote
  #22  
Vechi 19.09.2009, 11:00:51
Evreulcelales's Avatar
Evreulcelales Evreulcelales is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.07.2009
Locație: Israel-Ierusalim
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 483
Implicit Vreau sa-ti economisesti timpul

Citat:
În prealabil postat de hmiron Vezi mesajul
Ti-ai sustinut punctul de vedere. Rostul meu nu e sa te contrazic, asa cum tot vrei sa faci sa para. Nu ma doare nimic, ti-am zis cinic mai sus ca nu tin cu nimeni in acest conflict.

Pana la urma ti-am inteles pozitia. O sa mai citesc, o sa caut, o sa ma documentez, poate o sa intreb si un arab israelian, palestinian, iordanian sau sirian, sa aud si de la ei cum stau lucrurile. Sunt foarte curios ce-au egiptenii de zis, avand in vedere ca au fost implicati asa de mult.

Numai bine!
Ce ti se va povesti este la fel cu ce ai scris tu. Daca vrei sa adeveresti cele scrise de mine,citeste istoria dar nu una scrisa de evrei sau de arabi.
__________________
Cine nu vrea sa imbatraneasca niciodata ,sa aiba grija sa moara tanar...
Reply With Quote
  #23  
Vechi 19.09.2009, 12:29:12
piedonee's Avatar
piedonee piedonee is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Mesaje: 177
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Evreulcelales Vezi mesajul
Te rog sincer sa ma scuzi daca voi face uz aci cu un stil care nu i-mi este obisnuit insa nu gasesc alta alternativa ca sa-ti raspund. Nu am nici o intentie a te jigni.

Secretul evreilor este ca ei dau mare importanta instruirii si nu permite ignorantei sa-i dirijeze cum face cu tine. Din ce ai scris inteleg ca habar nu ai de problemele Israelului cu arabii.Scri: "....din cate am inteles evrei sunt in tratative cu musulmani pt aceea moscheie de langa Zidul Plangeri unde se va ridica pt a 3 oara zidul lui Solomon......"
De unde ai "inteles" asa ceva omule?
am locuit in Haifa ani de zile unde mi am legat prieteni cu evrei care mi se par de treaba ....si tinem legatura nu cred ca tu cunosti mai bine ca ei .....asta e clar.....se vede ca esti proaspat dat la legea mozaica sau nu stiu ce dar ei nu gandesc ca tine sunt foarte prietenosi,probabil daca locuiai cu ei gandeai astfel....eu sunt un om simplu nu ma compar cu tine,dar DACA NU PUTEM SA FIIM MAI BUNI MACAR SA FIM MAI POLITICOSI....polittetea tine de educatie si nu de carti citite.....si nici de religie....daca esti destept si intelept asta se face in primul rand cu respect fata de ceilanti.....parererea mea poti sa citesti inca 5000000 de carti dar mai ai de lucrat la capitolul OM ....
Reply With Quote
  #24  
Vechi 19.09.2009, 13:38:21
Dalal
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Evreulcelales Vezi mesajul
Deorece am descoperit aci, printre membrii multa ignoranta in legatura cu Statul evreilor,Statul Israel am hotarat sa pun aci date in stil telegrafic ca sa se inteleaga situatia si problemele actuale a Orientului Apropiat si a Israelului.

In acord cu votul majoritatea tarilor la ONU in anul 1947 s-a aprobat infintarea Statului Israel pe o parte din terenul Palestiniei Mandatorice a Englezilor.
Tarile arabe au votat contra si nu au acceptat votul ONU-lui si au navalit ca sa cucereasca localitatile si orasele evreilor.
In acelas timp au fost in regiune cam 600000 de evrei si la fel arabi.Statele arabe care au luat parte la invazie au fost Siria,Iordania,trupe din Irak si egiptienii.
Razboiul s-a terminat cu un armistritiu dupa un an,in 1948 cand teritoriul tinut de israelieni a fost mai mare decat cel care ONU l-a propus.Arabii s`au trezit cu un teritoriu mai mic decat cel care l`au refuzat la ONU.
De aci incepe o hartuiala a statelor arabe care au hotarat sa "arunce evreii in mare".
1956,Dupa ani de terorism in lungul frontierelor si in tara de catre trupe inzestrate si antrenate de egiptieni,armata israeliana cucereste in 4 zile toata peninsula Sinai pana la canalul Suez.Dupa cateva luni armata se retrage dupa promisiuni egiptene care nu vor fi tinute si presiune americana,
1967, In urma inchiderea Marii Rosie in fata vapoarelor israeliene contrar legilor maritime internationale si unirea Egiptului cu Siria si Iordania contra Israelului si declararea clara a lor la "razboi sfant"contra evreilor,in 6 zile,armata israeliana a cucerit peninsula Sinai,teritoriul din apusul Iordanului si Podisul Golan.
1973, Egiptul si Siria reusesc sa suprinda armata israeliana ne pregatita si bilantul la sfarsit a fost ca cam 2000 de soldati au cazut si razboiul s-a terminat cand armata usraeliana a trecut Canalul Suez si a oprit la 101 km de Cairo.In Siria armata s-a oprit la 42 km de Damasc.
1977, Presedintele Anuar El Sadat a Egiptului a venit in Israel unde a fost primit cu mare onoare si bucurie. In continuare se semneaza pact de pace intre Israel si Egiptul. Aproape tot teritoriul cucerit se da inapoi la egiptieni care refuza sa primeasca inapoi Fasia Gaza.
Voi continua in curand.

