Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #121  
Vechi 26.03.2021, 08:28:21
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Nu doar parerea "mea".

Ci DECIZIA intregii Biserici.

Tot ce numesti acolo sunt lucrari foarte confuze multe din ele de la diavol. De ce te ascunzi dupa atatia, poate unul din ei e corect si ii acoperi si pe restul sub haina lui?

Femeia aia Verginica este demonizata. Maica Veronica avea nenumarate probleme duhovnicesti. Iar restul sunt la fel de controversati.

Ce zici tu ce lucrrarea lui Dumnezeu fabulezi. Ce este acolo e demonizare pura. Ce ti se pare lucrare a lui Dumnezeu, doar ca tu zici asta si o mana de nebuni? Termin-o cu prostiile.

Cat timp din astfel de miscari au iesit secte (si au iesit nenumarate secte) atunci nu este lucrare de la Dumnezeu.

Toate acestea sunt cu tulburare nu sutn cu pace. Nu sunt de la Dumnezeu.

Ce s-a lasat in urma este tulburare multa.

Nu esti tu la masura sa zici ce este acolo. Biserica este la masura.

Tu esti un papagal mers la o secta care a pus botul la vrajelile alora si le aperi pana in panzele albe.

Nu este nimic bun in cartea aia este doar sectarism curat, mesaj de iesire din Biserica si halucanatii demonice.

Cum poti sa reciti in numele lui Hristos - nu ai raspuns lanici o intrebare.




Vezi ca nu ai inteles si mai rau, refuzi sa vezi ca toata Biserica va considera SECTA REA si IESITI DIN BISERICA.

Exista anatema data impotriva voastra!!!

Asa ca daca minimizezi reactiile altora nu inseamna ca esti mai drept. Inseamna ca ocolesti adevarul.

In adevar a vorbit sinodul ala cand v-a scos din Biserica.

Esti un demonizat care nu mai asculta. Care nu mai poate vedea adevarul. Du-te si te pocaieste si intra in Biserica.

Dar iti este imposibil sa rationezi corect cat timp esti legat cu lanturi de diavol care ti-a legat si mintea si ratiunea si te-a legat cu totul. Pentru ca atunci cand ai inceput sa mergi in alta parte atunci a intrat diavolul in tine.

Last edited by gpalama; 26.03.2021 at 08:32:48.
Reply With Quote
  #122  
Vechi 26.03.2021, 08:35:14
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Pun si eu pe site ceva din linkul respectiv:


Deci secta aceasta pretinde o comunicare de la Hristos in data de 28 Februarie.

@Moroco si @Petru rog sa ne lamuriti cu urmatoarele raspunsuri.

1. Cum a vorbit Hristos in ziua respectiva, chiar de Duminica, de Predica Fiului Risipitor?
2. A venit Hristos Duminica aia si a spus asta la predica? Sau cum L-ati vazut?
3. Care nebun de la voi a produs tampenia asta in numele lui Hristos
4. De ce comunicarea asta este diferita ca mesaj si continut de altele sectare?
5. De ce comunicarea asta este o visare ca dupa betie, ca sa amageasca pe toti cei beti si neatenti?


6. Cat de beti erati cand ati scris asta?

7. Care are tupeul de la voi din secta sa spuna in numele lui Hristos "se citste invatatura mea"...

8. Cum aveti tupeul sa vorbiti in numele lui Hristos?

9. Nu sunteti aratati voi insiva ca vorbiti ca nebunii in numele lui Hristos???

10. A aparut Hristos la voi? Ca este deja la noi la ortodocsi? Nu cumva e dracul ala care a dictat in numele lui Hristos?
Te-as invita sa raspunzi la nebuniile tale pe care le-ai scris legat de "comunicarea lui Hristos" legat de mesajul apocaliptic pus de voi pe site.

Bai papagalule, cum puteti sa afirmati ca a venit Hristos si a dictat prostiile alea care le-ati scris acolo.

Iar a intrat vreun nebun din secta in transa si v-ati apucat sa vorbiti cu totii cu Hristos? Vezi ca si alti sectari intra in transa "si vorbesc de la Hristos".

Ia raspunde tu la intrebarile de mai sus ca prea mult bagi vrajeli si nu raspunzi la nici o intrebare. Papagal de 2 lei care nu raspunde la nici o intrebare cand este pus la colt.

