Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 03.04.2010, 04:10:08
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Pentru rugaciunile sfintilor Parintilor nostri, Doamne Iisuse Hristoase, miluieste-l pe Pr. Iustin Parvu.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 03.04.2010, 15:16:26
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Nu pot sa zic nimic,decat ca ii doresc multa sanatate si fericire intru Hristos.Doamne ajuta!O veste trista pentru toti crestinii.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 03.04.2010, 16:35:34
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit

Sunt alaturi de voi in rugaciune.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 03.04.2010, 17:10:53
georgeval's Avatar
georgeval georgeval is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.09.2007
Locație: Valenii de Munte
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.065
Implicit

Hristos Doctorul sufletelor si al trupurilor noastre sa-l tamaduiasca pe Parintele in pragul Invierii.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 03.04.2010, 18:44:02
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Recent am vazut slujba calugariei fratelui Ioan, savarsita de parintele impreuna cu un sobor de preoti din Petru Voda.

Este vizibil slabit, imbatranit..cand si cand se aseza pe un scaunel..si respira greu.. Cu vocea sa inconfundabila citea rugaciunile, urmarind cu degetul randul pe carte, ca un copil..

Fratilor, nu mai poate parintele nostru iubit..e atat de obosit/slabit.. Privindu-l mi-au dat lacrimile si o intrebare s-a nascut in inima mea.. oare, cum este mai bine pentru el? ...Imi amintesc, candva...parintele Teofan( Dumnezeu sa-l odihneasca) mi-a spus..nu m-ati lasat sa plec..dragostea voastra m-a intors din drum..dar, eu as fi vrut sa plec..

iubirea pentru voi insa nu m-a lasat..

Ma tem fratilor sa mai cer ceva pentru parintele Iustin, ma tem ca prin dragostea noastra nu il lasam sa se odihneasca..Il iubesc nespus, Domnul imi este martor..si cu toate acestea nu indraznesc sa cer nimic..

Maica Domnului, Stapana mea miluieste-l pe robul tau parintele Iustin si ii daruieste bucuria si pacea Ta.

Spunea cineva ca a spus ca va face Invierea cu noi...sunt convinsa ca o va face! Indiferent unde va fi!!

Hristos a inviat! Nu a sosit ceasul.. dar bucuria din inima marturiseste nadejdea invierii ce va veni..

Iertati-ma fratilor si Domnul sa va ierte!

Last edited by eduardd; 03.04.2010 at 18:46:36.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 03.04.2010, 18:47:11
mirabela mirabela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.03.2009
Locație: germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 487
Implicit

Faca-se voia Tatalui !!!

Doamne ajuta
Reply With Quote
  #17  
Vechi 03.04.2010, 20:20:44
AthosT's Avatar
AthosT AthosT is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.06.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 20
Unhappy

Îmi pare nespus de rău să aud așa veste ...chiar luna asta speram că-l voi întâlni la Petru-Vodă

Să nădăjduim că se va însănătoși părintele, un adevărat stâlp al ortodoxiei!
__________________
Rugați-vă în fiecare zi ca și cum ar fi pentru ultima dată!
Reply With Quote
  #18  
Vechi 04.04.2010, 12:37:21
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Implicit Este Marea Sarbatoare a Invierii Domnului !

Nadajduiesc din tot sufletul ca in acasta minunata Zi, Sfintia Sa ,Pr.Iustin este bine!Dumnezeu si Maicuta Sfanta sa-l ocroteasca!Doamne ajuta !
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
  #19  
Vechi 04.04.2010, 16:26:57
tifcorina tifcorina is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2009
Mesaje: 6
Implicit

Bunul Dumnezeu sa-l cerceteze si cu marea Sa putere sa-i dea parintelui Iustin, grabnica insanatosire.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 04.04.2010, 17:39:58
s1c2h3m4i5d6t7 s1c2h3m4i5d6t7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 31
Implicit

Da,parintele Iustin este f.bolnav.Parintele de la biserica noastra i-a facut litii incontinuu si in vinerea asta mare i-a facut sf.maslu noaptea.El l-a ajutat f. mult pe parintele nostru care mergea aproape saptamanal la el dupa povete si ce-i zicea pr.IUSTIN,aceea ne zicea si noua in biserica.Multe materiale informationale ne aducea in fiecare duminica si ne zicea totul in legatura cu sfarsitul lumii.De altfel ultimele date ne-a zis sa ne rugam strasnic sa rezistam in ce va veni.De la el stiu ce va fi si va spun ca el de anul trecut ne-a zis ca nu mai are mult de trait.Eu va spun sincer,ca de moare o sa vedeti singuri ce om sfant am pierdut.Pt.cei care au tinut legatura cu pr.iustin le va fi mai usor in sensul ca vor sti ce au de facut ,dar pt cine nu e informat,va fi greu.Cunosc multe din profetiile lui ,dar unele nu pot sa le zic aici[le vb noi credinciosii din biserica noastra care am mers f.des la m-tirea Petru-Voda,caci sunt oameni care sunt impotriva lui,deja se vede,se stie cine si o sa se vada dupa moartea lui].MARE DUHOVNIC O SA PIERDEM,VETI VEDEA...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parintele Iustin Parvu operat Adriana Cluj Stiri, actualitati, anunturi 11 17.06.2013 00:29:15
Despre Parintele Iustin Parvu !!! bodo1222 Generalitati 6 29.11.2010 20:06:17
parintele iustin parvu dana-v Diverse Sarbatori 0 04.04.2010 23:00:15
Parintele Iustin Parvu implineste azi 90 de ani! tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 15 13.02.2009 12:00:47