Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1041  
Vechi 02.01.2014, 20:55:18
paduretu paduretu is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.11.2013
Mesaje: 53
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
si tu esti mare fan Star Strek, Razboiul Stelelor, The Mark (666) si alte chestii gen, care sa faca ortodoxia moderna, trendy-flendy?
Hristos a înviat!l-a inviat pe Lazar, face orbii sa vada, vindeca bolile cu cuvantul ... a trecut prin usile incuiate...stia ce gândeau apostolii...lasa-ma cu StarTrek aia faceau lucruri mai nesemnificative decat Hristos si cica era serial SF.
Cred ca-l desconsideri pe drac cam mult. Are o varsta. Mult mai mare decat a ta.
  #1042  
Vechi 02.01.2014, 20:58:17
Banikka Banikka is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.01.2014
Mesaje: 61
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Scopul crestinului trebuie sa fie mantuirea. Nu vad cum luptand impotriva cipului te indrepti spre mantuire. Sau ce, daca cipul ar fi semnul fiarei, luptand impotriva lui am amana Apocalipsa? Sau scopul nostru este amanarea Apocalipsei? Potrivit carei invataturi a Bisericii?
Probabil că își închipuie că luptă împotriva Fiarei și sistemului ei despre care se vorbește în Revelație.

Lupta ar consta în avertizarea altora pentru ca ei să fie biserica ce merge în pustie când va veni prigoana Sistemului.
  #1043  
Vechi 02.01.2014, 21:14:09
paduretu paduretu is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.11.2013
Mesaje: 53
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Care sunt dovezile stiintifice ca cipul poate sa iti induca stari, manifestari sau ganduri?
Dovezi stiintifice?Care sunt dovezile " stiintifice " ca Elena Ceausescu e academician chimist?

Pai cum, nu va raporteaza sefii C-I-A, F,B, I, KG'B, SR'I, MO.SAD, etc. stadiul cercetarilor in fiecare dimineata la ora 7.00 fix pe email?
  #1044  
Vechi 02.01.2014, 21:40:30
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de paduretu Vezi mesajul
Dovezi stiintifice?Care sunt dovezile " stiintifice " ca Elena Ceausescu e academician chimist?

Pai cum, nu va raporteaza sefii C-I-A, F,B, I, KG'B, SR'I, MO.SAD, etc. stadiul cercetarilor in fiecare dimineata la ora 7.00 fix pe email?
Exact asa ziceam si eu. E usor sa faci orice afirmatie si sa spui dupa ca genul asta de informatii sunt mult prea secrete si nu sunt accesibile maselor. Dar... desi nu sunt accesibile noi stim de ele. Si totusi ... nu prea. Ce ti-e si cu teoria conspiratiei asta.
Unii spun acelasi lucru cu extraterestrii. "Hai domne ca stie toata lumea ca exista. Pai i-a vazut cineva? Eeeeeeee, pai ii tin americanii si rusii in buncare". Exact acelasi lucru.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
  #1045  
Vechi 02.01.2014, 22:53:56
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de paduretu Vezi mesajul
Hristos a înviat!l-a inviat pe Lazar, face orbii sa vada, vindeca bolile cu cuvantul ... a trecut prin usile incuiate...stia ce gândeau apostolii...lasa-ma cu StarTrek aia faceau lucruri mai nesemnificative decat Hristos si cica era serial SF.
Cred ca-l desconsideri pe drac cam mult. Are o varsta. Mult mai mare decat a ta.
Dar tot nu reusesc sa inteleg cum l-ati combinat pe Hristos in treaba cu cipul "mind control" din Star Trek si alte sf -uri.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #1046  
Vechi 02.01.2014, 22:54:48
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Exact asa ziceam si eu. E usor sa faci orice afirmatie si sa spui dupa ca genul asta de informatii sunt mult prea secrete si nu sunt accesibile maselor. Dar... desi nu sunt accesibile noi stim de ele. Si totusi ... nu prea. Ce ti-e si cu teoria conspiratiei asta.
Unii spun acelasi lucru cu extraterestrii. "Hai domne ca stie toata lumea ca exista. Pai i-a vazut cineva? Eeeeeeee, pai ii tin americanii si rusii in buncare". Exact acelasi lucru.
Da, background -ul psiho-patologic e cam acelasi.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #1047  
Vechi 02.01.2014, 23:04:27
Banikka Banikka is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.01.2014
Mesaje: 61
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Cipul respectiv nu ne ajuta la nimic.
Cipul nu te ajută pe tine cu nimic, dar îi ajută pe cei care ți-l vor implanta, dacă te vei lăsa implantat, să te înserieze, să îți pună semnul, să te spioneze, să te controleze și să te "neutralizeze", dacă dai semne că faci opoziție Sistemului.
  #1048  
Vechi 02.01.2014, 23:13:47
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Banikka Vezi mesajul
Cipul nu te ajută pe tine cu nimic, dar îi ajută pe cei care ți-l vor implanta, dacă te vei lăsa implantat, să te înserieze, să îți pună semnul, să te spioneze, să te controleze și să te "neutralizeze", dacă dai semne că faci opoziție Sistemului.
Pai inca nu vorbim despre implanturi deci mai traiesc un pic, acum imi omoara doar poza din pasaport sau buletin.
  #1049  
Vechi 02.01.2014, 23:17:32
Banikka Banikka is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.01.2014
Mesaje: 61
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Pentru informarea ta, pe Internet esti anonim doar pentru una ca Antonia, care nici ea nu stie prea multe.
Cine vrea sa afle cine esti de fapt, unde locuiesti, nu e o problema.

Chiar daca n-ai scrie pe forumuri, bloguri si trimite e-mail -uri, e suficient sa se uite la ce site -uri vizitezi.
Cine vrea să afle astfel de lucruri, în afară de cazurile prescrise de Lege, o face prin Infracțiune, prin călcarea preasfințitului Cod Penal. Și cred că știți lucrurile astea mai bine decât mine ... Ori implantarea viitoare a cipului se va face prin Lege!
  #1050  
Vechi 02.01.2014, 23:23:06
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Banikka Vezi mesajul
Cipul nu te ajută pe tine cu nimic, dar îi ajută pe cei care ți-l vor implanta, dacă te vei lăsa implantat, să te înserieze, să îți pună semnul, să te spioneze, să te controleze și să te "neutralizeze", dacă dai semne că faci opoziție Sistemului.
Usor, usor. Cine a vorbit de implant? Doar paranoicii.
Stiu replica. Eeeeeee, stati voi linistiti ca din cauza celor care sunt ignoranti si nu fac nimic de va ajunge la asta si atunci nu veti mai avea ce face. Dar mai stiu cateva exemple. Am sa dau doar una din variantele de replici finale: "Eeeee stati voi linistiti ca in 1843 o sa vina sfarsitul lumii, dar deja o sa fie tarziu si o sa va para rau."
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce spuneti de actele biometrice? Daniel777 Stiri, actualitati, anunturi 107 11.10.2010 23:02:47
Despre absurditatea cu pasapoartele biometrice mihailt Generalitati 50 30.09.2009 18:22:02
Ce se incearca cu actele biometrice? mihailt Generalitati 0 15.07.2009 02:30:05
Hotararea Sinodului Bisericii Ortodoxe de Stil Vechi referitor la actele biometrice bunicu Stiri, actualitati, anunturi 2 24.03.2009 11:20:37
Despre actele de identitate electronice si intimitate BogdanF2 Generalitati 0 26.01.2009 20:23:30