Se vede ce hram porti, cat timp nu esti capabil sa raspunzi la nici o intrebare.

Nerusinatilor, v-ati apucat acum sa vorbiti in numele lui Hristos? Nerusinat ce esti cum poti sa pui pe un site toate nebuniile sectare produse de o mana de rataciti?

Nerusinatule, cum iti permiti sa reciti in numele lui Hristos, cum poti ajunge la atata pierdere de minte? Chiar nu iti dai seama ca sunteti rataciti? Nu exista in istorie asa ceva decat la sectari, la rataciti care se apuca si vorbesc de capul lor "recitand de la Hristos".

Nerusinatule taci din gura!

Last edited by gpalama; 26.03.2021 at 08:37:58.
Reply With Quote
  #123  
Vechi 26.03.2021, 11:02:03
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
...parerea ta.

1. Nu recunosti minunile facut de Har si ridicarile sale aproape din stare de boala si moarte sigura in stare de putere si de sanatate ale preotului Iosif Trifa, marturisite de cei care l-au cunoscut, nu recunosti cantecele si poeziile si lupta cu pacatul si cu sistemul comunist a Oastei Domnului.

2. Nu recunosti minunile de la Maglavit facute de un ciobanas oarecare transformat de Mosul Dumnezeu in mare credincios cu putere mantuitoare, chiar si salcia plangatoare de la Buturugi facea minuni, iar acolo toata Romania a fost si multi (chiar orbi) au marturisit ca s-au vindecat, s-au incredintat, s-au inteleptit.

3. Nu recunosti miile de Minuni facute de par. Arsenie Boca si ale ucenicului Nil Dorobantu, marturisite de foarte multi oameni care l-au vizitat si i-au cerut ajutorul si s-au vindecat si au recunoscut ca proorociile lui s-au implinit. Nu recunosti martirajul, incoruptibilitatea in lupta cu regimul. Nu recunosti proorociile facute pe termen scurt, vederea cu Duhul, stia tot si vedea toate, si nu recunosti proorociile facute inainte de 1980 si implinite mai tarziu si care sunt pictate in biserica de la Draganescu ca sa nu existe dubii sau controverse.

4.5. Nu recunosti Mila Domnului si lupta eroica a sorei Veronica si a parintelui Ioan Iovan intemeietori de manastire care au stat drept inaintea Domnului si nu s-au inchinat regimului comunist si au facut temnita grea. Marturisirile lor minunate sunt veridice, au comunicat cu Dumnezeu direct si au lucrat lucrarea Lui.

6.7. Nu recunosti mila Domnului fata de doua fetite foarte sarace si orfane de tata si cu mama imobilizata la pat pe care le-a crescut Dumnezeu de mici ca sa fie Trambita si atunci cand a grait in somn a fost in 1955 dupa un post de 40 de zile tinut numai cu anafora si apa sfintita caci Verginia era ortodoxa si se primise pe Hristos de multa vreme. A suflat si a grait prin ea in stare de somn profund ca printro trambita care nu altereaza deloc mesajul divin. Acelasi glas a fost mai tarziu auzit de sora ei Maria ramasa singura si scria mesajele Domnului asa ca o punte de trecere spre scrierea de azi caci azi multi din cetate aud glasul Domnului dar este scris doar cel suflat prin Trambita Mihaela si este scris in Cartea Alba.

Cuvantul lui Dumnezeu scris este foarte bun si frumos si hranitor.

Toate astea tie ti se par de la demoni?

... ... ...

Eu cred deci ca Adevarul de acum 2000 de ani e de partea lui Iisus asa cum cel de azi e de partea celor 7 Tr. Ap.

........................

N-au fost sefi, au fost micuti, si atunci de ce va e atat de frica lase incat iese din gura voastra la adresa lor decat satana, demoni, secta, eretici, răi, mincinosi, trompete?

Chiar nu puteti vedea, auzi si citi?
Chair atat de mare e noaptea mintii in care sunteti tinuti cu forta de sefii cei rai ai lumii?
Eu pot citi, citesc și apreciez. Nu-s ținut de nimeni.

Nu cred că-s de la demoni.

Cele 7 potire mesaje Apocaliptice suflate prin Trâmbițe sunt de la Dumnezeu mai mult ca sigur.

