Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #61  
Vechi 08.10.2021, 15:23:23
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalma Vezi mesajul
Citat:
Vezi dumneata domnule @gpalma, nu te judec, nu te osandesc, nu am mintea rea si nu sunt rau cu tine si cu altii ci iata te caracterizeaza faptele tale si altii ti le prezinta succint in speranta ca ai decenta sa-ti dai seama cine esti si sa te opresti din furiile pripite si razbunarile pe sfinvers.
Dragule, se poate face cu usurinta o analiza statistica pe cateva posturi ale tale pentruȘ

1. vocabular - cuvinte folosite mediu
2. idei - de acuzare, osandire
3. patologie generala - ca esti intr-o zona psihologica bolnava

Dragula, statistica vorbeste pentru tine, nu eu. Esti intr-o zona de patologie.
Dupa ”sfanta” ratiune si dupa cartile normalului lumii ai facut analiza?
E normal atunci sa-ti dea asa. E clar, esti pripit si te autoindreptatesti cu analize lumesti. Deci nu numai ca te pripesti ci te pripesti temeinic de tot!

Citat:
Mai usor cu scosul paielor din ochii altora, ca barnele tale lasate prin toate posturile, prin vocabular si statistica +90% bolnava te acuza.
Ma acuza? Mie mi se pare ca pripeala si necredinta ta cea rea ma acuza si din pacate nu te poti opri. Vrei sa o scoti ca singur ma acuz si folosesti analiza statistica, dai vina pe roboti, tu esti nevinovat. E greu sa te poti opri din mitomanie, calmnie, denigrare si rautati provocatoare cand nu poti si te scurgi la infinit pe toate threadurile turnand barfe si osandind...... pe Domnul, pe Cele 7 Trambite Apocaliptice si pe ucenicii care cred... mintind ca ma osandesti pe mine. Pe mine vrei sa ma fraieresti, sa ma iei, sa ma amagesti, sa ma lingusesti ca sa ma las pacalit. Crezi ca nu stiu ce zic? Crezi ca nu stiu ce fac? Crezi ca nu stiu ce va marturisesc? Crezi ca mint cand afirm ca Cele 7 Trambite Apocaliptice sunt chiar Cele 7 Trambite Apocaliptice descrise in Apocalipsa si se implineste proorocie? NU MINT!

Citat:
Vezi tu Moroncele, ca fiecare isi are nasul si in viata e bine sa fim la locul nostru...
Al tau care e? Impreuna cu ”biserica” mai sus decat Tatal, decat Fiul, decat Duhul Sfant si decat biserica Triumfatoare a sfintilor si a dreptilor? Pacatosul ar trebui sa stie in ce si-a bagat botul, in rahatul turcesc al lui luxifer! Nasul Domnului e sf. Ioan. B. si al nostru al tuturor crestinilor ortodocsi, ca ereticii si sectantii s-au botezat saracii de ei spre nepocainta numindu-se pocaiti si toata ziu caraie dandu-se victime si intrecand lumea in lumeli ”sfinte”.


Citat:
Moroncele, tu esti NIPist. Educatia NIP consta in trei 3 piloni, pe care ii are orice secta:

1. Ceilalti E RAI
2. Secta E BUNI
3. Totul e rau si trebuie osandit.
Sunt ortodox din BOR si NIPist deci dezinformezi prin ciuntire si scoatere din context si asa ai ajuns sa confunzi neoprotestantii cu Cele 7 Trambite Apocaliptice si pe Domnul IH-CD cu belzebul.

Citat:
Sectele invata un vocabular toxic si o mentalitate specifica, regasita la tine integral. Vezi ca in secta aia nu ai invatat doar "credinta" ci ai invatat "mentalitatea sectara", una toxica.
Vezi mai bine de limbajul tau de lemn ce pare duhovnicesc si de mitomania ce paraste fara numar si fara margini osandind pe sfinvers. (Nu am limbaj sectar caci n-am cum, sunt ortodox dintotdeauna. La fratii din NIP am fost foarte putin, doar de sarbatori, in total de vreo 6-7 ori si am stat doar cateva ore la masa si la spectacol de invatatura, deci manci rahat turcesc! Esti pripit, orb si confuziv si repeti la nesfarsit. N-au nici ei niciun limbaj aparte ci graiul romanesc frumos si curat. Tu esti analfabet deci de aia ti se pare limba romana o limba a unei secte.