Stiu istoria prea noului stat -Israel- ,povestita de catre prea vechii palestinieni !
Cuvinte ca -"prigoana israelitilor","invazia palestinienilor",este bine sa le folosesti cu prudenta in discutia ta care pare a vrea sa impresioneze cititorul si a starni compasiune fata de "sarmanii evrei"!!!?!!
Si acum trecem la fapte concrete-
Palestinienii povestesc cum imediat dupa ce s-au gasit manuscrisele din Iordania de catre un beduin si au fost depuse la un muzeu din Amman,nevrand sa le dea de buna voie evreilor care le-au cerut ,rapid,acestia au intrat in forta in Iordania si ,primul "drum" a fost direct la muzeul unde erau expuse ,luate si duse in- prea noul stat.
La intrebarea -"ce contineau aceste manuscrise si de ce erau atat de importante pentru evrei?"-raspunsul a fost ca nu se poate descifra mare lucru,ele fiind foarte deteriorate..(OARE????!!)
Ca o "dovada "ca asa stau lucrurile (!?!) au expus cateva parti absolut deteriorate dar, ne intrebam (retoric) unde sunt restul din ele..?!
Tot palestinienii povestesc cum in timpul razboiului,soldatii israeliti au dat navala intro scoala islamica,de fete si .....(daca bancile claselor ar vorbi ! ),unii folosind chiar bastoanele de cauciuc (sper ca se intelege).
Aceiasi povestitori spun ca ,avioane israelite aruncau in tabere palestiniene dulciuri si jucarii pentru sarmanii copii palestinieni.
Cand copilul ,bucuros lua de jos bomboana sau jucaria ii exploda in mana,facandu-l bucatele.
Alte povestiri-
Intr-o noapte, cativa soldati care cautau un palestinian rebel si nesupus, au intrat ,spargand usa,in casa acelui om. Au gasit doar sotia care dormea alaturi de fetita ei,nou nascuta.Pentru ca la intrebarea-"unde iti este barbatul?",ea a raspuns ca,nu stie ,un israelit a infipt baioneta in copil si apoi a ridicat-o cu fetita infipta in ea si i-a spus ca asa va pati si sotul ei ,cand v-a fi prins.
Soldatii israeliti,au bocancii cu cateva numere mai mari decat cel real.In varful bocancului avand o bucata de metal,spargand multe oase cand loveste cu piciorul pe cei legati la maini si la ochi...
Un diplomat al Ambasadei Palestinei ,la Bucuresti avea taiata urechea, prin tortura..
Am scris putine din multele povestiri ale palestinienilor despre "tratamentele" la care ,spun ei, sunt sau au fost supusi..
Daca este adevarat sau nu, voi,israelii,o stiti dar Dumnezeu ,stie si mai bine !!
Apropo,ce s-a intamplat cu raul Iordan care aproape nu mai exista pe teritoriul "mama",adica in Iordania ? Abia de vezi un firicel ,cam cum iese apa de la un furtun cand udam gradina..
Stiu,nu a secat ....s-a "reorientat"dar ,pe langa faptul ca malurile sunt minate cu mine ascunse mai are si garduri inalte electrizate,pazite in fiecare secunda de lunetisti -israeliti ,care au permanent glontul pe teava ,daca cineva ar indrazni sa se apropie de rau...
Acest aspect era intalnit la granita iordaniano-israeliana.