Același duh al adevăratei credințe și al adevăratei învățături îl întâlnești la sfinții din toate timpurile, VT, creștinism și Evanghelii respectiv în ortodoxie și BO.

Dacă ai simț duhovnicesc serios regăsești unitatea în Dumnezeu a tuturor instruiților-pregătiților de la început de timp precum și înnoirile aduse de Hristos-Cuvântul la vremea rânduită.
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”
Reply With Quote
  #124  
Vechi 28.03.2021, 19:53:34
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
Eu pot citi, citesc și apreciez. Nu-s ținut de nimeni.

Nu cred că-s de la demoni.

Cele 7 potire mesaje Apocaliptice suflate prin Trâmbițe sunt de la Dumnezeu mai mult ca sigur.

Același duh al adevăratei credințe și al adevăratei învățături îl întâlnești la sfinții din toate timpurile, VT, creștinism și Evanghelii respectiv în ortodoxie și BO.

Dacă ai simț duhovnicesc serios regăsești unitatea în Dumnezeu a tuturor instruiților-pregătiților de la început de timp precum și înnoirile aduse de Hristos-Cuvântul la vremea rânduită.
Draga Moroco, ce zic toti nebunii despre har, despre tot felul de demonizati care nu au ce sa caute in ortodoxie nu ma intereseaza.

Tu nu esti capabil sa recunosti albul de negru si ai plecat intr-o secta, impofida invataturii BOR.

Chiar crezi ca esti in stare sa recunosti "harul"? Esti la punctul minus zero in teologie, in care esti in directia inversa, despre ce experienta vorbesti tu?

Daca Parintele Cleopa si toti in Biserica vorbresc ceva duhovniceste si tu esti invers, chiar esti la masura lui Cleopa???

Termin-o cu vrajelile esti pe invers duhovniceste, esti demonizat care incurca duhurile si advarurile. Doar demonizatii incurca adevarul si ies din Biserica !!!!

Cand vezi unul ca a iesit din Biserica, este de la diavol. Esti iesit din Biserica, tras cu putere de diavol in alta parte.
Reply With Quote
  #125  
Vechi 29.03.2021, 14:10:56
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de Petru7
Eu pot citi, citesc și apreciez. Nu-s ținut de nimeni.

Nu cred că-s de la demoni.

Cele 7 potire mesaje Apocaliptice suflate prin Trâmbițe sunt de la Dumnezeu mai mult ca sigur.

Același duh al adevăratei credințe și al adevăratei învățături îl întâlnești la sfinții din toate timpurile, VT, creștinism și Evanghelii respectiv în ortodoxie și BO.

Dacă ai simț duhovnicesc serios regăsești unitatea în Dumnezeu a tuturor instruiților-pregătiților de la început de timp precum și înnoirile aduse de Hristos-Cuvântul la vremea rânduită.
Draga Moroco, ce zic toti nebunii despre har, despre tot felul de demonizati care nu au ce sa caute in ortodoxie nu ma intereseaza.

Tu nu esti capabil sa recunosti albul de negru si ai plecat intr-o secta, impofida invataturii BOR.

Chiar crezi ca esti in stare sa recunosti "harul"? Esti la punctul minus zero in teologie, in care esti in directia inversa, despre ce experienta vorbesti tu?

Daca Parintele Cleopa si toti in Biserica vorbresc ceva duhovniceste si tu esti invers, chiar esti la masura lui Cleopa???

Termin-o cu vrajelile esti pe invers duhovniceste, esti demonizat care incurca duhurile si advarurile. Doar demonizatii incurca adevarul si ies din Biserica !!!!

Cand vezi unul ca a iesit din Biserica, este de la diavol. Esti iesit din Biserica, tras cu putere de diavol in alta parte.
Vorbesti cu mine sau cu Petru7?

Asta e subiect despre cele 7Tr.Ap si nu despre mine. La intrebarile si afirmatiile prin care ma analizezi am sa-ti raspund dincolo.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #126  
Vechi 29.03.2021, 15:42:21
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Nu doar parerea "mea".

Ci DECIZIA intregii Biserici.
O decizie pripita, gresita, interesata asa ca in cazul OD si a fiecarei Trambite Apocaliptice din cele 7 dupa care au revenit asupra deciziei si asa ca in cazul sinodului ecumenic Cretan la care ortodocsii rusi nu au pus botul.

Citat:
Tot ce numesti acolo sunt lucrari foarte confuze multe din ele de la diavol. De ce te ascunzi dupa atatia, poate unul din ei e corect si ii acoperi si pe restul sub haina lui?
I-am analizat pe fiecare in parte. Doar sora Veronica de la Vladimiresti, crescuta de Iisus de mica a cazut in lux ca stareta de manastire si nu a primit pocainta si indreptarea trimisa de Domnul Iisus prin sora Virginia de la Maluri si atunci a pierdut ea darul proorociei ”cartea lui Veronica a papat-o pisica”. S-a pocait ulterior inainte de moarte si a primit si a redeschis manastirea de la Vladimiresti si asa a trecut ea la Domnul, s-a pocait si a fost reabilitata. Restul au fost Trambite fara pata si fara cadere in lux si pline de Har si proorocie sfanta. A suflat Dumnezeu prin ele ca sa auda toata lumea, si mortii din iad si din morminte aud.

Citat:
Femeia aia Verginica este demonizata.
Ca zici tu? A fost luata cu forta si dusa la psihiatrie pe vremea comunismului si nu i-au gasit nimic. Au vrut s-o omoare, i-au rupt un ac de siringa in piept si au scoso iarna afara si au pus-o intrun butoi cu apa sa moara dar n-a murit pentru ca Tatal a vegheat asupra ei. Oricine moare iarna de hipotermie in cateva ore. 1-2 ore. Ea a stat o noapte intreaga si n-a avut nimic. Au arso cu tigara, au chinuito si n-au putut-o innebuni. Deci e clar ca NU A FOST DEMONIZATA sau nebuna daca a grait Domnul prin ea in stare de somn profund. Asta au analiza medici si apoi au fost martori care au afirmat ca nu era nebuna sau demonizata ci buna, blanda, smerita, ascultatoare, tine posturi indelungi de mica fiindca era foarte saraca. Tu faci afirmatii infailibile pripite!

Citat:
Maica Veronica avea nenumarate probleme duhovnicesti. Iar restul sunt la fel de controversati.
Problemele sunt a celor ce nu cred. Trambitele n-au probleme. Minunile, munca, manastirile, martorii, vindecarile, lumea care i-a iubit sunt nimic in ochii tai? Sigur ca sunt controversati dar asta face sa fie si mai credibili caci nu sunt iluzii sau vrajeli sustinute de apropiati ci martori multi afirma pe care nu-i poti suspecta de vreu interes. Multi s-au vindecat si au revenit la credinta și vor sa ajute ca sa-i faca si pe altii sa creada in folosul celor bolnavi ca sa poata birui pacatuirea.

Citat:
Ce zici tu ce lucrrarea lui Dumnezeu fabulezi. Ce este acolo e demonizare pura. Ce ti se pare lucrare a lui Dumnezeu, doar ca tu zici asta si o mana de nebuni? Termin-o cu prostiile.
Domnule, cele 7Tr.Ap au fost si sunt mai cunoscute si mai iubite de popor si de toata Romania decat orice pentru ca minunile au fost si sunt adevarate la fel si Cartile Albe. Ce om ar putea scrie asa ceva? Ce om ar marturisii Adevarul, ar face proorocii ce se implinesc si ar destainui taine Duhovnicesti si ar creste copii pentru Imparatia Cerurilor? Astea nu tin de mine si de fabulatiile mele. Astea nu sunt din dosarele X ci sunt lucruri reale care s-au petrecut in Romania!

Citat:
Cat timp din astfel de miscari au iesit secte (si au iesit nenumarate secte) atunci nu este lucrare de la Dumnezeu.
O vreme OD (popor ortodox mai infocat) a cazut in sectarism caci au fost dati afara de ortodoxia care a practicat colaborationismul cu antihrismul comunist si atunci OD a trebuit sa marturiseasca si impotriva preotilor care slujeau regimului si securitatii, dar dupa 89 s-a revenit si OD a fost reintegrata. Restul Trambitelor nu au cazut in sectarism ci au fost date afara si apoi s-a revenit asupra deciziilor.

Ti-am mai spus: SECTELE nu cred in cele 7Tr.Ap. si nu intemeiaza manastiri!!!

