Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 08.09.2022, 15:36:54
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

A fost odata ca niciodata doi prosti ca de n-ar fi fost nu s-ar fi povestit, unul era ateu lumist, unul satanist piluminsit, si se certau ei care din ei ar trebui sa porunceasca si care ar trebui sa asculte.

Certandu-se ei a suflat un vant niste mireasma de parfum de femeie si ambii s-au dus ca rapiti sa vada ce se intampla. Pe aleea de sub castani si tei se plimba o sclifosita subtire si firava imbracata in matase si in in topit de i se vedeau prin transparenta formele si sa-i vezi cum instant, cat ai bate din palme apropiindu-se de ea se ofereau sa-i slujeasca la orice oricat ar fi fost de umilitor.

Printzesa zambind, le ceru niste zmeura si niste fragute din padure.

Alergara baietii intrun suflet dar in padure dadura de mosMartin care-i haitui spre ursoaca cu puii de aur si aceasta crezand ca vrea sa-i fure puii, in instinctul ei de aparare ii gherui de moarte. Asa ca murira amandoi.

Ajunsi pe puntea suspinelor, la judecata particulara, ii intreba avocatul apararii, cum pledati? Nevinovatzi strigara ei intrun glas.

Procurorul de serviciu ridica intrebarea inaintea inaltei instante: Daca sunt nevinovati cer ca ei sa raspunda la o singura intrebare:

-Care era porunca din Cer pe care au implinit-o?

Amandoi au plecat capetele si s-a asternut o liniste de mormant. Intrun glas se indemnau unul pe altul: te las pe tine sa raspunzi ca tu esti seful.

Si-am urcat in șa si v-am spus povestea așa si așa,
Si-am incalecat pe-o capsuna si v-am spus o mare minciuna.

Morala: antihristul sef cu manusi ascundea niste gheare ... poruncitoare... pisisispispis pis pisisis!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 08.09.2022 at 15:39:39.
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare