Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 06.05.2010, 17:44:49
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit Oameni fosforescenti

Vad ca clonarea s-a dus departe si in ultima emisiune am vazut ca impreuna cu niste gene de animal acvatic fosforescent au fost clonati catei cu labute fosforescente. Un medic corean a reusit aceasta performanta
Deci pe cind copilasi " glow-in-the-dark" ca sa nu-i mai pierdem in intuneric? :))) si asa ar salva si planeta de acumularea de CO2, neavind nevoie sa aprinda becurile in jurul lor.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 06.05.2010, 17:52:09
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Mi se pare mie, sau tu sustii clonarea si alte jocuri ale savantilor de-a Dumnezeu in materie de genetica?

Nu mi se pare deloc amuzant sau ca ar fi o performanta ceea ce au reusit sa faca.
Apropo, de unde era savantul asta? Din Corea de Nord?!

Sau acest thread este o gluma si ar trebui sa fie tratat ca atare ?
Reply With Quote
  #3  
Vechi 06.05.2010, 18:07:42
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Nu-i o gluma, este cu titlu informativ si a fost prezentata pe TV5 de francezi. Ce cred eu sau tu nu conteaza am fost si suntem prea neinsemnati. Cercetarea stiintifica este de neoprit
Reply With Quote
  #4  
Vechi 06.05.2010, 18:10:35
carmina carmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.01.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 693
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Mi se pare mie, sau tu sustii clonarea si alte jocuri ale savantilor de-a Dumnezeu in materie de genetica?

Nu mi se pare deloc amuzant sau ca ar fi o performanta ceea ce au reusit sa faca.
Apropo, de unde era savantul asta? Din Corea de Nord?!

Sau acest thread este o gluma si ar trebui sa fie tratat ca atare ?
poate ca unii dintre noi au nevoie de miraculoasa lumina fosforescenta pt. a putea descoperi in sine adevarata lumina.

dar prefer sa ma amuz la imaginea acelor labute fosforescente si eventual, o codita fluturanda !

multam, andrei!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 06.05.2010, 18:15:38
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de carmina Vezi mesajul

dar prefer sa ma amuz la imaginea acelor labute fosforescente si eventual, o codita fluturanda !

multam, andrei!
exact, acum mi-am amintit ca si pe coada aveau portiuni fosforescente, cu fragmente de gene de la nu stiu ce creveti fosforescenti
Reply With Quote
  #6  
Vechi 06.05.2010, 21:33:17
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de carmina Vezi mesajul
poate ca unii dintre noi au nevoie de miraculoasa lumina fosforescenta pt. a putea descoperi in sine adevarata lumina.

dar prefer sa ma amuz la imaginea acelor labute fosforescente si eventual, o codita fluturanda !

multam, andrei!
Tu nu iti dai seama ca daca acei savanti chiar au clonat animale si au impreunat gene de la doua specii diferite se joaca de-a genetica?

Fiecare creatura de pe pamant este un templu sacru al Domnului, fiecare cu propiul sau set de calitati lasata de la Facere.

S-ar putea sa ti se para "dragut" ca au luat un caine si i-au facut labele fosforescente, dar prin acest lucru care la inceput nu pare a fi grav si-au batut joc de Dumnezeu.

Dumnezeu a creat viata, El le-a dat animalelor insusirile pe care le au, doar El are dreptul sa faca asa ceva.

Dar daca ar crea savantii un caine cu 5 ochi si cu tentacule de caracatita? Ti s-ar mai parea dragut atunci? Desigur ca nu, caci acest lucru ar constitui nasterea unei uraciuni genetice.
Dumnezeu uraste cand omul incepe sa-si bage nasul in lucruri precum clonare, manipulare folosindu-se de genetica, inseminare artificiala, fertilizare in vitro sau alte aberatii sau experimente bolnave ce au ca scop modificarea propietatilor vietii actuale (cazul de fata sau schimbarea de sex sau alte aberatii).

Asa a creat Dumnezeu omul si animalele, asa sa ramana!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 06.05.2010, 21:54:32
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul

Asa a creat Dumnezeu omul si animalele, asa sa ramana!
Vorbesti prostii!
Creatia speciilor este una si modificarea lor si "aclimatizarea" lor in functie de zona este alta mincare de peste.