Citat:
Toate acestea sunt cu tulburare nu sutn cu pace. Nu sunt de la Dumnezeu.
Doar cei tulburati se tulbura. Cei ce sunt in Adevar si in Biserica stiu de proorocia sf. Ioan Evanghelistul, de Apocalipsa si de Evanghelia sf. Ap. Pavel (acolo unde vorbea de Trambite) deci stiu si cred ca Domnul o va duce la indeplinire! Cum ai putea avea pace si liniste in minciuna si necredinta?

Toate cele 7Tr.Ap aduc pacea linistea caci astea vin din Credinta in Dumnezeu si nu din necredinta si pacatuire! Normal ca pacatosii si mincinosii se tulbura pentru ca le e frica sa nu-si piarda puterea si privilegiile. Oamenii simpli primesc cu bucurie caci au fost mereu victimele sistemelor pline de paraziti.

Citat:
Ce s-a lasat in urma este tulburare multa.
Normal ca te apuca tulburarea cand stii ca urmeaza sa te intalnesti cu Domnul Iisus! Dar daca acum e tulburare, atunci ce va fi pentru unii la trecerea la cele vesnice cand vrei nu vrei te vei intalni cu Stapanul Cerului si Pamantului ca sa hotareasca unde vei petrece mai departe!

Citat:
Nu esti tu la masura sa zici ce este acolo. Biserica este la masura.
Ar fi fost dar s-a pripit si tu ai devenit infailibil! Eu nu pot nega evidenta. Daca citesti din cartile Albe n-ai cum sa nu crezi. Daca studiezi viata celor 7 Tr.Ap n-ai cum sa nu te cutremuri inaintea credintei lor si n-ai cum sa nu vezi Mila lui Dumnezeu pentru oameni suflata prin Trambite.

Citat:
Tu esti un papagal mers la o secta care a pus botul la vrajelile alora si le aperi pana in panzele albe.
N-am niciun interes decat sa spun ceea ce cred. E un dar si credinta mea. Am citit, am crezut si apoi Duhul si sfintii m-a intarit mereu in Adevar.

Citat:
Nu este nimic bun in cartea aia este doar sectarism curat, mesaj de iesire din Biserica si halucanatii demonice.
Vorbesti prostii. Este Continuarea Bibliei si Evangheliilor!! Domnul merge mai departe cu Biserica si cu implinirea!

Citat:
Cum poti sa reciti in numele lui Hristos - nu ai raspuns lanici o intrebare.
Am raspuns mereu. Repeti ca n-am raspuns in ciuda faptului ca oricine poate cauta raspunurile mele pe toate nickurile istorice. Nu recitesc in numele lui Iisus caci nu fac minuni sau exorcizari ci in nickurile mele de pe forum.

Citat:
Vezi ca nu ai inteles si mai rau, refuzi sa vezi ca toata Biserica va considera SECTA REA si IESITI DIN BISERICA.
N-are decat fiecare sa creada ce vrea. Tu nu esti toata biserica.

Citat:
Exista anatema data impotriva voastra!!!
Au fost si asupra OD si asupra altor Trambite si s-a revenit. Chair si catolicii au revenit asupra anatemei date Joanei D”Arc. Cand existe interese viclene atunci sufera cei drepti. Prefer sa sufar alatrui de cei drepti, de martiri, decat sa mint si sa osandesc impreuna cu orbii et corbii, slugile lui Torquemadus satanicus.

Citat:
Asa ca daca minimizezi reactiile altora nu inseamna ca esti mai drept. Inseamna ca ocolesti adevarul.
Fii serios. Nu ocolesc nimic.

Citat:
In adevar a vorbit sinodul ala cand v-a scos din Biserica.
In adevar o fi vorbit si sinedriul de acum 2000 de ani cand l-au osandit pe Iisus? In adevar o fi ales si Pilat dar si poporul care hulea si cerea sa fie eliberat Barnaba?

Citat:
Esti un demonizat care nu mai asculta. Care nu mai poate vedea adevarul. Du-te si te pocaieste si intra in Biserica.
Asa cer toti necredinciosii. Sa te pocaiesti si sa nu mai sustii Adevarul ci sa te integrezi in minciuna necredinciosilor! Pocainta li se cere pacatosilor si mincinosilor, railor, aia e pocainta si nu pe sfinvers! Ce spui tu si ce ma sfatuiesti tu e lepadare de ORTODOXIE, deci nu servesc!

