Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 26.02.2008, 10:48:20
lumyclau lumyclau is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2008
Mesaje: 9
Implicit

Va multumesc din suflet tuturor celor care mi-ati dat sfaturi. Aveti mare dreptate in ele.....iar faptul ca mi-ati raspuns ma face sa imi dau seama ca inca exista oameni buni care desi nu te cunosc iti pot fii alaturi si iti intind o mana de ajutor atunci cand ai mai multa nevoie...intr-adevar credinta si Dumnezeu leaga oamenii....va multumesc mult !
Reply With Quote
  #12  
Vechi 26.02.2008, 11:25:59
Darius Darius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.06.2006
Mesaje: 138
Implicit

Ai citit cartea Oliver Twist de Charles Dickens? Daca nu, incearca.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 20.09.2012, 14:55:57
grigoras gherase grigoras gherase is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.08.2012
Mesaje: 27
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lumyclau Vezi mesajul
As vrea sa stiu ce pot face, ce rugaciuni, etc....pentru a fii din nou eu (daca pot spune asa...). de ceva timp sufletul meu este ffff trist si speriat de ziua de maine....cand citesc rugaciuni mai ma linistesc insa noaptea si chiar ziua de multe ori simt acea durere in suflet....nu este nimic medical...as vrea sa am din nou incredere in ziua de maine....as vrea sa pot fii din nou un om vesel....un om care stie sa rada....insa durerea din suflet nu imi da pace....durere si la propriu si la figurat care se manifesta in jurul pipetului...in zona inimii, a sufletului...si mai simt....o nevoie imensa de iubire.....iubirea care nu o pot simti de la altii pentru mine....de ce??? ma poate ajuta cineva....????
Nu pot da sfaturi,poate altcineva,eu insa iti voi spune ca am trecut prin"valea aceasta"si am crezut ca nu ma mai pot ridica precum si tu acum.Pot spune doar ca mi-am pus intrebarea capitala:unde voi merge?M-am speriat cumplit si devenisem o povara pentru cei din jur din cauza tristetii mele.Duhul Domnului m-a indemnat sa-L caut pe cel ce m-a creiat si sa-L cunosc.Cunoscandu-L am ajuns sa-L iubesc si sa nu ma mai tem de nimic.Si iarasi m-am inveselit si uite asa am ajuns la 63 de ani fericit.Banuiesc tineretea ta,greu de strunit,greu de multumit numai cu dragostea lui Dumnezeu,dar nu uita ca aceasta dragoste este singura mancare ce tine de foame!Singurul doctor care poate alunga durerea ta este Dumnezeu si numai el.
Pana la urma sfaturile noastre sunt bune dar mai bine ai face daca ai merge la duhovnicul tau si ai marturisi trairea ta,iar el,sigur te va indruma pe calea cea mai buna.Dumnezeu te iubeste si asteapta sa-i spui durerea ta!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Fericirea cea adevarata ! cristiboss56 Pocainta 15 24.07.2013 22:50:04
Fericirea... PetruD Morala Crestina 27 07.07.2013 12:03:21
Aici va pricepeti voi.. ioanhodean Generalitati 15 31.03.2008 20:55:29
fericirea iuda Generalitati 40 14.09.2007 22:11:23
FERICIREA sofiaiuga Generalitati 8 30.03.2007 17:24:11