De ce trebuie sa asteptam pina se combina NATURAL o rosie cu un lichen arctic pentru a putea apare o specie de rosie rezistenta la frig asa cum avem panselute si salata verde care rezista la -15 grade Celsius ( verificat DIRECT de moi:) cind o poti crea in doi timpi si trei miscari...la fel cu cateii cu labute "inmuiate" in materie fosforescenta

Ce legatura are Dumnezeu cu inventivitatea exceptionala de care dam dovada. ...ca doar tot de la El vine! :)) youhooo!
God is the best!
GOD RULES!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 06.05.2010, 21:59:12
carmina carmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.01.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 693
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Tu nu iti dai seama ca daca acei savanti chiar au clonat animale si au impreunat gene de la doua specii diferite se joaca de-a genetica?

Fiecare creatura de pe pamant este un templu sacru al Domnului, fiecare cu propiul sau set de calitati lasata de la Facere.

S-ar putea sa ti se para "dragut" ca au luat un caine si i-au facut labele fosforescente, dar prin acest lucru care la inceput nu pare a fi grav si-au batut joc de Dumnezeu.

Dumnezeu a creat viata, El le-a dat animalelor insusirile pe care le au, doar El are dreptul sa faca asa ceva.

Dar daca ar crea savantii un caine cu 5 ochi si cu tentacule de caracatita? Ti s-ar mai parea dragut atunci? Desigur ca nu, caci acest lucru ar constitui nasterea unei uraciuni genetice.
Dumnezeu uraste cand omul incepe sa-si bage nasul in lucruri precum clonare, manipulare folosindu-se de genetica, inseminare artificiala, fertilizare in vitro sau alte aberatii sau experimente bolnave ce au ca scop modificarea propietatilor vietii actuale (cazul de fata sau schimbarea de sex sau alte aberatii).

Asa a creat Dumnezeu omul si animalele, asa sa ramana!
Spune-mi, te rog, crezi ca daca ma infurii si ma revolt, se schimba ceva in aceasta privinta?
Nu-mi pot imagina un Dumnezeu care uraste pe cineva care-si baga nasul in treburile Lui. Ar insemna sa-L aduc la aceeasi conditie (umana) ca si mine, cazuta adica.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 06.05.2010, 22:06:43
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de carmina Vezi mesajul
Spune-mi, te rog, crezi ca daca ma infurii si ma revolt, se schimba ceva in aceasta privinta?
Nu-mi pot imagina un Dumnezeu care uraste pe cineva care-si baga nasul in treburile Lui. Ar insemna sa-L aduc la aceeasi conditie (umana) ca si mine, cazuta adica.
Nu dom'le dar ar trebui odata sa ne trezim sa nu mai fim asa de flescaiti, parca suntem niste crestini gelatina, nu facem nimic niciodata.

Intorci obrazul cand te insulta cineva, chiar si daca te loveste, dar nu cand isi bate joc de Dumnezeu ...
Reply With Quote
  #10  
Vechi 06.05.2010, 22:23:22
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Intorci obrazul cand te insulta cineva, chiar si daca te loveste, dar nu cand isi bate joc de Dumnezeu ...
nuuuu, nu ai dreptate, nu-i crestineste, chiar cind (crezi tu ca-si bate joc) trebuie sa astepti sa te puna Dumnezeu pe tine advocatelul sau, cu hirtii la mina sau puteri supranaturale, intelegi?
..pina atunci zici ca Hristos
"Iarta-i Doamne ca nu stiu ce fac" cu smerenie, fleshcait
Daca El nu a facut nimic cine esti tu sa iei masuri?
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
..intre oameni bunavoire! andreicozia Generalitati 14 02.08.2014 18:37:45
Procesiune de 9 milioane de oameni Mihnea Dragomir Biserica Romano-Catolica 5 15.01.2013 09:32:15
Biserica nu se sprijina pe oameni dorinel78 Intrebari utilizatori 5 19.05.2010 09:21:55
Ma departez de oameni irina1f Generalitati 31 04.12.2008 00:13:08
iubire de oameni zaharia Umanitare 5 25.09.2007 21:44:09