Citat:
Dar iti este imposibil sa rationezi corect cat timp esti legat cu lanturi de diavol care ti-a legat si mintea si ratiunea si te-a legat cu totul. Pentru ca atunci cand ai inceput sa mergi in alta parte atunci a intrat diavolul in tine.
Vorbesti prostiile obedientei si lasitatii. N-am plecat nicaieri. Sunt acelasi mirean din poBOR care cred si in cele 7Tr.Ap. si in Cuvantul lui Dumnezeu de vreo 10-15 ani. Demonii si diavolii imi dau tarcoale prin vazduhuri ca sa ma ia sa fac ceea ce ma sfatuiesti tu, sa ma lepad crezand ca ma pocaiesc.

Daca tu nu poti si nu vrei a crede atunci gata, io-s diavolul sau demonizatul si cica nu-mi dau seama. Oare nu tu esti pripitul orb infailibil impreuna cu toti infailibilii care nu vor sa vada atatea minuni, proorocii, texte, manastiri, vindecari, rabdare de martir incoruptibil pana la sfarsit si alte multe roade ale harului ortodox la toate aceste fiinte mici si nevinovate care au Trambitat la sfarsit de timp? Nu ti se pare ca traim vremuri Apocaliptice?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 29.03.2021 at 15:51:38.
Reply With Quote
  #127  
Vechi 29.03.2021, 16:18:14
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Pun si eu pe site ceva din linkul respectiv:


Deci secta aceasta pretinde o comunicare de la Hristos in data de 28 Februarie.

@Moroco si @Petru rog sa ne lamuriti cu urmatoarele raspunsuri.

1. Cum a vorbit Hristos in ziua respectiva, chiar de Duminica, de Predica Fiului Risipitor?
2. A venit Hristos Duminica aia si a spus asta la predica? Sau cum L-ati vazut?
3. Care nebun de la voi a produs tampenia asta in numele lui Hristos
4. De ce comunicarea asta este diferita ca mesaj si continut de altele sectare?
5. De ce comunicarea asta este o visare ca dupa betie, ca sa amageasca pe toti cei beti si neatenti?


6. Cat de beti erati cand ati scris asta?

7. Care are tupeul de la voi din secta sa spuna in numele lui Hristos "se citste invatatura mea"...

8. Cum aveti tupeul sa vorbiti in numele lui Hristos?

9. Nu sunteti aratati voi insiva ca vorbiti ca nebunii in numele lui Hristos???

10. A aparut Hristos la voi? Ca este deja la noi la ortodocsi? Nu cumva e dracul ala care a dictat in numele lui Hristos?
Te-as invita sa raspunzi la nebuniile tale pe care le-ai scris legat de "comunicarea lui Hristos" legat de mesajul apocaliptic pus de voi pe site.

Bai papagalule, cum puteti sa afirmati ca a venit Hristos si a dictat prostiile alea care le-ati scris acolo.
Cum sa nu pot? Cuvantul este scris in cartile Albe si se scrie mereu de 65 de ani. Poti citi si sa te intrebi daca vre-un om sau un duh rau ar putea scrie asa ceva. Eu cred ca e de la Iisus si de la sfinti acel Cuvant si asta o dovedeste insusi textul. Cine citeste cu credinta n-are cum sa nu creada. Nimeni nu poate nascoci si proorocii si destainui in felul acesta. Nimeni nu poate invata atat de minunat si de frumos, de bun. E simplu. Citesti si te convingi!

Sf. Pavel fost Saul cum a afirmat ca s-a intalnit cu Iisus pe drumul Damascului in timp ce restul nu L-a vazut si nu L-a auzit desi erau cu Saul?
Cine l-a invatat cuvantul Evanghelic, ce sa spuna, ce sa propovaduiasca? Deci a fost si in Har dar si s-a intalnit cu un Iisus ce statea ascuns in taina fata de ochii oamenilor.

Citat:
Iar a intrat vreun nebun din secta in transa si v-ati apucat sa vorbiti cu totii cu Hristos? Vezi ca si alti sectari intra in transa "si vorbesc de la Hristos".
Nu-i exclus ca si aceeia sa poata vorbi cu Domnul. De unde stii tu cine vorbeste cu Iisus si cine nu? Fiecare om care se roaga poate primi sau nu raspuns de la Dumnezeu sau de la Domnul Iisus. Sfintii in pustie cui se rugau? Nu le raspundea nimeni?