Citat:
Celmai rau este ca nu te uiti la ce lasi in urma, si crezi ca daca lasi o dara toxica de care te acuza totii, o toxicitate bolnava iesita dincomportamentul si educatia sectara pecare si tu si toti sectarii o au, crezi ca esti normal.
Las in ruma adevar cat se poate de Adevarat, tu lasi in urma multa minciuna, barfa, mitomanie, pripeala, rautate, osandiri, analize rational-lumesti... etc.
Nu am educatie sectara! Pricepi? Sunt ortodox de o viata! MINTI cu sectarismul. Ma confunzi intentionat cu EWALD Frank-enstain si asta arata nu ca esti doar bolnav ci si rau intentionat, esti de rea credinta!


Citat:
Dragule, vezi-ti putin patologia pe care ti-o arata cu totii pe aici in diferite forme, ca noi nu iti zicem de rau.
Ce-mi zic necredinciosii uniti in inchizitie ca sa faca cruzimi pentru lume e fix pix. Mintiti si sunteti in stare de orice rau pentru Mine facandu-ma fericit si bucuros, nu ma supar. Dar ce va zic io ar trebui sa va doara si sa va pese pentru ca spre deosebire de voi io stiu ce va zic!

Citat:
Vezi ca dupa ce ai bagat gaz sectar in tine, normal la cap nu mai esti. De asta produci chestii la intamplare. Scoti din tine borhot teologic. Mizerii si refulare.
Zici tu ca e secta asa ca Iord sau ca Ana sau ca si Caiafa? Ca cine anume zici tu ca Domnul Iisus Hristos-Cuvantul Duhovnicesc, Cuvantul lui Dumnezeu, e secta sau drac sau doar omul? Cine te crezi tu ca sa zici? Sigur ca te dai mare osandind ca doar tu esti biserica si sfintii, biserica aia de deasupra lui Dumnezeu Tatal, deasupra lui Dumnezeu Fiul si deasupra Duhului SFant si bineinteles deasupra tuturor sfintilor din moment ce vorbesti ”umit” cu ei in numele lor de deasupra exact ca luxifer.

Eu stiu ce zic: Nu e secta ci Domnul graieste peste pamant vestindu-se intru venirea Sa asa ca slavit sa fie Domnul si nu cei Ce-L strapung pentru ca in legea lor este scris ca nu pot ei altfel decat sa faca rau pe nedrept sau mai rau, pe ”drept”.

Cine va tine prizonieri? Cine va silniceste sa loviti in Dumnezeu si in poporul Lui spre distrugere?

Daca nu loviti va e frica ca va da ortodoxia impreuna cu iudaismul afara din biserica si va pierdeti mantuirea?

Asa ca voi fac toti ighemonii lumii si iata nimeni nu poate sa iasa din armata lui faraon asa ca merge sa prigoneasca pe Moise si nu vor sa creada ca se inchide marea rosie peste ei inghitindu-i de vii sau cu nepasare se arunca ca porcii capiati in mare cand afla de la draci ca vine Domnul sa-i ”chinuiasca” mai inainte de vreme. De ce-L prigoniti pe Moise? Pentru ca a crezut. De ce prigoniti Femeia si copilul de parte barbateasca? Pentru ca ei cred. De ce prigoniti Cele 7 Trambite si pe Cuvantul lui Dumnezeu implinit de m-ucenici? Pentru ca ei cred si implinesc.

Teme-te dragul meu frate ortodox si nu te bate in piept ca gorila auto-inscaunta crezand ca stii ce faci aflandu-te pe urmele lui Saul!

Ti-am spus mereu: Te pripesti, Dumnezeul meu si al lui Ioan este acelasi: Domnul IH-CD de care ni s-a poruncit de la Dumnezeu sa ascultam si de trimisii si alesii Lui! Bine ar fi sa putem si sa vrem sa ascultam dar mai ales sa credem ca ascultand sa fim vii.