Iata o scena groznica,filmata in direct,unde sunt impuscati tatal si fiul,chiar daca tatal disperat ridica mainile si tipa ca se preda.

http://www.youtube.com/watch?v=O5KvH...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=75hiD...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=VKQqItZu4Is&feature=fvsr

http://www.youtube.com/watch?v=QpUC4...eature=related

Last edited by Dalal; 19.09.2009 at 13:46:23.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 19.09.2009, 13:55:39
Traditie1 Traditie1 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.752
Implicit

Dalal, am deschis primul video si mi-a fost suficient. Acea filmare este un fals cunoscut:

http://en.wikipedia.org/wiki/Muhammad_al-Durra


Arabii israelieni (asa-zisii palestinieni) sunt recunoscuti ca experti în scene false filmate, cauta pe Youtube "pallywood". În primul video se vede cum un arab se preface ca a cazut împuscat în picior si ambulanta apare în 2 secunde.


De fapt al doilea video postat de tine e unul care demonstreaza ca e vorba de o scena falsa, citeste tagurile acelui video si comentariul. France 2 a pierdut procesul împotriva unui analist media care a acuzat postul de înscenare:
http://en.wikipedia.org/wiki/Philippe_Karsenty



Restul ce spui e aceeasi apa de ploaie, povesti dupa ureche.
__________________
Cereți și vi se va da; căutați și veți afla; bateți și vi se va deschide.
Că oricine cere ia, cel care caută află, și celui ce bate i se va deschide

Last edited by Traditie1; 19.09.2009 at 14:37:44.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 19.09.2009, 16:18:18
Dalal
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Traditie1 Vezi mesajul
Dalal, am deschis primul video si mi-a fost suficient. Acea filmare este un fals cunoscut:

http://en.wikipedia.org/wiki/Muhammad_al-Durra
Arabii israelieni (asa-zisii palestinieni) sunt recunoscuti ca experti în scene false filmate, cauta pe Youtube "pallywood".


De fapt al doilea video postat de tine e unul care demonstreaza ca e vorba de o scena falsa (copilul miscându-se fara sa aiba nimic după ce a fost 'împuscat'), citeste tagurile acelui video si comentariul.

Restul ce spui e aceeasi apa de ploaie, povesti dupa ureche.
Evident ca totul este fals,evident ca acel copil se "misca" si acum in mormant alaturi de tatal lui ,ca un sugubat,evident ca numai israelitii au dreptate,evident ca totul este apa de ploaie,praf si tarana,evident este tot ceea ce spun doar israelitii..!!
Sigur,persoanele care mi-au povestit,printre care si un batran palestinian de 90 de ani,erau de-a dreptul mincinosi,falsi,ei nici nu existau,erau doar umbre...!!
Plini de candoare,deloc expansionisti si oportunisti,pacifisti,generosi, fara ura si inversunare fata de semeni,deloc intriganti si neiubitori de bani si putere,mergand numai dupa spusele profetului lor ,iata portretul prea noului cetatean al prea noului stat !
Ce daca ,in tara mea ROMANIA ,isi permite sa ne faca ignoranti si sa ne mustruluiasca ,avand pretentia de a nu i se spune nici"psss"...,este firesc sa nu se multumeasca numai cu ingadiunta,ospitalitatea si ,mai ales,cu TOLERANTA poporului meu ! Nici de cap aplecat, ca semn al intelepciunii nu au nevoie ,ci de-a dreptu' de cocoasa taman buna de tolanit si carat....ca,altfel se supara si face un botic luung pana in S.U.A. ,de-ti vine .......racheta!!
Noi trebuie(!!) sa le ranjim permanent si sa aprobam fara cartire ,ca nu cumva sa se supere si sa dea fuguta la articolul cuvantator de antisemitism care ne da na-na ,la toti ,daca nu facem vrerea "alesului" imbujorat de placere si satisfacere legalizata.
Vai,dar eu cutez sa spun ca simpatizez poporul Palestinian,ca am dreptul sa fiu de acord sau nu,sa-mi placa sau nu,sa-mi exprim opinia sau punctul de vedere,intr-un cuvant- absolut orice ar spune un israelit,convingerea mea este deja formata si nu mi-o poate schimba nimeni,nici chiar prea noii cetateni ai prea noului stat !
Sunt un om liber,intr-un stat liber si democrat !
Sper ca nu am descris prea frumos statul meu ..!?!
Nu de alta ,dar sa nu starneasca noi pofte unor expansionisti, in ideea unei potentiale colonizari teritoriale!
Doamne,fereste-ne,ca nu mai avem Stefani Mari.Tepesi Voda sau Mihai Viteji !
Stiu,am dat o veste imbucuratoare pentru unii dar ...nu se stie niciodata !

Doamne ajuta !