Citat:
Ia raspunde tu la intrebarile de mai sus ca prea mult bagi vrajeli si nu raspunzi la nici o intrebare. Papagal de 2 lei care nu raspunde la nici o intrebare cand este pus la colt.
Raspund mereu la toti ”tembeologii” de 10 ani. De ce n-as raspunde? Ce as avea de ascuns si ce interes viclean as avea? Credinciosii din sCNIP nu primesc prozeliti caci nu sunt secta, nu vor sa fure pe nimeni si nu reboteaza pe nimeni. Daca crezi te invita sa te rogi si sa participi la spectacolul lor de invatatura si la masa in gradina sau in casa intalnirii. Deci nu-ti iau nimi ci iti dau mereu cate ceva. Ei sustin ortodoxia milenara a poporului daco-roman crestin, deci biserica si se roaga pentru morti.

Citat:
Se vede ce hram porti, cat timp nu esti capabil sa raspunzi la nici o intrebare.
Raspund mereu! Tu repeti la infinit ca nu raspund ca sa sustii ca nu raspund, ca evit. Defapt raspund mereu cat se poate de clar si de temeinic.

Citat:
Nerusinatilor, v-ati apucat acum sa vorbiti in numele lui Hristos? Nerusinat ce esti cum poti sa pui pe un site toate nebuniile sectare produse de o mana de rataciti?
Nu pun nimic pe niciun site. Eu am postat ceva pe un blog. Tu esti nerusinatul si mincinosul care practica sclavia si cenzura deci calci legea caci in Romania sclavia si cenzuar sunt abolite!

Citat:
Nerusinatule, cum iti permiti sa reciti in numele lui Hristos, cum poti ajunge la atata pierdere de minte? Chiar nu iti dai seama ca sunteti rataciti? Nu exista in istorie asa ceva decat la sectari, la rataciti care se apuca si vorbesc de capul lor "recitand de la Hristos"
.

Nu recit nimic, nu am memorie buna ca sa pot sa recit ceva. Si citatele le dau asa din memorie mai mult dupa inteles. Deci nu as putea sa recit ceva decat foarte foarte greu.

Ti-am spus ca sectarii nu cred in cele 7Tr.Ap. si nu intemeiaza manastiri (ortidixe) unde se practica fecioria, saracia si ascultarea.

Citat:
Nerusinatule taci din gura!
Cine te crezi sa-mi dai porunci? Cum ai tupeul sa mi te adresezi asa? Te crezi parintele meu, staretul meu, preotul meu, Dumnezeu, vreun politist sau judecator?

Ma intrebi mereu pe toate firele de discutie dar in acelasi timp imi poruncesti sa tac? Inseamna ca-ti lipseste o doaga la cap!!!.. sau e patima laudaroseniei infailibile a stiintei pripite care se supune cu obedienta lase sefilor rai osandind asa ca ei... culmea tocmai ceea ce marturisesc ca biserica ortodoxa sau ca si cult.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #128  
Vechi 29.03.2021, 16:38:25
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Pun si eu pe site ceva din linkul respectiv:

Deci secta aceasta pretinde o comunicare de la Hristos in data de 28 Februarie.

@Moroco si @Petru rog sa ne lamuriti cu urmatoarele raspunsuri.

1. Cum a vorbit Hristos in ziua respectiva, chiar de Duminica, de Predica Fiului Risipitor?
Cum a vorbit Dumnezeu proorocilor vechiului Testament?
Cum a vorbit Iisus lui Saul din Tars pe drumul Damascului de nu l-a vazut si auzit decat el desi nu era singur?
Cum raspunde Domnul Iisus celor de peste tot care i se roaga Lui?

Te pomenesti ca-i imposibil sa graiasca Domnul peste pamant si sa se vesteasca intru venirea Sa, adica ne-o fi pacalit Arhanghelul Mihail. Nu?

Citat:
2. A venit Hristos Duminica aia si a spus asta la predica? Sau cum L-ati vazut?
E scris in Carte predica si destainuirea. Ai mai auzit sau citit la cineva asa ceva? Niciun om nu poate grai astfel de lucruri, atat de profunde si adevarate!

