Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 12.07.2012, 17:22:22
Theodor_de_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Sunete ciudate...produse indirect de societatea/specia-tumora a Homo sapiens.

Ce parere aveti de bizareria sunetelor, mai mult sau mai putin datatoare de fiori, prezente pe tot globul? eu pariez 1 la 100000 ca e tot o scorneala a tocilarilor criminali, din "marile institute si universitati ale lumii", precum si care lucreaza pentru inutilele si maleficele institutii precum armatele si serviciile secrete ale diverselor state. Ceva gen "raza albastra", haaarp, si alte porcarii criminale, realizate de infama si eretica rasa spalacita (arienii de nord-vest, adica germanicii, in primul degeneratii de anglofoni, olandezi, scandinavi) in colaborare cu aliatii lor "cu pielea cenusie", de fapt drq...
Exista o legatura "de stil" intre mizeria ereziei si a minciunii, inaugurate de luther (sola scriptura, sanchi, dar rupe epistole din Biblie, si multe alte fapte de genul asta ale ex-monahului vicios si membru de clici secrete si criminale) si ascensiunea obsedatilor de cunoastere ca sursa de putere. O societate dominata de Biserica Adevarata, fie si in starea scindata de dupa 1054, nu ar fi permis/incurajat/argumentat asemenea intelectualisme criminale, pardon "cuceriri ale mintii".
On topic: ati auzit, fratiile voastre, asa ceva? daca da, va rog postati, dati detalii, in masura in care se poate, si spuneti parerea voastra. Va multumesc.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 13.07.2012, 14:26:38
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Salut Toadere,

Te referi la sunete de genul Taos Hum? Sau The Bloop? Sau celelalte care mai sînt descrise acolo?
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.

Last edited by Florin-Ionut; 13.07.2012 at 14:29:30.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 13.07.2012, 14:58:14
Theodor_de_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Salut Toadere,

Te referi la sunete de genul Taos Hum? Sau The Bloop? Sau celelalte care mai sînt descrise acolo?
Da, la cele de genul. Nu mai imi zi "Toader" :) Nu imi place.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 13.07.2012, 21:38:16
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Dar Tedy merge?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #5  
Vechi 15.07.2012, 19:13:23
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Theodor_de_Mopsuestia Vezi mesajul
Ce parere aveti de bizareria sunetelor, mai mult sau mai putin datatoare de fiori, prezente pe tot globul? eu pariez 1 la 100000 ca e tot o scorneala a tocilarilor criminali, din "marile institute si universitati ale lumii", precum si care lucreaza pentru inutilele si maleficele institutii precum armatele si serviciile secrete ale diverselor state. Ceva gen "raza albastra", haaarp, si alte porcarii criminale, realizate de infama si eretica rasa spalacita (arienii de nord-vest, adica germanicii, in primul degeneratii de anglofoni, olandezi, scandinavi) in colaborare cu aliatii lor "cu pielea cenusie", de fapt drq...
Exista o legatura "de stil" intre mizeria ereziei si a minciunii, inaugurate de luther (sola scriptura, sanchi, dar rupe epistole din Biblie, si multe alte fapte de genul asta ale ex-monahului vicios si membru de clici secrete si criminale) si ascensiunea obsedatilor de cunoastere ca sursa de putere. O societate dominata de Biserica Adevarata, fie si in starea scindata de dupa 1054, nu ar fi permis/incurajat/argumentat asemenea intelectualisme criminale, pardon "cuceriri ale mintii".
On topic: ati auzit, fratiile voastre, asa ceva? daca da, va rog postati, dati detalii, in masura in care se poate, si spuneti parerea voastra. Va multumesc.
Cand spui "aliatii lor cu pielea cenusie " de unde stii ca e dracul? E asa greu de crezut ca ar putea exista si altii prin universul asta imens?
Reply With Quote
  #6  
Vechi 15.07.2012, 23:11:55
MihaiG MihaiG is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.04.2012
Locație: Timișoara
Religia: Catolic
Mesaje: 1.242
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Theodor_de_Mopsuestia Vezi mesajul
infama si eretica rasa spalacita (arienii de nord-vest, adica germanicii, in primul degeneratii de anglofoni, olandezi, scandinavi) in colaborare cu aliatii lor "cu pielea cenusie", de fapt drq...
E vorba, cumva, de rasa aceea din care face parte Sfântul Părinte Papa Benedict al XVI-lea ?
Reply With Quote
  #7  
Vechi 16.07.2012, 08:59:28
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Nimeni nu-i perfect.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Specia umana va disparea in 100 de ani! absolutep0wer Generalitati 52 25.06.2010 08:59:54
Insarcinata 6 luni - tumora craniana de 4,8/5,1/3,4 cm mitospitea Umanitare 0 08.08.2009 18:07:50
Sunete din iad alexandra28again Generalitati 28 10.08.2008 07:14:48
HOMO-sexualitatea si bolile contagioase cozia Homosexualitatea 31 15.05.2007 21:40:05