........................
Nu cred ca era necesar efortul aducerii in discutie despre micuta istorie a unei forme de guvernamant infiintata acum putini ani,mai ales cand poporul meu este crestin si, cunoastem istoria adevarata a PALESTINEI ,de la mosii si stramosii nostri dar ,cum totul se face cu un scop...,il stiti voi mai bine ( scopul discutiei)..eu,doar il banuiesc!
Reply With Quote
  #27  
Vechi 19.09.2009, 17:05:15
Traditie1 Traditie1 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.752
Implicit

Din câte vad tu esti cel care îi interzice sa discute si care respingi din oficiu parerea celorlalti. Nu e de mirare ca esti suporter al musulmanilor, fiindca la fel ca lor îti lipseste spiritul auto-critic elementar.

De fapt e posibil sa fii un musulman pretinzând a fi crestin, fiindca aberezi surprinzator, de pilda când spui ca românii cunosc din mosi stramosi istoria palestinei.
__________________
Cereți și vi se va da; căutați și veți afla; bateți și vi se va deschide.
Că oricine cere ia, cel care caută află, și celui ce bate i se va deschide

Last edited by Traditie1; 19.09.2009 at 17:08:11.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 19.09.2009, 17:45:24
Dalal
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Traditie1 Vezi mesajul
Din câte vad tu esti cel care îi interzice sa discute si care respingi din oficiu parerea celorlalti. Nu e de mirare ca esti suporter al musulmanilor, fiindca la fel ca lor îti lipseste spiritul auto-critic elementar.

De fapt e posibil sa fii un musulman pretinzând a fi crestin, fiindca aberezi surprinzator, de pilda când spui ca românii cunosc din mosi stramosi istoria palestinei.

Suporter al musulmanilor ?!!
Eu am spus ca simpatizez poporul Palestinian iar tu faci trinitere la religia monoteista islamica...!!
Sa-ti spun ca sunt si palestinieni crestini ?
Cat despre autocritica,nu-mi du grija ! Am suficient,chiar nu observi sau poate nu simti ? Te-as intelege in ambele situatii..daca raspunsul ar fi -"nu"-..

Nu,nu sunt islamica dar respect,spre deosebire de altii..
Cand spun-"noi,romanii crestini, cunoastem istoria adevarata a Palestinei,de la mosii si stramosii nostri",nu este gram de aberatie,vrei dovezi istorice ? Promiti ca nu fugi...?

Esti sigur ca nu vrei sa inchei un subiect pentru care nu esti inca, suficient de pregatit ?

Religia mea este religia iubirii si, din intelepciune ,inchei aceasta discutie,pentru a te proteja de eventualele ,sterile si puerile comentarii ce pot veni din partea-ti .

Numai bine !

Doamne ajuta !

Last edited by Dalal; 19.09.2009 at 18:01:21.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 19.09.2009, 18:55:39
luxlux luxlux is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.09.2009
Mesaje: 2
Implicit vorbe aiurea

eu cred ca dalal a vazut prea multe filme sf ,nimic din ceea ce a scris nu are baze concrete aste sunt numai .......probabil ce ai visat noaptea..... bomboane care explodeaza etc.... etc...... Eu zic mai bine documenteazate inainte sa aduci acuzatzii grave la adresa cuiva.Eu locuiesc de 15 ani in israel am locuit primii 3 in ierusalim avind numai prieteni arabi inclusiv ramala si betlehem si sa stii ca nici ei nu ar fi de acord cu ceea ce scrii ......ca soldatzii israelieni ar fi infipt baioneta si ar fi facut si ar fi dres.....etc.. SI sper ca atunci cind zici doamne ajuta sa nu fie numai cu gura . Sa ai o zi buna in continuare .
Reply With Quote
  #30  
Vechi 19.09.2009, 19:15:14
Evreulcelales's Avatar
Evreulcelales Evreulcelales is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.07.2009
Locație: Israel-Ierusalim
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 483
Implicit Salam aleicum hauagea DALAL,