Citat:
3. Care nebun de la voi a produs tampenia asta in numele lui Hristos
Tu spui ca e tampenie caci esti un ignorant, un superficial, un pripit infailibil. Eu care am citit afirm ca asa ceva nici sfintii nu-s in stare sa graiasca oricat s-ar chinui. Ca sa poti asa ceva trebuie sa fi Dumnezeu si sa ai multa iubire de oameni, trebuie sa fi sfant!

Citat:
4. De ce comunicarea asta este diferita ca mesaj si continut de altele sectare?
Sectele nu cred in cele 7 Tr.Ap si nu intemeiaza manastiri unde se pazeste fecioria, saracia, ascultarea, credinta, umilinta, blandetea, smerenia si unde se cresc oameni spre sfintenie. Nicio secta nu poate scrie asa ceva!

Citat:
5. De ce comunicarea asta este o visare ca dupa betie, ca sa amageasca pe toti cei beti si neatenti?
Daca cineva beat sau dupa betie poate scrie si grai astfel atunci ar trebui sa lepadam cu totii trezvia si ar trebui sa ne imbatam de iubire ca sa putem si noi grai si scrie asa! Nu e betie, visare, iluzie ci Cuvantul lui Dumnezeu, e grairea Lui.

Citat:
6. Cat de beti erati cand ati scris asta?
Ai citit? Nu poti! Nu te lasa legatura diabolica! Deci betia trufiei tale nu te lasa sa pricepi ce este scris acolo. Nu poti sa intelegi, nu poti sa accepti, nu poti sa iubesti. Esti legat si esti beat de iubirea egoista de sine.

Citat:
7. Care are tupeul de la voi din secta sa spuna in numele lui Hristos "se citste invatatura mea"...
Nu e secta, si numeni nu sustine ca invatatura lui Iisus e defapt invatatura lui personala. Invatatura Mea e invatatura de la Dumnezeu, Iisus este Invatatorul crestinilor. N-ai aflat asta din Evanghelii? Un crestin n-are voie sa aiba alt invatator decat pe Iisus Hristos: ”De El sa ascultati!” e porunca!

Citat:
8. Cum aveti tupeul sa vorbiti in numele lui Hristos?
Fiecare om vorbeste in numele lui de botez. In numele lui Hristos se faceau exorcizari sau minuni, inveri, vindecari, etc. In carte Domnul Iisus Hristos si sfintii vorbesc in numele Lui Dumnezeu de la sfarsit de timp: Cuvantul lui Dumnezeu.

Citat:
9. Nu sunteti aratati voi insiva ca vorbiti ca nebunii in numele lui Hristos???
Dumnezeu vorbeste in numele Lui. Cei din sCNIP si oricine vorbeste in numele lor de botez. Nu vorbeste nimeni in numele lui Iisus decat daca a fost trimis de Iisus ca sa vorbeasca ce i-a dat Domnul sa vorbeasca. Asa au fost proorocii carora le-a dat Domnul sa scrie si sa transmita poporului Sau mesajul Sau.

Citat:
10. A aparut Hristos la voi? Ca este deja la noi la ortodocsi? Nu cumva e dracul ala care a dictat in numele lui Hristos?
Sigur ca Iisus Hristos este si in Harul ortodoxiei insa a venit vremea sa implineasca Apocalipsa si iata a suflat prin cele 7 Tr.Ap. si scrie de 65 de ani cartile Albe ca o continuare a Bibliei pentru vremurile din urma.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 29.03.2021 at 16:43:07.
Reply With Quote
  #129  
Vechi 30.03.2021, 15:21:06
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Aburisrtica sectara.

Cum a vorbit Hristos in secta? Punctual.

Prin care individla ce ora, cum, cand? Unde?

De fapt a scris un nebun din secta in numele lui Hristos.

Apropo Hristos nu a scris predici in acest format. Te-ai prins?
Reply With Quote
  #130  
Vechi 30.03.2021, 15:24:29
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
Euu care am citit afirm ca asa ceva nici sfintii nu-s in stare sa graiasca
Tu nu esti in stare sa vezi ca pamantul e rotund care e mare cat o zi de post. Si esti in stare sa vezi ce e de la Hristos?


:17
Ma bufneste rasul. Esti in teorii aburistice de nici pamantul nu esti in stare sa vezi cum este ce sa mai vorbim despre ceva din credinta.
Reply With Quote
Răspunde