Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Biserici Protestante
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 09.07.2011, 07:23:37
grasu77 grasu77 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.06.2011
Locație: Brasov
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 856
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Theodor_de_Mopsuestia Vezi mesajul
Stimate domn,
Fratele Scotland the Brave a explicat, foarte clar, pe un alt thread, chestia asta cu evolutia conceptiei nemuririi sufletului. Sunt obosit, cautati-l singur.
Explicatia scotianului este foarte clara pentru necunoscatori si ignoranti. Nu poti demonstra teoria pagana a sufletului nemuritor, cu Sfanta Scriptura, decat daca recurgi la niste artificii necinstite (ceea ce se poate descoperi in articolul copiat si postat de scotian).


Citat:
În prealabil postat de Theodor_de_Mopsuestia Vezi mesajul
Chiar nu exista o cale ca propaganda neosaduchee sa fie mai putin plictisitor-enervanta? Sau sa aiba instinctul sanatos al tacerii decente?
Vi se pare neosaducheica si plictisotor-enervanta incercarea de a indrepta atentia catre invataturile si fagaduintele Mantuitorului (in special cele referitoare la intoarcerea Sa si INVIERE).

Supun atentiei fagaduintele Mantuitorului:

"Ca aceasta este voia Tatalui Meu, ca oricine vede pe Fiul si crede în El sa aiba viata vesnica si Eu îl voi învia în ziua cea de apoi."(Ioan 6:40)

"iarasi voi veni si va voi lua la Mine, ca sa fiti si voi unde sunt Eu."(Ioan 14:3)

"Iata, vin curând si plata Mea este cu Mine, ca sa dau fiecaruia, dupa cum este fapta lui."(Apocalipsa 22:12)

Haideti sa facem o reforma si pe acest forum si sa discutam, in premiera (fara lacatele), despre fagaduintele Mantuitorului. Chiar daca le considerati neosaducheice si plictisitor-enervante.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Biblia protestanta sau Bibila ''Cornilescu'' Templier Knight Despre Sfanta Scriptura 22 13.03.2015 17:43:49
Sinod pentru reforma BC posibil?! mihaiB Biserica Romano-Catolica 8 27.09.2012 14:32:03
Casa protestanta nicolae_nicolae Biserici Protestante 51 27.06.2010 19:39:55