Citat:
În prealabil postat de Dalal Vezi mesajul
Stiu istoria prea noului stat -Israel- ,povestita de catre prea vechii palestinieni !
Cuvinte ca -"prigoana israelitilor","invazia palestinienilor",este bine sa le folosesti cu prudenta in discutia ta care pare a vrea sa impresioneze cititorul si a starni compasiune fata de "sarmanii evrei"!!!?!!
Si acum trecem la fapte concrete-
Palestinienii povestesc cum imediat dupa ce s-au gasit manuscrisele din Iordania de catre un beduin si au fost depuse la un muzeu din Amman,nevrand sa le dea de buna voie evreilor care le-au cerut ,rapid,acestia au intrat in forta in Iordania si ,primul "drum" a fost direct la muzeul unde erau expuse ,luate si duse in- prea noul stat.
La intrebarea -"ce contineau aceste manuscrise si de ce erau atat de importante pentru evrei?"-raspunsul a fost ca nu se poate descifra mare lucru,ele fiind foarte deteriorate..(OARE????!!)
Ca o "dovada "ca asa stau lucrurile (!?!) au expus cateva parti absolut deteriorate dar, ne intrebam (retoric) unde sunt restul din ele..?!
Tot palestinienii povestesc cum in timpul razboiului,soldatii israeliti au dat navala intro scoala islamica,de fete si .....(daca bancile claselor ar vorbi ! ),unii folosind chiar bastoanele de cauciuc (sper ca se intelege).
Aceiasi povestitori spun ca ,avioane israelite aruncau in tabere palestiniene dulciuri si jucarii pentru sarmanii copii palestinieni.
Cand copilul ,bucuros lua de jos bomboana sau jucaria ii exploda in mana,facandu-l bucatele.
Alte povestiri-
Intr-o noapte, cativa soldati care cautau un palestinian rebel si nesupus, au intrat ,spargand usa,in casa acelui om. Au gasit doar sotia care dormea alaturi de fetita ei,nou nascuta.Pentru ca la intrebarea-"unde iti este barbatul?",ea a raspuns ca,nu stie ,un israelit a infipt baioneta in copil si apoi a ridicat-o cu fetita infipta in ea si i-a spus ca asa va pati si sotul ei ,cand v-a fi prins.
Soldatii israeliti,au bocancii cu cateva numere mai mari decat cel real.In varful bocancului avand o bucata de metal,spargand multe oase cand loveste cu piciorul pe cei legati la maini si la ochi...
Un diplomat al Ambasadei Palestinei ,la Bucuresti avea taiata urechea, prin tortura..
Am scris putine din multele povestiri ale palestinienilor despre "tratamentele" la care ,spun ei, sunt sau au fost supusi..
Daca este adevarat sau nu, voi,israelii,o stiti dar Dumnezeu ,stie si mai bine !!
Apropo,ce s-a intamplat cu raul Iordan care aproape nu mai exista pe teritoriul "mama",adica in Iordania ? Abia de vezi un firicel ,cam cum iese apa de la un furtun cand udam gradina..
Stiu,nu a secat ....s-a "reorientat"dar ,pe langa faptul ca malurile sunt minate cu mine ascunse mai are si garduri inalte electrizate,pazite in fiecare secunda de lunetisti -israeliti ,care au permanent glontul pe teava ,daca cineva ar indrazni sa se apropie de rau...
Acest aspect era intalnit la granita iordaniano-israeliana.

Iata o scena groznica,filmata in direct,unde sunt impuscati tatal si fiul,chiar daca tatal disperat ridica mainile si tipa ca se preda.

http://www.youtube.com/watch?v=O5KvH...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=75hiD...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=VKQqItZu4Is&feature=fvsr

http://www.youtube.com/watch?v=QpUC4...eature=related
Traducerea titlului din araba este "Pace tie domnule Dalal" .Ar fi mai cinstit sa declari ca si tu esti de origina araba.Chiar daca nu ai te-ai fi numit Dalal care este un nume arab as fi ghicit imediat ca sari cu fantezi care se potrivesc mentalitatii arabe.

Ca proba si exemplu ca tot ce ai scris este o minciuna si o fantezie orientala fara un pic de adevar.Uite la situl ista http://www.crestinortodox.ro/diverse...a-marea-moarta si ai sa intelegi ca aci nu sunt fraieri care inghit fiecare propaganda terorista
ca minciunile insirate ale tale, inclusiv videourile au ca scop a descrie israelienii ca fiare salbatice.Nu gasesc de cuvinta sa-ti mai raspund la restul gunoaielor ce ai scris.
__________________
Cine nu vrea sa imbatraneasca niciodata ,sa aiba grija sa moara tanar...
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
jaf in Israel Ioana-Andreea Generalitati 1 11.10.2010 13:22:36
Sema Israel! dorstor Iudaismul 10 11.10.2010 13:08:03
De ce Israel? tigerAvalo9 Generalitati 26 28.12.2009 15:23:53
Impresii de la mitingul de protest contra statului politienesc! tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 7 02.02.2009 17:04:58
S-a nascut Coalitia Impotriva Statului Politienesc. tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 0 21.01.2009 19:19:08