Ti se pare nebunie ce ti-am scris? Crezi ca e nebunie? Are ceva gresit limbajul folosit?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 08.10.2021 at 16:02:14.
Reply With Quote
  #62  
Vechi 08.10.2021, 16:16:01
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:

Dupa ”sfanta” ratiune si dupa cartile normalului lumii ai facut analiza?
E normal atunci sa-ti dea asa. E clar, esti pripit si te autoindreptatesti cu analize lumesti. Deci nu numai ca te pripesti ci te pripesti temeinic de tot!
Moroncele tu nu ai capacitatea de ratiune, sa vezi ce se scrie in fata ta si sa judeci corect.

Sunt zeci de posturi ale tale cu ierarhii sunt rai, ierarhii au fost comunisti, ierarhii au gresit, biserica s-a pripit, noi, cei care te-am condamnat suntem ultimii (si aici putem enumera un vocabular bogat).

Iar ce faci tu este:

1. Sa ignori si sa nu te uiti la ce ai scris
2. Sa negi si sa contesti ca tu ai scris ce ai scris
3. Sa arunci indoiala
4. Sa o dai pe alte vorbe

Adica tu schimbi subiectul cu dexteritate, nu esti atent ca ai ocolit argumentele spuse.

Adica ai un rahat mare in brate si te prefaci ca nu il cunosti si ca nu va cunoasteti.

Dragule, cat timp tii NIP in brate o sa puta cum bine a zis parintele Cleopa.

Spor la aparat un rahat mare de tot, care o sa te faca sa mirosi in permanenta.

Si te-as intreba daca Hristos o sa-ti zica altceva decat Cleopa - pe care apropo, o sa-l canonizeze.

Si atunci ce te fac?
Reply With Quote
  #63  
Vechi 08.10.2021, 19:14:42
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Moroncele tu nu ai capacitatea de ratiune, sa vezi ce se scrie in fata ta si sa judeci corect.

Sunt zeci de posturi ale tale cu ierarhii sunt rai, ierarhii au fost comunisti, ierarhii au gresit, biserica s-a pripit, noi, cei care te-am condamnat suntem ultimii (si aici putem enumera un vocabular bogat).

Iar ce faci tu este:

1. Sa ignori si sa nu te uiti la ce ai scris
2. Sa negi si sa contesti ca tu ai scris ce ai scris
3. Sa arunci indoiala
4. Sa o dai pe alte vorbe

Adica tu schimbi subiectul cu dexteritate, nu esti atent ca ai ocolit argumentele spuse.

Adica ai un rahat mare in brate si te prefaci ca nu il cunosti si ca nu va cunoasteti.

Dragule, cat timp tii NIP in brate o sa puta cum bine a zis parintele Cleopa.

Spor la aparat un rahat mare de tot, care o sa te faca sa mirosi in permanenta.

Si te-as intreba daca Hristos o sa-ti zica altceva decat Cleopa - pe care apropo, o sa-l canonizeze.

Si atunci ce te fac?
Pai o sa-l canonizeze ca s-a tooot pocait saracul. I-am citit cartuliile. Sunt foarte interesante si adevarate. L-am urmarit si pe Youtube si pe multi altii.

Dar bostanele nu mai tot da gpalme altora ca-ti umplii bostanelul de rahat turcesc oricat iti inchipui ca NIP e rahat si-ti bati joc ca-L tin in minte.

Nu te da victima mea impreuna cu toata ierarhia BOR. E penibil ce faci. Nu pricepi ca sunt mirean din poBor si respect preotii si toata ierarhia si mie drag inclusiv patriarhul? Ne-a dat o televiziune, Trinitas e o minune ce ajunge in casele credinciosilor, ne da o catedrala si iata e un iconom ce sporeste visteriile Credintei in timp ce toata europa si toata lumea merge spre saracie si spre razboaie politico-economice duse spre distrugere si sclavagism.

Tu minti iar ca sa ma scoti iar lovitor de ortodoxie, de ierarhie. Dar eu nu pot pentru ortodoxie sa mint ca nu au fost multi dintre ei paraciosi la securitate, ca nu au fost informatori sau securisti, ca nu au colaborat cu regimul de trista amintire pana la obedineta lase si slugarnica, nu pot sa nu recunosc ca iata au osandit in mod proletar pe insusi Cuvantul lui Dumnezeu si pe fiecare din Cele 7 Tr.Ap. folosindu-l pe sarmanul Cleopa si pe Papacioc dar si pe altii ca sa fie matrasenia cat mai credibila, deci nu pot sa va las pe mana satanismului infiltrat, nu pot sa inchid ochii caci stau de straja patriei, nu eu ci Dumnezeu sta... El este cel care ne pazeste pe toti incercand sa ne scoata din rahat.

