Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Despre Forum > Reguli generale de utilizare a forumului
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 07.04.2012, 08:59:05
Chrisu Chrisu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.04.2012
Mesaje: 8
Implicit Ajutor pentru valea plopului

Buna ziua, zilele trecute am gasit pe strada o fata pe care o voi duce in valea plopului. Din pacate nu am un mijloc de transport asa ca m-am gandit sa va cer ajutorul. Am putea strange chiar si alimente necesare pentru copii de acolo. Noi am vrea sa plecam chiar luni, sper sa se stranga cat mai multi oameni cu suflet mare. Multumesc.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 07.04.2012, 10:00:52
ucenic ucenic is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.05.2010
Locație: Ploiesti
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 634
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ucenic
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Chrisu Vezi mesajul
Buna ziua, zilele trecute am gasit pe strada o fata pe care o voi duce in valea plopului. Din pacate nu am un mijloc de transport asa ca m-am gandit sa va cer ajutorul. Am putea strange chiar si alimente necesare pentru copii de acolo. Noi am vrea sa plecam chiar luni, sper sa se stranga cat mai multi oameni cu suflet mare. Multumesc.
Dati-ne mai multe detalii. In primul rand, din ce localitate sunteti.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 07.04.2012, 10:30:25
Chrisu Chrisu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.04.2012
Mesaje: 8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ucenic Vezi mesajul
Dati-ne mai multe detalii. In primul rand, din ce localitate sunteti.
Buna ziua, sunt din bucuresti. Incerc sa fac rost de un mijloc de transport pentru a o duce pe fata in valea plopului. Am strans cateva hainute si alimente pentru copii de acolo. Dumneavoastra cu ce ne-ati putea ajuta?
Reply With Quote
  #4  
Vechi 07.04.2012, 10:39:26
ucenic ucenic is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.05.2010
Locație: Ploiesti
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 634
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ucenic
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Chrisu Vezi mesajul
Buna ziua, sunt din bucuresti. Incerc sa fac rost de un mijloc de transport pentru a o duce pe fata in valea plopului. Am strans cateva hainute si alimente pentru copii de acolo. Dumneavoastra cu ce ne-ati putea ajuta?
Sa inteleg ca sunt mai multe materiale, incarcatura fiind prea mare pentru un autoturism. Ar trebui ceva mai mare, de ex. o dubita?
Reply With Quote
  #5  
Vechi 07.04.2012, 10:49:14
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Chrisu Vezi mesajul
Buna ziua, sunt din bucuresti. Incerc sa fac rost de un mijloc de transport pentru a o duce pe fata in valea plopului. Am strans cateva hainute si alimente pentru copii de acolo. Dumneavoastra cu ce ne-ati putea ajuta?
E bine să dai un telefon înainte, totuși, mai ales dacă vreți să le duceți ceva. Întreabă ce au nevoie, sau du niște lucruri pe care fata de care ai scris le-ar putea folosi (cum ar fi haine de schimb, articole de igienă).
Reply With Quote
  #6  
Vechi 07.04.2012, 11:36:57
Chrisu Chrisu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.04.2012
Mesaje: 8
Implicit

Nu, din pacate nu este nevoie de o dubita, am reusit sa srrang cativa litri de ulei, faina si zahar; cateva perechi de blugi, bluze. Avem nevoie de un autoturism si bani pentru benzina. Poate vi se pare absurd ca ma agit asa aiurea, dar imi doresc ca de pasti fata sa fie acolo.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 07.04.2012, 11:47:00
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Nu este deloc aiurea, e foarte bine ce faci. Poate se va găsi cineva cu mașină și poate vei reuși să strângi și niște bani. Domnul să-ți ajute în tot lucrul bun!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 07.04.2012, 12:46:10
ucenic ucenic is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.05.2010
Locație: Ploiesti
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 634
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ucenic
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Chrisu Vezi mesajul
...Avem nevoie de un autoturism si bani pentru benzina...
Urmariti va rog mesageria privata.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 10.04.2012, 07:15:36
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Chrisu Vezi mesajul
Buna ziua, zilele trecute am gasit pe strada o fata pe care o voi duce in valea plopului.
E laudabila initiativa d-voastra, dar sper ca v-ati informat inainte cui ii apartine fata, daca are parinti, daca a fugit de acasa, dintr-un centru de plasament etc. La Valea Plopului sunt multi copii din familii defavorizate, care stau temporar acolo, cu acordul parintilor.

Last edited by ioanna; 10.04.2012 at 07:36:21.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 11.04.2012, 17:18:45
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
E laudabila initiativa d-voastra, dar sper ca v-ati informat inainte cui ii apartine fata, daca are parinti, daca a fugit de acasa, dintr-un centru de plasament etc. La Valea Plopului sunt multi copii din familii defavorizate, care stau temporar acolo, cu acordul parintilor.
Cred ca noi vorbim si ea e deja acolo ... Macar a incercat sa faca ceva concret,chiar daca trebuia probabil sa anunte acolo ca se duce. Imi plac oamenii care,satui sa se lamenteze,actioneaza ,chiar prost sau insuficient.
E asa simpluu,trebuie doar sa iesi din lene ,si sa vrei ,si sa ti se iveasca astfel de probleme sociale ,si sa stii ce sa faci...:) totusi,parca nu e asa simplu...
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Incendiu la asezamantul de la Valea Plopului Veniamin Stiri, actualitati, anunturi 2 17.12.2011 21:08:01
Copiii din Valea Plopului Florin-Ionut Generalitati 34 05.03.2011 15:01:27
2% pentru copiii de la Valea Plopului gigelchiazna Stiri, actualitati, anunturi 1 04.10.2009 20:12:07
2 % catre Aosiatia Provita Valea Plopului georgeval Generalitati 3 30.03.2009 21:11:32
2 % din impozit pt copiii de la Valea Plopului florina.stan Stiri, actualitati, anunturi 3 07.01.2009 21:16:46