Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 26.02.2009, 15:22:03
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit Pentru a calatori in UE nu e nevoie de pasaport biometric!

http://www.ziarullumina.ro/articole;...e%3C/b%3E.html

"
Mai mult, după aderarea României la Uniunea Europeană, dispozițiile art. 6 din Legea nr. 248/2005 stabilesc că „Pentru scopurile prezentei legi, cartea de identitate valabilă constituie document de călătorie pe baza căruia cetățenii români pot călători în statele membre ale Uniunii Europene”. Prin urmare, pașaportul simplu electronic nu este singurul document de călătorie în baza căruia cetățenii români pot călători în străinătate, nefiind obligatorie eliberarea acestuia.
"
Imi cer iertare ca si eu am calatorit acu ceva vreme in UE dupa ce Romania intrase in UE numai cu buletinul si nu mai tineam minte.
Da uite ca acest articol mi-a amintit respectiva chestie.
Se vede ca imi luasera diavolii mintile sa nu imi mai aduc aminte asa ceva ca altfel nu pot sa imi explic.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 26.02.2009, 15:54:04
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Anul trecut cand am fost in Sf.Munte nu am avut nevoie de PASAPORT, desi eu l-am avut la mine!!!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 26.02.2009, 15:57:48
eea eea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.11.2007
Locație: Botosani
Religia: Ortodox
Mesaje: 205
Implicit

In U.E: nu trebuie dar la Biserica Invierii ,la locurile Sfinte iti trebuie...
Reply With Quote
  #4  
Vechi 26.02.2009, 16:54:39
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit marshavia

deci vezi marshavia? una din ele: au speriat cu implanturie in trup shi sub piele, cu extratereshtrii care te inhatza shi tzi le implanteaza pentru ca speriatul, omul slab, voind pe alea sa nu le primesca, shi crezand ca daca alea nu-l amenintza atunci sa primeshti mult mai lesne in tot ce te inconjoara mai cu entuziastmul din urma scaparii, sa primeshti shi in acte shi in CI shi pashaport shi carnet ca shi cum nu te-ar afecta...

poi nu te afecteaza oare cele ce le tzii cu tine mereu? ce te inconjoara, ce citeshti shi ce vezi mereu? decat o pastila implantata?, o ashchie sub unghie? pe care n-o simtzi shi nici nu eshti conshtient de existentza ei?

deci vezi? refuzand implantul primim mai lesne pe dracul in casa, in acte, in ceea ce citim shi poftim toata ziua... devine depus el in tot ce ne inconjoara, cu 666 shi && shi cipurile peste toate, slavindu-se astfel pe sine in fatza lui Dumnezeu ca noi il adulam pe el shi astfel el ne da gloria lui vremelnica... gloria mandriei de a-L lepada pe Dumnezeu pentru totdeauna, de a mintzi, de a ne autoinshela shi de a alege intunericul mai degraba decat lumina shi adevarul...

deci refuzand implantul ne pacalesc sa primim mai lesne pe toate celelalte...

deci de asta au promovat ei de multa vreme minciunile cu extratereshtrii care itzi implanteaza una shi alta, sa creeze frica de implant, diversiunea shi coshmarul ca odata scapatzi de el, asiguratzi ca nu vom fi implantatzi sa primeshti defapt adevaratul coshmar... antichristul ce ne va darui marea bertate ca ne va bera de satana shi se va autointrona cu participarea patriarhului intr-o splendida biserica, iar dupa ce-l va ucide pe patriarh caci patriarhul il va desconspira, va trona peste CMB sau CIE shi peste glob shi tzari shi mari shi peste consiliul suprem iar jidovii vor face propaganda mare ca a venit falsul mesia shi il vor inscauna peste acele biserici renovate pe la fatzadele interioare shi exterioare shi aurite pe la clopotnitze, adica pregatite spre ispitire shi pierzare caci in ele se va aduce jertfe sangeroase (adica ale pacatosheniei shi hulei ca la inceput pacatele nu dor ci sunt pline de placeri shi de dulceatza, dar apoi au sa shi doara shi in carne shi in trup shi suflet) ...

deci de asta au dus propaganda cu tot felul de sperietori shi vrajeli ca sa nu ne mai pazim cand vine marshav antichristul care la inceput se va arata BLAND... shi bineintzeles cu fatza umana shi mare berator din sclavie... shi ne vor indemna ca sa ne pregatim cu entuziasm sa-l primim asha ca shi totzi apostatzii, shi sa ne inconjuram de pecetzile lui marshave... ca punandu-se diavolul in locul lui dumnezeu, din para shi minciuna shi mare rezolvare shi responsabilitate, va voi sa-i desparta el pe oameni cum ai despartzii oile de capre... shi astfel va inshela shi pe cei aleshi, crezand ca asta e o mare vrednicie... dar omului nu i s-a dat asha ceva ci omul trebuie sa respecte dreptatea data pentru om:

"cel ce se va inaltza pe sine se va smeri shi tot cel ce se va smeri pe sine va fi inaltzat" caci asha ne spune CLD ca este dreptatea pentru om.

deci jupuitzi shi aruncatzi etichetele cu 666 shi cu && shi cipurile shi nu mergetzi cu iepurashi shi cu ele la Dumnezeu, caci Miel este Domnul shi nu iepurash... ci Miel sfant intre lupi.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sa ne rugam pentru cei ce au nevoie anirod Stiri, actualitati, anunturi 4 27.08.2014 17:02:12
Calatori pe drumul spre Emaus Scotland The Brave Morala Crestina 42 31.01.2012 00:13:42
Pasaport electronic (cu microcip) din 2009 tot-Laurentiu Generalitati 97 18.11.2009 17:17:37
permis biometric cosmin95 Generalitati 8 30.08.2009 16:11:12