Tu insa, desi esti complet incompetent ca teolog si confuziv, un pripit notoriu care la fiecare postare cazi in judecata iata ca iar minti ca eu ii judec si ca osandesc ortodoxia ca sectantii eretici si neoprotestanti, stii bine ca o faci ca sa ma decredibilizezi sperand sa castigi puncte la masa verde a fraierilor ce pun botul la bani, la privilegii.

Nu-i osandesc ci ii plang si ma rog pentru ei. Tu zici ca defapt ei n-au osandit pe nedrept? Ca n-au colaborat cu regimul terorist si antihrist si ca n-au fost informatori multi dintre ei? Pai cum se explica atunci faptul ca au exclus ei toate Cele 7 Trambite care nu au au vrut sa colaboreze cu regimul?

Vin din vechiul regim si de aia stiu ca a fost adevarat tot ce au facut rau multi din mai marii din ortodoxie dar stiu si ca daca s-au pocait Dumnezeu i-a iertat deci nu cer nicio razbunare si nicio dezbinare si niciun exclusivism ci marturisesc simplu adevarul dorind nu ca pacatosul sa piara ci sa se intoarca din caile sale cele rele si sa fie un suflet viu. De aia va tot repet: Slavit sa fie Domnul impreuna cu Cele 7 Tr.Ap. si cu ucenicii care cred dar mai ales cu cei care raman sa creada pana la sfarsit.

Spui tu ca ortodoxia e victima celor ce au fost judecati si osanditi pe nedrept?

Spui tu bostanel@gpalme ca ortodoxia si BOR sunt victimele mele?

Spui ca tu esti victima mea, spui ca eu te mint si te judec draga bostanele si-ti osandesc mai marii tai in ciuda faptului ca sunt si mai marii mei?

Esti pripit si orb si iata ma tot faci pe mine orb si prost si ca nu stiu ce scriu. Trist. Ipocrizmul, pripeala si mitomania asezonate cu jertfe si laude aduse la ”sfanta” ratiune a marelui babilon papalâc inchizitorial e ceva foarte trist si las. Noi ortodocsii credem in intelepciunea Duhului si printre rugaciuni ne mai iese pe gurita si cate o vorba de duh care pare rationala, dar nu e rationala ci o morala adanca ce vine din umilinta acestui popor roman ortodox inca de la inceput.

De la bani ti se trage! Crede-ma!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 08.10.2021 at 19:18:29.
Reply With Quote
  #64  
Vechi 08.10.2021, 19:40:30
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Draga bostan gol ce esti tocmai ai facut ortodoxia ca si loc al satanei pe un alt thread.

Si acolo ai zis ca te-ai lepadat de satanismul din ortodoxie.

Hotaraste-te cat de demagog esti si de mincinos.
Reply With Quote
  #65  
Vechi 08.10.2021, 20:11:52
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Draga bostan gol ce esti tocmai ai facut ortodoxia ca si loc al satanei pe un alt thread.

Si acolo ai zis ca te-ai lepadat de satanismul din ortodoxie.

Hotaraste-te cat de demagog esti si de mincinos.
Draga bostanele@gpalme, nu-mi rastalmaci vorbele si nu fi viclean facand echivalente spre josnicie si mitomanie ca un veritabil barfolog martolog martafoi.

Nu ortodoxia e un loc al satanei ci minciuna care s-a infiltrat despre Cele 7 trambite Apocaliptice si despre Cuvantul lui Dumnezeu. Necredinta si neascultarea unora, neveghea si pripeala a facut sa se infiltreze in BOR.

Da, asta inseamna, m-am lepadat de minciuna nu de ortodoxie si de aceea cred si in ortodoxie si in Cuvantul lui Dumnezeu si in Cele 7 Tr.Apocaliptice si in ucenicii credinciosi. Simplu ca buna ziua.

Care-i minciuna si demagogia? Pai asta marturisesc aici pe forum de vreo 15 ani: Ortodoxia si pe Domnul Celor 7 Tr.Ap., pe Cuvantul lui Dumnezeu ca este acelasi Mantuitor al ortodoxiei si al intregii omeniri. Credeti?

Credeti ca stiti mai bine ca mine? Va amagiti!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare